1:54 20/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "לשלול רישיון לרופאים ששרו את ההמנון הפלסטיני"
לפני כולם א' - ה' 21:00

"לשלול רישיון לרופאים ששרו את ההמנון הפלסטיני"

בעקבות חשיפת ערוץ 20 לפיה רופאים ערבים ישראלים שרו בכנס בינלאומי את ההמנון הפלסטיני דורש ח"כ עודד פורר משר הבריאות לשלול את רישיונם

חשיפת ערוץ 20 לפיה עשרות רופאי שיניים ערבים מישראל, שהשתתפו בכנס בינלאומי דרשו ממארגני הכנס שלא להשמיע את ההמנון הישראלי, ובמקום זאת שרו את ההמנון הפלסטיני כבר מעוררת סערה פוליטית. ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) פנה היום לשר הבריאות יעקב ליצמן בדרישה לשלול לרופאים הללו את הרישיון.

הרופאים
הרופאים. מתוך "לפני כולם", א-ה בשעה 21:00

"כנראה", כתב ח"כ פורר, "שאותם רופאים שנהנים מהרישיון הישראלי היוקרתי, שנהנים מהעובדה שהם חלק ממערכת הבריאות המובילה של ישראל, מוכנים להנות רק מהזכויות אך לא מחובתם ומחויבותם ונאמנותם האזרחית".

לדבריו, "ככל שאותם רופאים ערבים ישראלים, מרגישים שהם פלסטינים ומבקשים לשיר את ההמנון הפלסטיני במקום את ההמנון הישראלי, עליהם גם לשאת רישיון פלסטיני ולא רישיון ישראלי.

"לפיכך, הריני פונה אליך באופן דחוף להורות לממונה על רישוי מקצועות רפואיים במשרדך, לשלול לאלתר את רישיונם הישראלי של אותם רופאים על מנת שלא יוכלו לעסוק ברפואת שיניים בישראל. ככל שירצו, הם מוזמנים לשיר את ההמנון הפלסטיני בשעה שהם יטפלו במטופלים ברצועת עזה עם רישיון פלסטיני שיונפק להם שם".

בנוסף, ביקש פורר מליצמן לבדוק האם העמותה שהסיעה את הרופאים הללו לטקס נהנית מתקציב תמיכה כלשהו ממשרד הבריאות ולשלול את תקציבה באופן מיידי.

ח"כ עודד פורר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ח"כ עודד פורר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כזכור, בסרטון שנחשף הערב ב'לפני כולם', נראים הרופאים שטסו לכנס מטעם עמותת רופאי השיניים הערביים בישראל, שרים את ההמנון הפלסטיני – בו נכתב בין היתר:" הוי עמי, עם הנצח. בזכות נחישותי, והאש שלי ובעוצמת נקמתי. עליתי על ההרים ויצאתי למאבק. לוחם, לוחם, לוחם, פלסטין היא ביתי, היא אדמת ניצחוני. פלסטין היא נקמתי ואדמת העמידה האיתנה".

יו"ר עמותת רופאי השיניים הערביים בישראל, ד"ר פח'רי חסן, שמשמש בתפקיד בכיר בקופת חולים כללית והשתתף בעצמו בכנס אמר בתגובה: " נקלענו למצב שבו הקולומביאנים שרים את ההמנון שלהם. אנחנו לא מזדהים עם התקווה, ואם אתה מצפה מערבי ישראלי שיקום וישיר את התקווה אז אתה חי באשליה. אנחנו לא מזדהים עם התקווה כמו שאנחנו לא מזדהים עם דגל ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"לא צודק, לא הגון וגם מסכן את הציבור"

בית הדין למשמורת שחרר לחופשי את המסתנן שהכה למוות את אסתר גלילי ז"ל לפני 8 שנים בתל אביב. בתה, קורין גלילי, אומרת ל"היום הזה": "זו רשלנות שנמשכת מאז רצח אמי"