דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפט ופלילים > ח"כ פריג' הגיש תביעת לשון הרע כנגד אייל ברקוביץ'

ח"כ פריג' הגיש תביעת לשון הרע כנגד אייל ברקוביץ'

ח"כ עיסאווי פריג' הגיש היום תביעת לשון הרע ע"ס 100,000 ₪ כנגד אייל ברקוביץ' בעקבות התבטאויותיו נגד הח"כים הערבים: "אמירות גזעניות ומשלחות המאפיינות את התבטאותו במסגרת תוכנית זו"

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הגיש היום (ראשון) תביעת לשון הרע ע"ס 100,000 ₪ כנגד המגיש אייל ברקוביץ' בעקבות התבטאויותיו נגד הח"כים הערבים בתכנית "אופירה וברקו". בין היתר, אמר על חברי הכנסת הערבים, כי "הם יודעים שהם סוסים טרויאנים. הם יודעים שהם יושבים בכנסת אבל הם מרגלים. והם יודעים שהם לא משלנו, אז הם יודעים מה  אני הולך להגיד להם… אל תבואו. אני לא יכול לראות אתכם".

אייל ברקוביץ' וח"כ עיסאווי פריג'. צילומים: פלאש 90

"למותר לציין כי דברי הסתה גזעניים מסוג זה, מעבר להיותם משום הוצאת לשון הרע, הינם בדיוק מסוג אותם דברי הסתה אשר הביאו לרצח של ראש ממשלה בישראל", כתב עורך דינו של ח"כ פריג' לברקוביץ', "יודגש כי הדברים שנאמרו ע"י מהווים חלק מדפוס חוזר של אמירות גזעניות ומשתלחות המאפיינות את התבטאותו במסגרת תוכנית זו".

מ'קשת', המשדרת את התכנית מדי יום שישי נמסר כי "הדברים שנאמרו בתכנית חרגו מהקו של חופש הביטוי בו דוגלת החברה. בשל חומרת הדברים, הוחלט להקדיש את הימים הקרובים לבחינת הנהלים והכללים. אי לכך לא תשודר התוכנית ביום שישי הקרוב".

מוקדם יותר התנצל ברקוביץ' על התבטאותו כלפי הח"כים הערבים בתכנית אופירה וברקוביץ': "לא התכוונתי לפגוע – לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אמנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם אבל לא היתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל".

פריג' לרשות השנייה: "הנכם מתבקשים להורות על הפסקת שידורה של התכנית 'אופירה וברקוביץ""

פריג' אף הגיש באמצעות עורך דינו תלונה לרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו נגד זכיינית 'קשת' שאמנם פרסמה כבר התנצלות, אך לפיו, "עיון בהודעה לאקונית זו מעלה כי מדובר באמירה שנאמרה מהשפה ולחוץ בבחינת "מצוות אנשים מלומדה", ואין בה חזרה מהדברים שנאמרו. מה גם שאין בהודעה משום התייחסות למרשי".

"להורות על נטילת זמני שידור מ'קשת'". צילום: יח"צ

 

הודעתה של 'קשת' בדבר השעיית אינה אלא לעג לרש, ביחס  לחומרת דפוס ההתבטאויות המקובל בתכנית זו", נכתב בתלונה שהוגשה. "אשר על כן הנכם מתבקשים לפתוח בהליך בירור ולעשות שימוש בסמכות הקבועה בחוק, להורות על נטילת זמני שידור מ'קשת' וכן על הפסקת שידורה של התכנית 'אופירה וברקוביץ"".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

נחשפה הונאת אשראי רחבת היקף במרכז הארץ

אזרח זר תושב בולגריה הגיע עם ציוד משוכלל להעתקת נתוני אשראי מכספומטים. הוא ביצע עסקאות במאות אלפי שקלים. השבוע הוגש נגדו כתב אישום