No Tag To Print

וויסאם חשלמון בית לחם הפרות סדר מחבלים פורעים
"המנהיגות שלכם מתנהגת בדווקאות וקיצוניות שעלולה להביא עלינו חורבן". גבאי בכנס ירושלים

מצליחים לפרוץ גבולות

אנשים רבים חולמים להצליח מבחינה כלכלית ולהפוך לבעלי הון, אבל הדרך להצלחה כלכלית כרוכה בהשקעה מסוימת מצדכם. אז איך עושים את זה נכון?

אושרי גבאי. צילום: יח"צ

 

כן, מדובר בהחלט בשאלת מיליון הדולר. אנשים רבים חולמים להצליח מבחינה כלכלית ולהפוך לבעלי הון, זה הגיוני וניתן להבנה כל שכן כאשר ידוע שכסף מאפשר לנו לחיות ברמת חיים גבוהה יותר, לצאת לטיולים, לקנות מה שבא לנו ובעיקר לא לעבוד. מאידך זה לא ממש נכון שכן אין באמת דרך להפוך למיליונר בין לילה (אלא אם זכיתם בלוטו) והדרך להצלחה כלכלית כרוכה בהשקעה מסוימת מצדכם.

איך מודדים הצלחה הכלכלית? האם ניתן בכלל להעריך כמה השקעת ומה היו המאמצים שנדרשו לך כדי להגיע למיליון הראשון שלך. בתור התחלה יש להצטייד בהמון מוטיבציה. לכל  אחד יש חלום שהוא היה רוצה להגשים, זה יכול להיות מקצוע כלשהו, עסק מצליח, רעיון משוגע או אקזיט מטורף. היות שכסף לא צומח על העצים ניתן לשער שעל מנת להגשים חלום לא מספיק לדבר וצריך גם לעשות.

עזרה מבחוץ

אמנם ישנם אנשים אשר הצליחו בכוחות עצמם בלבד לבנות אימפריה ולהגשים את החלום שלהם. מדובר במספר לא גדול של אנשים ששיחק להם המזל והם היו מספיק חכמים להשקיע במקומות הנכונים. אומץ היא תכונה חשובה מאוד ככל שמדובר על הדרך להצלחה. אנשים מצליחים הם אנשים עם אומץ שהלכו עם החלומות שלהם עד הסוף ולא נבהלו מן המהמורות שצצו בדרך. אין ספק שאנשים כאלו לא ידעו בדיוק מתי הם יהפכו למיליונרים אך הם כן ידעו דבר אחד, שזה יקרה במוקדם או במאוחר.

אף פעם אין ביטחון בדרך שבה אנו הולכים אך מבלי לנסות לא נדע לעולם מה הפסדנו. לכן ההמלצה הגורפת היא ללכת גם על הרעיונות הכי מופרכים כל עוד אתם מאמינים בהם. אחד השלבים שמגיעים אליהם די מהר במרדף אחר ההצלחה ההוא ההבנה שאין לנו מספיק כסף על מנת להצעיד את הרעיון שלנו קדימה. על מנת לצבור הון יש לפנות לאנשים בעלי ממון ולנסות לשכנע אותם להשקיע ברעיון שלנו. זוהי דרך ארוכה ומתישה שלא תמיד מביאה תוצאות מהירות. אנשים רבים הם סקפטיים באופיים ולכן הם לא ימהרו להאמין או לתמוך בכל רעיון שתציגו בפניהם.

איך משכנעים?

פעולת השכנוע היא אמנות בפני עצמה אך התנאי הראשון הוא שאתם תאמינו במוצר שלכם. אדם שלא מאמין במוצר שלו לא יצליח לעולם. אנשים רבים הפכו לעשירים על ידי המצאה ופיתוח של מוצרים מופרכים אך הם האמינו בהם ולא הסכימו לוותר. אנשים כאלה לא חושבים בתוך הקופסא אלה מחוצה לה. הם מצליחים לפרוץ גבולות ולשנות את המציאות בהתאם למה שהם צריכים.

נקיטה בדרכים כאלו היא השיטה הנכונה להתקדם והכי חשוב זה לא לוותר ולהמשיך להאמין בדרך שלכם. לפעמים תיאלצו לעמוד מול מספר אנשים ולשכנע אותם שאתם יודעים על מה אתם מדברים. שיטה נוספת להצליח עם מוצר כלשהו היא גיוס של מומחה שיעמוד לצדך ויהווה גושפנקא לאיכות של המוצר. מומחים בתחום יתרמו במקרים רבים לאמינות שלכם ויאפשרו לכם להגיע אל האנשים החשובים באמת שהמפתח להצלחה שלכם נמצא בידיים שלהם.

השקעות בידי מומחים

פניה ליועץ השקעות היא דרך מקובלת על מנת להבין כיצד כדאי לפעול והיכן מומלץ להשקיע. יועץ השקעות הוא אדם אשר קיבל את ההכשרה הנדרשת לשם כך. הוא מוסמך לספק טיפים ומידע והוא לא חייב להיות בעל תואר אקדמי. היועץ יכול עבוד בבנק או בית השקעות פרטי. הרשות לניירות ערך היא גוף ממשלתי והוא היחידי שרשאי לתת תעודת הסמכה ליועצים ולמנהלי תיקים. תואר אקדמי בתחומים של מנהל עסקים או כלכלה וגם משפטים וחשבונאות יקצר את הדרך לקבלת רישיון להפוך ליועץ מוסמך.

יועצים מוסמכים הם הכתובת של מי שמעוניין לדעת איפה לשים את הכסף ומתי. הם צריכים לקבל את תעודת ההסמכה לאחר שיעמדו בכל המבחנים הנדרשים. אם יש לכם חברה או שאתם מעוניינים להקים חברה תוכלו להיעזר באנליסט אשר עוסק בניתוח חברות ויכולותיהן השונות. אנליסט הוא אדם אשר מחזיק ברישיון ניהול תיקים או יעוץ וצלח את כל מסלול הלימודים כולל המבחנים. על מנת לנהל את כספם של אנשים אחרים יש לעמוד בכללי אתיקה שונים ולא כל אחד יוכל להפוך ליועץ כזה.

ללכת עם הטובים ביותר

ככל שמשתפשפים יותר בעולם העסקים כך עולה הסיכוי להצליח להבין מי רציני ומי סתם מבזבז לכם את הזמן. טביעת עין היא כלי חשוב מאוד בעולם העסקים ומי שמצויד בה יוכל להתקדם הלאה בקלות יתרה. מכיוון שבכדי להתקדם באמת קיים צורך אמתי לפגוש אנשים רבים אז תמיד יהיו אנשים טובים יותר וגם פחות מועילים. הרעיון הוא להיצמד לאלה שעוזרים לכם ולהתרחק ממי שלא מביא תועלת מרובה.

העסק יתחיל לקרום עור וגידים כאשר תתחילו לעבוד עם אדם או חברה שהחליטו להאמין בכם ויחליטו להשקיע בכם את כספם. ניתן להניח שמי שיסכים להשקיע בכם ידרוש נתח מההכנסות העתידיות שלכם וכמובן שיבקש אחוזים מן הבעלות על החברה. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להתייעץ עם אנשים אובייקטיביים שאינם תלויים באף גורם. אנשים אלו יתנו לכם את תמונת המצב כפי שהיא בלי ליפות אותה או להשחיר אותה.

מה הלאה?

קבוצות השקעה הן אחת הדרכים היעילות על מנת להשיג מימון לפרויקט כל שהוא. ברקה השקעות היא חברת השקעה רצינית ומקצועית אשר מחזיקה בנכסים רבים ותרמה להקמתם של כמה מאתרי הנופש הגדולים והמפוארים במדינה. הקבוצה מורכבת מאנשים שונים אשר לכל אחד מהם חלק בהצלחה שלה. היא קיימת כבר מספר שנים ובזמן המועט הזה עשתה רבות וגייסה סכומים נכבדים למטרות השקעה במוקדי בילוי שונים. בין נכסי הקבוצה ניתן לגלות מועדונים גדולים באילת ביניהם שאטו אילת, מלונות רבים בעיר אילת וגם בערים נוספות ברחבי הארץ, וגם מסעדות איכותיות אשר פתוחות לקהל הרחב ומציעות מגוון גדול של מנות מעולות.

יו"ר הקבוצה הוא אושרי גבאי שתחום ההתמחות שלו הוא בעיקר יזמות. אושרי הוא הרוח החיה שמאחורי קבוצת ברקה השקעות והוא לא נח לרגע ומתמיד בחיפושיו אחר מקום נוסף להשקיע בו. את דרכו החל בשנת 1995 בעיר טבריה כאשר פתח את מועדון הפאנצ'קוק הידוע. המועדון הנ"ל הפך להצלחה גדולה מאוד והפך את אושרי לכוכב עולה בתחום היזמות.

מי בעל הבית?

הקבוצה שבבעלותו של אושרי גבאי עוסקת בעסקי התיירות, הנופש וגם השבחה של נדל"ן. מוקדי בילוי רבים בישראל מושכים קהל רב ומאפשרים לכלל הציבור ליהנות משלל חוויות ופינוקים אשר מוצעים השכם וערב. אחד ממוקדי ההשקעה של הקבוצה וגבאי בראשה היא העיר אילת. בעיר נפתחו עשרות מועדונים, מלונות ובתי עסק אשר כיום הם פורחים ומספקים תעסוקה רבה לתושבי העיר והסביבה הקרובה.

כל מי שביקר לאחרונה בעיר יכול היה להיתקל בקלות באחד המועדונים המוצלחים ולהבין שמי שמאמין בדרך שלו גם מצליח לבנות אימפריה מאפס. החזון של קבוצת ברקה הוא שכל אדם ברחבי המדינה יוכל לצאת למועדון או להתארח בבית מלון ולקבל את השירות האיכותי ביותר מהאנשים האדיבים ביותר.

It is not Android