No Tag To Print

יו"ר מועצת שומרון יוסי דגן. צילום: הדס פרוש. פלאש 90
תמונה: Pixabay

רוב הסיכויים שאתה משתמש בבושם בצורה שגויה

לא משנה איך תקרא לזה – בושם, אפטרשייב או שם אחר – ריח משפיע על תדמיתך בעיניי אחרים. ריחות יכולים להגדיל את מידת המשיכה שיש לאחרים כלפיך, להגדיל את מידת האמון בך, להפחית מתחים ואפילו למצוא חן בעיני מי שחפצת בהם

לא משנה איך תקרא לזה – בושם, אפטרשייב או שם אחר – ריח משפיע על תדמיתך בעיניי אחרים. ריחות יכולים להגדיל את מידת המשיכה שיש לאחרים כלפיך, להגדיל את מידת האמון בך, להפחית מתחים ואפילו למצוא חן בעיני מי שחפצת בהם.

למרות כל התועלת הזו, כ-80% מהגברים לא משתמש בבישום באופן קבוע. ייתכן שיש לכך סיבות היסטוריות וחברתיות עתיקות יומין, המקשרות את הבישום בעיקר עם הצד הנשי, מה שגורם לחלק ניכר מהגברים להירתע מהשימוש בו. סיבות נוספות להימנעות עשויות להיות חוסר ידע כיצד להשתמש במוצר, או הפחד מלהריח רע במידה שהבושם לא מתאים.

הבדלים בין בשמים

קודם כל כדאי להבין את ההבדל בין סוגי הבישום השונים, למרות שבישראל (בואו נודה על האמת) אנו נוטים לקחת זאת ברצינות פחותה לעומת ארצות אחרות בעולם. באופן כללי יש חמישה סוגים עיקריים של מוצרי בישום, המיועדים הן לגברים והן לנשים.

המומחים של אופנת יוסי בן נון לגבר מסבירים: ההבדל העיקרי בין בושם ובין או-דה-טואלט, מי קולון ושאר אפשרויות – הוא ריכוז החומר הריחני. בושם מכיל 20 אחוזים עד 30 אחוזים של חומרי ריח, והאפקט שלו נמשך בין 8 ל-24 שעות, תלוי בסוג הבושם. ככל שמתרחקים מהבושם האמיתי אל עבר גרסאות אחרות, ריכוז חומרי הריח יורד בהדרגה, עד לכדי 3 עד 1 אחוז במוצר הדליל ביותר, שהאפקט שלו נמשך לכל היותר שעתיים.

התאדות הבושם

מעבר לריכוז החומר הריחני, לכל בושם יש מידת התאדות שונה. התאדות של כל בושם מורכבת בדרך כלל משלושה שלבים עיקריים – שלב עליון, שלב אמצע ושלב הבסיס.

השלב העליון הוא הריח הראשוני ביותר שמגיע אלינו לאף, והוא גם הקליל יותר שנמשך בין 15 דקות לשעתיים. בשלב זה מופקים ריחות יותר פירותיים ואפילו פרחוניים קלילים כגון לוונדר, לימון, מנדרינה ועוד.

השלב האמצעי הוא גוף הבושם, המגיע כ-30 דקות לאחר התפוגגות השלב העליון. שלב זה של הריח נמשך בין 3 ל-5 שעות, והוא מפיק בעיקר ריחות פרחוניים כבדים יותר, לצד שכבות ריח נוספות (כגון ריחות פלפליים) המעניקות לבושם את ריחו האופייני.

שלב הבסיס הוא האחרון להגיע באבולוציית הריח של הבושם, והוא נמשך בין 5 ל-10 שעות בערך. כאן מופקים הריחות הכבדים יותר, אלו שנצמדים לעור הגוף ונותנים את הטון המשמעותי ביותר של הבושם: פצ'ולי, וניל, ריח עץ ועוד.

כיצד להשתמש נכון בבושם

בואו נודה על האמת, רובנו הגברים פשוט מתיזים את הבושם בתנועות מעגליות על הפרצוף ועל כל מה שנקלע בדרכו של השפריץ מהמכל. למרבה הפלא, זה פחות אפקטיבי ממה שחשבתם.

ככל שתחום אופנת הגברים מתעדכן ומשתדרג, כך אנו לומדים להקנות לעצמנו את האלמנטים הנכונים שייתנו את מקסימום האפקט. מכיוון שבגוף האדם יש טמפרטורות שונות באזורים שונים, ההשפעה על אפקט הבושם תהיה שונה. כדי לקבל את מלוא האפקט החיובי של הבושם, יש להיצמד לכללים הבאים:

  • פחות זה יותר – מומלץ להתיז בצורה קלילה ולא בכמויות גדולות.
  • יש להתיז באחד או שניים מאזורי העור החשוף, בהם טמפרטורת הגוף חמה עד גבוהה – מתחת ללסת ועל הצוואר, כתפיים, חזה, מרפק פנימי, אמה, פרקי הידיים.
  • אין טעם להתיז בושם על בגדים או לפזר "ענן" ריח ולהיכנס לתוכו.
  • יש להשתמש בבושם על עור יבש בלבד לאחר מקלחת.
  • לאחר ההתזה אין לשפשף את הבושם על העור.

אם תשמרו על הכללים האלה, מובטח לכם אפקט יעיל יותר מכל בושם בו תבחרו.

חג שמח!

 

It is not Android