בימים האחרונים התפרסם סרטון הסתה כנגד סטודנטים הלומדים באוניברסיטה העברית בירושלים, סטודנטים לובשי מדי זית, על ידי תא חד"ש הערבי הפועל באוניברסיטה.

בסרטון קיימת האדרת טרור ואף נראים בו מחבלים אשר פוגעים בחיילי צה"ל, וכן המחבל שביצע את הפיגוע בפסגת זאב בו נדקר ילד קטן. זאת ועוד, בסוף הסרטון מתחייבים יוצרי הסרטון להמשיך להאבק בחיילי צה"ל.
האוניברסיטה העברית עד כה סרבה לעשות כל פעולה ממשית, והודיעה שמדובר בחופש הביטוי.

עקב כך, מספר ארגונים הגישו תלונה במשטרת ישראל אשר אישרה לנו את הדברים, וגורמיה מסרו כי חקירה נפתחה אך טרם זומנו נחקרים או ננקטה איזה שהיא פעולה.

מאות סטודנטים באונבריסטה העברית חתמו תוך שעות בודדות, על עצומת ענק ביוזמת הארגון ׳אם תרצו׳ הפועל בקמפוס, תחת הכותרת: "מחזירים את הביטחון לחיילים בקמפוס".

מאות הסטודנטים חותמי העצומה ביוזמת הארגון, פנו במקביל לשר להשכלה גבוהה זאב אלקין, ודרשו כי יתערב מיידית במשבר.

בעקבות כך, פנה חבר הכנסת ממפלגת ימינה, אופיר סופר ליו"ר וועדת החינוך התרבות והספורט, ח״כ רם שפע מכחול לבן, בבקשה לקיים דיון דחוף עקב הנושא החמור.

הבקשה לדיון של ח"כ סופר

הסטודנטים כתבו כי: "טוב יעשו ראשי האוניברסיטה אם במקום לגמגם על חופש ביטוי, הם ייקחו אחריות ויגנו על זכותם של הסטודנטים לשהות בביטחון במרחב הציבורי. הזכות לביטחון היא זכות בסיסית גם בין כתלי האקדמיה. והחיילים הלומדים באוניברסיטה העברית הם האחרונים שצרכים לסבול. זה הזמן לטפל בפעילי חד"ש המסיתים במלוא חומרת הדין. אנו דורשים מהנהלת האוניברסיטה העברית לסגור את פעילות תא חדש לאלתר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אכן הוגשה תלונה וחקירה נפתחה בנושא".

מארגון בצלמו שהיה אחד ממגישי התלונה במשטרה, נמסר: "לא ננוח מול הסתה הגואה ולא נחכה לרצח חיילי צה"ל חלילה. נילחם בכל הכוח עד שהמסיתים מתא חד"ש ישבו בכלא".

שר התקשורת לשעבר איוב קרא: "ההסתה תחת עקרון חופש הביטוי באוניברסיטאות נגד צה"ל והמדינה חוצה גבולות ומעמיד בסכנה את המשך קיומה של ישראל".

מתא "אם תרצו" בעברית נמסר כי: "טוב יעשו ראשי האוניברסיטה אם במקום לגמגם על חופש ביטוי, הם ייקחו אחריות ויגנו על זכותם של הסטודנטים לשהות בביטחון במרחב הציבורי. הזכות לביטחון היא זכות בסיסית גם בין כתלי האקדמיה. והחיילים הלומדים באוניברסיטה העברית הם האחרונים שצרכים לסבול. זה הזמן לטפל בפעילי חד"ש המסיתים במלוא חומרת הדין. אנו דורשים מהנהלת האוניברסיטה העברית לסגור את פעילות תא חדש לאלתר".

השר להשכלה גבוהה זאב אלקין סרב להגיב לדברים כמו גם המועצה להשכלה גבוהה נכון לשעת פרסום הכתבה.

מהאוניברסיטה העברית מסרבים להגיב על הדברים, נכון לשעת פרסום הכתבה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.