דף הבית > אקטואליה וחדשות > דו"צ בערבית: התינוקת שנטען כי מתה משאיפת גז – מתה ממום לב

דו"צ בערבית: התינוקת שנטען כי מתה משאיפת גז – מתה ממום לב

רס"ן אביחי אדרעי האשים היום את חמאס כי השתמש במותה של התינוקת אמש לצרכי תעמולה, למרות שלא מתה משאיפת גז בגבול הרצועה, אלא ממום בלב. בחמאס הסכימו לשלם למשפחה 3000 דולר בתנאי שהתקשורת העולמית תסקר את העניין

דובר צה"ל בערבית, רס"ן אביחי אדרעי, פרסם היום (ג') כי יש בידו של צה"ל הוכחה לכך שהתינוקת שנטען אמש כי מתה משאיפת גז מדמיע – מתה למעשה ממום לב איתו נולדה. עוד לפי דובר צה"ל, חמאס משתמש במותה לצורך תעמולה והמשפחה תקבל קיצבה על סך 3,000 דולר מארגון הטרור.

התינוקת ליילה ראנדור שנטען כי מתה משאיפת גז של כוחות הביטחון הישראלים בעזה

 

אתמול דיווח משרד הבריאות העזתי כי התינוקת בת ה-8 חודשים מתה מהגז בו עשה צה"ל שימוש לפיזור ההפגנה בגבול, מזרחית לעיר עזה. לא ברור האם התינוקת אכן הובאה אתמול לאזור בו ערכו הפלסטינים התפרעויות אלימות בקרבת הגבול עם ישראל.

על פי דיווח של רפאל חיון, התינוקת נולדה עם מום בלב והייתה במצב סופני. הוריה, שרצו לקבל כסף מחמאס, הציגו את מותה כאילו בוצע על ידי כוחותינו, מה שהופך אותם לזכאים לקצבה על סך 3,000 דולר. על פי הדיווח, בחמאס הסכימו לשלם בתנאי שהתקשורת בעולם תסקר את העניין.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

"בעזה יש חברה שלא מעוניינת לבנות את עצמה"

ד"ר דן שיפטן ראש המרכז לחקר הביטחון הלאומי באונברסיטת חיפה התארח ב'היום הזה' והתייחס למתיחות הביטחונית בדרום ובצפון: "עזה זאת הערת שוליים יחסית לסוריה"