No Tag To Print

Nissim Dana portrait.jpg
צילום: דובר צה"ל

המדריך המלא לתאונות עבודה

הערכות מדברות על כך שבישראל מתרחשות כשבעים אלף תאונות עבודה מדי שנה. אם המספר הזה נשמע לכם מטריד אתם צודקים, מקום העבודה הוא אחד המשתנים הכי משמעותיים בבריאות הפיזית והנפשית שלנו.

הנתון העצום הזה מציף עובדה נוספת. רובנו תופסים את המונח 'תאונת עבודה' כמשהו שקורה לאנשים שעובדים בעבודות פיזיות. רק לאחרונה עלה לסדר היום המספר הגבוה של קורבנות שגובה ענף הבנייה. אין ספק שהגברת המודעות הציבורית בעניין בטיחות העובדים בענף הבנייה היא דבר חשוב וראוי, אבל אסור לשכוח שהרוב המוחלט של תאונות עבודה לא מתרחש בעבודה מסוכנת על פיגומי גובה או בתקלות קטלניות של מכונות ייצור. למעשה, מרבית תאונות העבודה מתרחשות בחללים משרדיים ובנסיבות הרבה יותר טריוויאליות וסמויות מהעין.

מה זו בכלל 'תאונת עבודה'?

בשלב הראשון כדאי לעשות סדר. תאונת עבודה היא כל פגיעה של אדם במקום העבודה, במסגרת העבודה ואפילו בדרך לעבודה. כן, מבחינת החוק (והביטוח הלאומי) אם בדרך לעבודה או ממנה נפגע אדם בתאונת דרכים הפגיעה הזו נחשבת כתאונת עבודה. כאמור, הספקטרום העצום של תאונות עבודה עלול לתעתע. ברמה הכי בסיסית זה יכול לעבור מתחת לרדאר של העובד עצמו. עובדים רבים שנפגעים במקום העבודה פשוט לא מודעים לזכויות שלהם ולעיתים קרובות פשוט מוותרים על הפיצוי שמגיע להם. חשוב לציין שגם מבחינת חברות הביטוח והביטוח הלאומי, לא תמיד קל לבסס ולהוכיח תביעות פיצויים בגין תאונות עבודה שאינן תאונות עבודה מובהקות שמתאימות למודל 'הקלסי'. לכן ביקשנו מעורך הדין יניב יוניק ממשרד עו"ד דביר-לוין, המתמחה בתביעות נזיקין וביטוח, לעשות עבורנו סדר ולתת לנו כמה טיפים על אופן ההתנהלות הנכון במקרה של תאונת עבודה.

  • ליידע את המעביד

כלל ראשון – אם עברתם תאונת עבודה דווחו למעביד. מאחר שפעמים רבות תאונות עבודה מתרחשות במסגרת העבודה, אך לא במקום העבודה, חשוב שהמעביד יהיה בתמונה. הכלל הזה תקף גם במקרה של פגיעות שבמבט ראשון נראות פעוטות, כמו נקיעת רגל בדרך לפינת הקפה. אם יש חשש, מדווחים. ללא יידוע המעסיק בסמוך לזמן האירוע אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה בהמשך הדרך, בוודאי כאשר מדובר בתאונת עבודה החורגת מהדימוי הקלסי. אם לא תיידעו את המעסיק שלכם לא תוכלו לבסס את התביעה. רצוי ליידע את המעביד באמצעות הודעת טקסט, בדוא"ל או בסלולר, כי הודעה כזו יכולה לשמש סוג של אסמכתא במידה והמעביד בוחר להתכחש לתביעה. הקפידו לדייק בדיווח הראשוני, לא לנפח ולא להשמיט דבר. סביר להניח כי הגרסה הזו תיבחן בהמשך.

  • לדייק בדיווח לביטוח הלאומי

בהמשך לסיפא של הסעיף הקודם, הקפידו במיוחד בדיווח שאתם מגישים לביטוח הלאומי. ציירו תמונה בהירה ומדויקת והרבו בפרטים. אל תשמיטו דבר ונסו להיות כמה שיותר במסגרת לוחות הזמנים של ההליכים מול הביטוח הלאומי (כך, למשל, פניה תוך שנה ממועד התאונה, ולא מאוחר מכך). אם לתאונה היו עדים ציינו זאת והוסיפו את שמם כבר בדיווח הראשוני. אם התביעה שלכם תיבחן בהמשך על ידי ערכאה שיפוטית ותרצו להציג עדים מטעמכם שלא הוזכרו כעדים בדיווח הראשוני אמינות העדות והאמינות שלכם עלולות להיות מטלות בספק. זכרו כי הגרסה שלכם עשויה להיבחן הן על ידי חוקרי הביטוח הלאומי (או ביטוח תאונות עבודה פרטי שאתם רוצים לממש) והן בבית המשפט. אם בגרסה שלכם יש סתירות או 'חורים' אתם עשויים למצוא את עצמכם בבעיה. הדיווח מתבצע באמצעות מילוי טופס הנקרא "תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה" או בקיצור: טופס 211.

  • עדים

כמו המשל על עץ שנפל באמצע היער ואף אחד לא שמע, האם תאונת עבודה, שאיש מלבד הנפגע לא היה עד לה, התרחשה? מבחינה משפטית זה לא נורא רחוק, קשה מאוד להוכיח תאונת עבודה אם לא היו עדים לאירוע. לכן, אם יש עדים הקפידו להסב את תשומת לבם לאירוע, ודאו שהם אכן ראו אותו, וחשוב מכול קחו מהם את פרטיהם. כמו שהזכרנו חשוב לציין את העדים גם בדיווחים שאתם מגישים בכתב. אם וכאשר התביעה שלכם תגיע לדיון בבית המשפט עדות אמינה שמגבה את גרסתכם יכולה להיות ההבדל בין קבלת התביעה שלכם לדחייתה.

  • תיעוד רפואי

אם עברתם תאונת עבודה ונזקקתם לטיפול רפואי הקפידו לציין בפני הצוות המטפל שהפגיעה שלכם אירעה כתוצאה מתאונת עבודה. שימו לב שהדברים אכן נרשמים בניירת הרפואית. התיעוד הרפואי עשוי להיות קריטי, כי הוא קושר בין התאונה לפגיעה ועשוי להיות בבחינת 'ראיית הזהב' שתכריע את התביעה שלכם ותקצר תהליכים. העובדה שהניירת הרפואית מציינת שעברתם תאונת עבודה יכולה גם לחסוך מכם דמי פינוי ואשפוז, ובמקרה וייגבו מכם דמי פינוי תוכלו באמצעות הניירת הזו לקבל החזר מקופת החולים. כמובן שאת התיעוד הזה חשוב לשמור באופן מסודר. הקפידו לשמור גם מסמכים רפואיים עתידיים כמו אישור ימי מחלה, ביקורות, טיפולים וכדומה. כשתגישו לביטוח הלאומי את טופס 211 (טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה) תידרשו לצרף אליו גם את המסמכים הרפואיים.

  • פירוט של הנזקים הגופניים

בסופו של דבר, הפיצוי שאתם מבקשים נוגע לנזקים ופגיעות בגוף שלכם (במקרים נדירים ומורכבים יותר מדובר גם על נזקי נפש). לכן, חשוב לפרט אילו פגיעות נגרמו לאלו איברים ולא להסתפק בתיאור כללי. חשוב לרדת לרזולוציות הקטנות ביותר. מסוג הפגיעה (והקשיים התפקודיים שהיא מייצרת) ייגזר גם אחוז וסכום הפיצוי. את הפירוט הזה חשוב לעשות הן מול הצוות הרפואי (שאמור לתעד את הדיווח שלכם במסמכים הרפואיים) וכן בדו"ח שמגישים לביטוח הרפואי (טופס 211) או לחברת הביטוח הפרטית.

  • אל תתמהמהו

אם עברתם תאונת עבודה ונפגעתם, אל תתמהמהו בהגשת התביעה. לעיתים חולף זמן בין התאונה להכרה בפגיעה והנזק. כמעט תמיד דרוש בירור רפואי נוסף לפני שהתמונה מתבהרת ואיסוף המסמכים הרפואיים עלול לקחת זמן. אך אל תשכחו שהזמן שלכם מוגבל. החוק נותן לכם אפשרות לפנות לביטוח הלאומי עד שנה מיום התרחשות התאונה. זה נראה כמו זמן ארוך, אבל בשביל להגיש את התביעה והניירת כמו שצריך (והרבה פעמים מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי – על כך בהמשך) צריך זמן ובכל מקרה, אף פעם לא מומלץ לחכות לרגע האחרון.

  • מה ניתן לקבל מהביטוח הלאומי?

ברמה הבסיסית המוסד לביטוח לאומי יכול לפצות אתכם בדמי פגיעה שמכסים עד 91 ימי מחלה. שימו לב שיום מחלה מחושב כ-75% משכר של יום רגיל (לפי הממוצע של שלושת חודשי העבודה האחרונים של העובד). למרבה הצער יש תאונות עבודה שגורמות לנזק גופני קשה יותר שגם גורר פגיעה תפקודית קבועה. במקרה כזה ייתכן שתבקשו שתיקבע לכם דרגת נכות שמקנה לכם תגמול/תשלום משמעותי יותר ואפילו קצבה חודשית. קחו בחשבון שקביעת דרגת נכות היא תהליך ארוך הכולל ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. במסגרת ההליך תוכלו להיות מיוצגים בוועדה על ידי עורך דין ותוכלו להציג חוות דעת רפואיות מטעמכם. אם השכר שלכם ירד בשל התאונה באופן קבוע (פגיעה בשעות עבודה או פריון עבודה) תוכלו לבקש מהביטוח הלאומי שיבחן להפעיל את תקנה 15. תקנה 15 היא תקנה המאפשרת לעלות את דרגת הנכות של המבוטח אם הוא מוכיח ששכר העבודה שלו נפגע כתוצאה מנזקי התאונה. הביטוח הלאומי יבצע אנליזה של השכר שלכם, ואם יתגלה כי השכר שלכם בפועל נשחק כתוצאה מתאונת העבודה, הגדלת דרגת הנכות עשויה לפצות על הפער הזה. תקנה 15 מאפשרת לביטוח הלאומי להעלות את דרגת הנכות בשיעור של רבע, שליש ולכל היותר חצי מהדרגה המקורית שקבעה הוועדה. במקרים חמורים במיוחד, בהם בעקבות התאונה אובד כושר ההשתכרות לחלוטין, בסמכות הביטוח הלאומי להפעיל את תקנה 18 ולהכריז עליכם כ'נכים נזקקים' – סטטוס כזה יעניק לכם גמלה בשיעור של 100%.

  • האם בכוונתכם להגיש תביעה?

אחת השאלות המופיעות בטופס 211 היא אם בכוונתכם להגיש תביעה לבית המשפט? את השאלה הזו צריך לשקול בכובד ראש. לפעמים ניתן לתבוע גורמים נוספים מלבד הביטוח הלאומי ולקבל גם מהם פיצוי, כמו למשל את חברת הביטוח שאתם מבוטחים בה למקרה של פגיעה מתאונת עבודה, או את המעסיק או גורם אחר, במקרה והתאונה היא תולדה של רשלנות או מפגע במקום העבודה. את הסעיף הזה חשוב למלא רק אחרי התייעצות עם עורך דין שיברר איתכם את הנסיבות הספציפיות שלכם. בעניין הזה ממש לא מומלץ לעגל פינות.

למידע נוסף וייעוץ פרטני הנוגע לפגיעה בתאונות עבודה אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי הדין דביר-לוין, המתמחה בתביעות נזיקין וביטוח, וצבר ניסיון מגוון בסיוע לנפגעי תאונות עבודה.

 

It is not Android