לזכר הלל: משפחתה של , הנערה בת ה-13 שנרצחה לפני שבוע במיטתה בבית בקרית ארבע בידי ערבי בן 17, קמה הבוקר (ה’) מהשבעה. רינה, אמה של הלל ז”ל, הפיצה סרטון ובו היא קוראת לאזרחים לעלות בשבוע הבא להר הבית: “לפני שבוע בדיוק חדר מחבל לבית וטבח את הבת שלנו בלב. כרגע קמנו משבעה עם רצון לחזק את הלב לא רק שלנו אלא של כל עם ישראל. הלב שלנו ושל עם ישראל הוא בהר הבית”, אמרה רינה.

רינה אריאל בפניה לעם ישראל

“ביום שלישי, לזכרה של הלל, אנו קוראים לכולם לעלות להר ב-08:30. לא מתוך מלחמה ולא מתוך שנאה אלא מתוך חיזוק הלב. מי שמסיבותיו לא יכול לעלות תבואו ותחזקו אותנו למטה כדי שיהיה לנו כוח והלב של עם ישראל ימשיך לפעום”, הוסיפה האם השכולה.

גם אביה של הלל, עמיחי, קורא לציבור להצטרף “אני מזמין את כולם לעלות בקדושה ובטהרה למקום בית מקדשנו לזכרה של הלל, ולקרוא לשער המוגרבים שער הלל”

המודעה הרשמית
המודעה הרשמית

הלל ז”ל נרצחה בעת שישנה בביתה שבשכונת חרסינה על ידי המחבל מוחמד טראיירה, בן 17 מהכפר בני נעים שליד . טראיירה היה קרוב משפחה של מחבל שביצע דריסה בכניסה לקריית ארבע במרס האחרון ונורה למוות. חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע פרצו לבית וחיסלו אותו.הלל הותירה אחריה שתי אחיות – שירה (10) וכנה (4.5). היא למדה בכיתה ח’ בחטיבת הביניים בקריית ארבע. אביה עמיחי לימד בישיבה התיכונית ביישוב ובעל כרם סמוך לביתו. האם רינה היא פעילה ומדריכה בארגון “נשים למען – נשות המקדש”.

“בוא לצעוד איתנו”

 משפחות מרק ואריאל בקריאה לציבור

ילדי משפחת מרק פרסמו סרטון בו הם מבקשים מעם ישראל להגיע לצעוד יחד איתם ביום ראשון הקרוב ממקום הפיגוע שבו נרצח מיקי מרק ז”ל לעתניאל. “עם ישראל, אנחנו רוצים להודות לכם על כל השבוע הזה שהייתם איתנו, נתתם לנו כח”  ועוד אמרה בתו של מרק “ביום ראשון יש צעדה וחשוב לנו שתבואו ותחזקו אותנו ואת היישוב, זה מה שנותן לנו כח”.

גם עמיחי אריאל, אביה של הלל אריאל ז”ל קרא לציבור להגיע לצעדה “אני קורא לכולם לבוא לצעדה ממקום הרצח של מיכאל מרק לעתניאל,  ולעצרת. אני מזמין וקורא לכולם”.

 הפטריוטים דנים בנושא

הפטריוטים דנו בנושא בתוכנית: “היא אם שכולה, כל קריאה שלה היא לגיטימית. גם אם היא היתה אומרת לפוצץ את הר הבית זה היה לגיטימי. כשהיא אומרת “מתוך אהבה” זה מתכתב עם ההצהרה היפה של בני משפחת מרק שלא כל הערבים הם כאלו וכאלה, וזה יפה” אומר שמאי.

עירית לינור אומרת בדיון “התגובה צריכה להיות מסוג מסויים, גם אחרי תגובה צריכה להיות תגובה שעדיין צריך לאהוב את כולם, ואני מתחברת לרגשות שהם יותר לא כל כך נקיים, ויותר אמיתיים כמו כעס וכאב. הסיפור של לעלות להר הבית בשביל להתחזק מבחינה דתית, שזה מקום פולחן יהודי, ורק היום הראו בכתבה באתר ערוץ 20 על חגיגות של אל אקצה שמראה שזה הרבה פחות קדוש להם עם בובות פרווה של דיסנילנד”.

“הלל בעצמה אהבה לעלות להר הבית, וזה לכבודה ולזכרה. תהיה בעיה כי ברגע שתהיה שם קבוצה של יותר מעשרה יהודים המקום היחידי בעולם שמותרת אפליה כזו וכמעט אנטישמיות היא כלפי היהודים בהר הבית” אומר ריקלין

אביהו סופר מצטרף לדיון ואומר “אני לא יכול להתמודד עם רצח של נערה בת 13. ולכן כל דבר שהם מרגישים שנכון עבורם כמשפחה לעשות אם או בלי פניה לציבור הוא לגיטימי”

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.