דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחות שכולות נגד מינוי האלוף גולן לרמטכ"ל

משפחות שכולות נגד מינוי האלוף גולן לרמטכ"ל

100 משפחות שכולות פנו לשר הביטחון לשקול מחדש את מועמדותו של יאיר גולן לתפקיד רמטכ"ל: "מהדברים של גולן עולה תמונה מדאיגה לפיה יש סיכוי שהוא היה מעדיף לעיתים לראות את החיילים נרצחים"

כ-100 משפחות שכולות החברות בפורום 'בוחרים בחיים' שיגרו הערב (ראשון) מכתב חריף לשר הביטחון ליברמן בדרישה למנוע את מינוי יאיר גולן לרמטכ"ל הבא של צה"ל.

האלוף יאיר גולן.

 

מכתב המשפחות השכולות שנגנז, נשלח הערב נכתב על ידי הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר ז"ל, שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב לפני שנה וחצי.

במכתבם כתבו המשפחות: "מהתבטאויותיו של האלוף גולן עולה תמונה מדאיגה של מפקד המוכן לקחת סיכונים מיותרים של חיי חיילנו תוך השוואה של מדינתנו לגרמניה הנאצית ועוד. כהורים, אחים וכבני זוג שכולים, ציטוטים אלה מדאיגים אותנו ביותר. גולן התבטא ואמר כי הוא מעדיף את חיי אוכלוסיית האויב על-פני זו של חיילי צה"ל ששומרים עלינו ומסכנים את גופם ונפשם".

בסוף מכתבם פנו אל השר ליברמן בדרישה ברורה שלא למנותו לתפקיד הרמטכ"ל: "מהדברים של גולן עולה תמונה מדאיגה לפיה יש סיכוי שהוא היה מעדיף לעיתים לראות את החיילים נרצחים, כי אין לדעת מהי כוונת המחבל עד לרגע ביצוע הפיגוע. שר הביטחון ליברמן, אדם שדם ילדנו זול בעיניו אינו יכול לשמור ולפקד עליהם. אנו דורשים ממך שלא לשקול את מינוי האלוף גולן לרמטכ"ל הבא של צה"ל אלא לדחותו על הסף".

יו"ר תנועת 'אם תרצו' מתן פלג שתנועתו מלווה את פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות אמר כי: "כדי להבטיח את קיומה של מדינת ישראל, צה"ל חייב לחנך את מפקדיו וחייליו לחתור לנצחון. ערך הנצחון חייב להיות הראשון במעלה מבחינת מפקדי הצבא. התבטאויותיו של יאיר גולן אשתקד, חשפו כי מדובר באדם שאולי מתאים לפקד על הצלב האדום, אבל בטח לא על צה"ל. מינויו לרמטכ"ל יערער בקרב אלפי חיילים, לוחמים ומפקדים את הביטחון להסתער קדימה. אנו מקווים כי שר הביטחון יקשיב לזעקתן של המשפחות השכולות וימנע את הוצאתו לפועל של מינוי זה".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א