"הרב ממשיך ללמד ולעמוד בראש מכינת בני דוד", כך הגיבו במכינת עלי לפרסומים לפיהם יצא הרב "לחופשה". על פי דיווח בחדשות 2, שלח מכתב לתלמידיו בו כתב: "כיוון שיצאתי לחופשת לימודים, אני מבקש לא לפנות אליי בזמן הלימודים". במכינה דרשו להבהיר כי "אין קשר בין החופשה שביקש כבר לפני חודשיים ובין הפרשה ודרישת שר הביטחון ".

עדיין מלמד. הרב יגאל לוינשטיין
עדיין מלמד. הרב יגאל לוינשטיין

כזכור, הרב עורר סערה לאחר שהתבטא נגד נגד שירות בנות בצה"ל, ולוחמות "קרקל" בפרט, בפני מתגייסים צעירים במכינה הקדם צבאית "עצם". בין היתר אמר: "שיגעו לנו את הילדות. מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, אך הן לא יהודיות בקצה. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש". עוד צוטט אומר: "עכשיו אתה בוגר שנה ב', וואלה, אתה חם, לחמנייה טרייה, דוס טוב, 'דוס טרור', אתה בעד היהודים, בעד הדת, בעד אלוקים, מה שנקרא – אש. כשאתה חם מהתנור אתה בוחר אישה חמה, בדוסיות. ודאי שהיא חמה כי היא אישה, אם היא לא שירתה בקרקל. אחרת, איך תהיה חמה?".

לאחר מכן פרסם מכתב הבהרה, טען כי דבריו הוצאו מהקשרם והתנצל על הסגנון. "'נכנסת בחורה יהודיה ויוצאת לא יהודיה, לא במובן הגנטי' – בבית המדרש כולם מבינים שהכוונה לדתייה עד הסוף ולא לעזיבת הדת", הסביר. לדבריו, הוא השתמש במילה 'חמה' כחלופה ל'יראת שמיים'. בתגובה לדברי לוינשטיין נגד דרש שר הביטחון אביגדור ליברמן כי הרב יתפטר.  בעבר התבטא לוינשטיין נגד חיל החינוך של צה"ל, קהילת הלהט"ב והקשר ביניהם ונאלץ לחזור בו לאחריו שדבריו עוררו תגובות קשות.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.