ירי הבדואים בכבישי הדרום. צילום מסך

 

ועדת החוקה אישרה היום (ב') את החוק שיזם השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגים, , ביחד עם . הצעת החוק מאפשרת הטלת עונש של 5 שנות מאסר על מי שיבצע ירי בלתי חוקי במקום או באופן שיש בו כדי לסכן חיי אדם.

לפי הצעת החוק, יוטל עונש חמור של עד 5 שנות מאסר על כל מי שיבצע ירי בסביבת מגורים, בכבישים או בכל סיטואציה מסכנת חיים אחרת. במקרה של ביצוע ירי בסיטואציה שאינה מסכנת חיים יעמוד העונש על שנתיים מאסר.

ההצעה הוגשה על ידי השר ארדן לאחר שהתברר כי בשורה של מקרים חמורים הטילו בתי המשפט עונשים קלים על עבריינים שביצעו ירי חי ומסכן חיים, וכי בעקבות כך, האכיפה המשטרתית נגד אותם עבריינים הייתה לא אפקטיבית. החוק החדש מתקן את המצב הקיים.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"אישורו של החוק הוא צעד חשוב נוסף בקידום המאבק בירי הבלתי חוקי בדרום וביתר חלקי הארץ. הגיע הזמן ששופטים יבינו, שהציבור מצפה שעבריין שירה בנשק לא חוקי – יישב שנים רבות בכלא ושבתי המשפט יוודאו מעתה שהיורה יימצא מאחורי סורג ובריח", אמר השר ארדן. "אנחנו ממשיכים במאבק בתופעת הירי מסכן החיים, ומעניקים כלים חדשים לבתי המשפט ולמשטרה במאבק בתופעת הירי במגזר הבדואי והמגזר הערבי. אני מצפה שבעקבות אישור החוק, האכיפה בשטח תוגבר והענישה בבתי המשפט תוחמר".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.