ארגון ‘’ עתר היום (רביעי) לבג”ץ באמצעות עוה”ד ד”ר הראל ארנון בדרישה לאסור על ‘’ לקיים מחר (חמישי) את טקסי ראש חודש ברחבת .

נשות הכותל ממשיכות לזלזל בשלטון החוק

 

הארגון דורש מבג”ץ להוציא בדחיפות צו על תנאי כנגד הממונה על המקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ והממונה על מרחב דוד במשטרת ישראל – מחוז ירושלים, נצ”מ חיים שמואלי, המורה להם להסביר מדוע אין הם מונעים את טקסי ‘נשות הכותל’ ברחבה הצפונית יותר מפעם אחת בחודש, וכן להוציא וצו ארעי, שיאסור על קיום הטקסים ברחבה הצפונית מחר (חמישי).

העתירה מסתמכת על עמדת פרקליטות המדינה לפיה כיוון שהמדינה עמדה בדרישות דנג”ץ הופמן, הרי שלא חלה עליה כל חובה חוקית לאפשר לנשות הכותל להתפלל ברחבת הכותל המערבי. אי לכך דורשות חברות הארגון להרחיק את נשות הכותל מרחבת הכותל ובכך למנוע חיכוך ועגמת נפש מיותרים מאלפי המתפללות הקבועות של הכותל.

בעתירתן כותבות העותרות: “עד היום קיימו ‘נשות הכותל’ את טקסיהן ברחבת הכותל הצפונית פעם אחת בחודש, בראש חודש. עמדת העותרת היא כי טקסים אלו אינם חוקיים כלל, על פי פסיקת בית המשפט הנכבד (כאמור בעתירה בבג”ץ 1099/18 ובתשובות העותרת בעתירות המיוחדות), ואולם לא על כך נסבה העתירה דנן, כאן, מבוקש למנוע מ’נשות הכותל’ להפר את פסיקת בית המשפט בהיבט נוסף – על דרך קיום טקסיהן פעמים בחודש – ולהחמיר בכך את הפגיעה בקהל המתפללות תוך הפרת האיזון שקבע בית המשפט הנכבד”.

מ’נשים למען הכותל’: “המצב האבסורדי בו קבוצה שולית של 30 נשים בעלת אינטרסים, פוגעת באופן מתמיד במאות רבות של מתפללות ומתפללים – חייב להיפסק, אנו מקוות כי הפעם, לאחר הזילזול הבוטה של נשות הכותל בפסיקת בג”ץ, ימוצה הדין עם פורעות החוק והקבוצה הפוגענית תורחק לאלתר מרחבת הכותל”

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.