No Tag To Print

בנימין נתניהו, אבו מאזן

ראיון בלעדי עם ראש הממשלה

ראש הממשלה בראיון לערוץ 20, תוקף את פסיקת בג"צ היום שלא להרוס את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל, עונה על השאלה האם גנץ יהיה ראש ממשלה ומתייחס לעבירות הבנייה של ליאת בן ארי

 

בפתיחת הדברים התייחס ראש הממשלה למלחמה בקורונה, ואמר כי הממשלה עושה מאמץ להילחם גם בפן הבריאותי וגם בפן הכלכלי, ולשם כך יש להימנע כעת מהליכה לבחירות "צריך ממשלה יציבה ולהימנע מבחירות. הממשלה הזאת מורכבת יותר מהממשלה הצרה שהייתה בגל הראשון".

נתניהו התייחס למשבר התקציב ואמר כי התקציב מוכן, ואפשר להעביר אותו תוך יומיים ולהזרים משאבים למדינה. "לחשוב שאנחנו יכולים ללכת על תקציב של שנה שנה-וחצי קדימה זה חוסר אחריות", והוסיף "הסיבה היחידה שלא מעבירים את זה, זה משיקולים פוליטיים של כחול לבן והעומד בראשה. שמונה וחצי מליארד שקל מחכים בגלל כחול לבן".

נתניהו וגנץ. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

בתוך הדברים תקף נתניהו את הצעת החוק המתוכננת של לפיד, שמטרתה למנוע מנתניהו לכהן כראש ממשלה, וקרא לה "הצעה צפון קוראנית". עוד תקף רה"מ את לפיד ואמר "לפיד בא עכשיו לסלק, לרמוס, את רצונם של אזרחי ישראל שבחרו בליכוד בהנהגתי. בא לפיד, שלא יכול לנצח בבחירות, שמפסיד פעם אחר פעם, אף אחד לא רואה אותו כראש ממשלה, ובצדק, ואומר: אני אמצא דרך מלאכותית כדי להוריד את נתניהו".

יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בהתייחסות לשאלה האם גנץ יהיה ראש ממשלה אמר שזה תלוי בו, אם סיעתו תצטרף לממשלה ולא "תתעמת עם הממשלה על כל דבר" כלשונו, ובמידה ולא הממשלה תתפרק מאליה.

על עלייתו של ח"כ נפתלי בנט בסקרים אמר כי "קל מאוד להיות ביציע, וקשה מאוד להיות במגרש. בנט הוא מלך הסקרים" והוסיף שהוא רוצה שנפתלי בנט יצטרף לממשלה "אמרתי לו מהרגע הראשון: "תבוא, תצטרף". לצעוק מהיציע אפשר, להקליד ציוצים זה קל, לעבוד בזירה עצמה זה יותר קשה, ואני אשמח אם הוא יצטרף".

נתניהו ובנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

על הפגנות השמאל וההסתה נגד משפחתו אמר שהוא מאשים בזה את חלק מכלי התקשורת "אני מדבר על אנשים שקוראים לרצח של ראש הממשלה ובני משפחתו מתוך ההפגנות. לא רק שהתקשורת מעלימה את זה, היא מאשימה אותי שאני סתם 'מפברק' את זה. הם מדברים על 'בוטים' כביכול, אח"כ מגלים שאלו לא בוטים, הם עושים הפגנות עם מנופחים בצורת אברי מין זכריים עם קריאות וכתובות נאצה של השפלה מינית נגד רעייתי – אף אחד לא אומר כלום. בערוץ 12 וערוץ 13, שלא לדבר על התאגיד הידוע – אף מילה. זה מזכיר משטרים אפלים". עוד הוסיף כי ארגון ההפגנות נעשה בוודאות ע"י ארגוני השמאל ואהוד ברק, שהוא "שותפו של הפדופיל הידוע ג'פרי אפשטיין" כלשונו.

צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

ראש הממשלה נשאל על ההתמודדות עם המצב הביטחוני בצפון ובדרום, ואמר כי כי יש פעולות צבאיות כל הזמן שמוסתרות מהציבור "אנחנו פועלים במרחב נגד גורמי טרור, ושליחיה של איראן ואיראן עצמה, שפועלת להכחיד אותה. אנחנו פועלים כל הזמן, אנחנו לא נרתעים ואנחנו לא מפסיקים. האוייבים שלנו לוקחים את זה בחשבון".

בהתייחסות להחלטת בג"צ היום לביטול הריסת בית המחבל, אמר "אני חושב שההחלטה הזאת של בג"צ היא אומללה. אני מתכוון, אני דורש, דיון נוסף בהרכב מורחב. אסור לתת רוח גבית לטרור ואני אמשיך את המדיניות של הריסת בתי מחבלים כחלק מהמלחמה שלנו בטרור" והוסיף "ההחלטה הזאת של בג"צ היא החלטה שגויה. לגבי בג"צ – אין לנו רוב. אין לנו רוב לתקן את הדברים וזו האמת".

השופט מני מזוז. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

נתניהו התייחס לחשיפת ערוץ 20 מאתמול, על עבירות בניה נוספות של המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, ונשאל האם היא צריכה להישאר בתפקידה, והשיב כי את השאלה צריכים להפנות לבן ארי עצמה. עוד הוסיף וטען לאכיפה בררנית, ובמידה והעבירות המדוברות היו מתגלות אצלו – כלי התקשורת היו מלאים בשידורים על העבירות הללו. "ברגע שמתחילים להגיד שלא כולם שווים בפני שלטון החוק, וכשפרקליטים או התביעה או היועץ המשפטי מעל החוק, ואסור לחקור עבירות שמיוחסות אליהם – זו סכנה לדמוקרטיה".

לסיום נשאל ראש הממשלה על דחיית החלת הריבונות, ואמר כי הדבר ייעשה בהסכמה אמריקנית, וכרגע טראמפ עסוק בדברים אחרים. "אני מקווה שנוכל לקדם גם את ההכרה בריבונותנו בזמן הקרוב".