4:36 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מנצחי "מדד החירות": ח"כ השכל והבית היהודי

מנצחי "מדד החירות": ח"כ השכל והבית היהודי

התנועה הליברלית החדשה חשפה את "מדד החירות" שמדרג את תרומת חברי הכנסת והמפלגות לקידום חופש הפרט ושוק חופשי. גם חברי הכנסת סמוטריץ' ואוחנה בצמרת

'התנועה הליברלית החדשה' פרסמה אתמול (ב') את "מדד החירות" של מושב החורף, שמדרג את חברי הכנסת על פי תרומתם לחקיקה המקדמת את ערכי חופש הפרט והשוק החופשי. המדד מתבסס על שקלול של נתוני הצעות החוק וההצבעות של חברי הכנסת מדי מושב.

מי שדורגה במקום הראשון היא ח"כ שרן השכל מהליכוד, שהובילה את מאבק אי ההפללה למשתמשי קנאביס כאשר במקום השני דורג ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי כשאת המקום השלישי תפס ח"כ אמיר אוחנה. בתחתית הרשימה דורגו אחרונים מבין חברי הקואליציה ח"כ אורי מקלב וח"כ משה גפני מיהדות התורה, ח"כ יעקב מרגי מש"ס וח"כ אורן חזן מהליכוד.

חברי הכנסת המובילים. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה
חברי הכנסת המובילים. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה

 

במדד המפלגתי הבית היהודי מדורגת במקום הראשון בפער גדול מהליכוד שמדורגת במקום השני. נתון מעניין הוא שרק שתי המפלגות שהוזכרו יחד עם מפלגת כולנו, מחזיקות בעלות מדד חיובי בכל הקשור לחקיקה המקדמת ערכי חופש הפרט והשוק החופשי כאשר לכל שאר המפלגות מדד שלילי. במקום האחרון מבין מפלגות הקואליציה מדורגת ישראל ביתנו, ומבין כלל המפלגות סוגרות את הרשימה מרצ, המחנה הציוני ואורלי לוי-אבקסיס.

דירוג המפלגות. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה
דירוג המפלגות. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה

 

מרכז "מדד החירות" נפתלי שינדלר: "המושב האחרון הוכיח שוב עד כמה עגום מצבם של ערכי חופש הפרט והשוק החופשי בכנסת. לצערנו, אנו רואים כיצד מרבית חברי הכנסת ממשיכים לקבל ציונים שליליים, המעידים אולי יותר מכל על נכונותם להיכנע פעם אחר פעם לחקיקה פופוליסטיות ומסוכנת". יחד עם זאת, מצא שינדלר נקודות לעידוד: "המדד הנוכחי כן מצביע על מגמה של שינוי תפיסה. ראוי לציין את חברי הכנסת המצטיינים המשתמשים בכוחם בכדי לבלום חקיקה פופוליסטית תוך הפגנת התנהלות כלכלית אחראית".

סוגרי הרשימה. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה
סוגרי הרשימה. "מדד החירות" של התנועה הליברלית החדשה

 

ח"כ שרן השכל, לה זו הפעם השלישית ברציפות שמדורגת בצמרת המדד אמרה: "שמחתי לשמוע על בחירתי. אלה ערכים ששמתי לי כבסיס לעבודתי בכנסת, והם אלה המנחים אותי כמצפן ערכי ורעיוני. בימים אלה, בהם אני סופגת סנקציות ועונשים בגלל דבקותי בערכי החרות, שמהווים את הבסיס האידיאולוגי של תנועת הליכוד, מוכיחה הבחירה הזו עד כמה חשובה התמיכה הציבורית בקידום עקרונות החרות. אני גאה להיות שגרירה של הרוח הליברלית בכנסת ישראל, ומתחייבת להמשיך בפעילותי ומאבקי לקידומה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים