על רקע הירידה בסקרים והצהרות יו"ר מפלגת "העבודה", , מאז היבחרו כי בכוונתו לשנות את שיטת הבחירה במפלגה, חברי כנסת מסיעתו מאשימים אותו בניסיונות לשנות את האופי הדמוקרטי במפלגה.

יו"ר מפלגת "העבודה" אבי גבאי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

בשיחה עם "מעריב סופהשבוע" אמר אחד הח"כים שתמך בעבר בגבאי כי היו"ר "רוצה לשנות את אופי המפלגה וממפלגה דמוקרטית בה יש פריימריז הוא רוצה להפוך אותה למפלגת 2, כזאת שבה היו"ר הוא זה שקובע כמו ביש עתיד וכמו בישראל ביתנו".

כשפנו אל גבאי ח"כים בכירים בטענה שהמהלכים שהוא עושה מזיקים לו ולמפלגה השיב גבאי: "אל תטעו, אתם כנראה לא הבנתם, אם אני נופל למטה, אני לוקח את כולכם איתי". לדברי הח"כים מדובר ב" של מאפיונר ולא בשיח של ראש מפלגה". עוד נטען כי לאחר שהצליח להסתכסך עם רבים מחברי הכנסת במפלגה, כעת גבאי מבקש ליישר את ההדורים עמם כדי שיתמכו בו.

אחר מחברי הכנסת הסביר לעיתון כי התכווצות כוחה של המפלגה בסקרים דווקא משרתת את גבאי. "במקרה כזה של 10 מנדטים, גבאי ולבני עם הסכם ביניהם באותם 10 מקומות יש עוד שני אנשים שגבאי ישריין לתוך הרשימה ובעצם הוא שולט על כמעט 50% מהרשימה".

לדבריו, גבאי "יוכל לבוא עם הרשימה הזאת לנתניהו, לקבל שניים שלושה משרדים, ויוכל לשלוט בשאר חברי הכנסת ביד רמה. עדיף לו 10 שהוא שולט בהם מאשר 20 ומשהו 'טרולים' ש'מפריעים' לו לשלוט. זה חד משמעי הרס של . בקצב הזה אני לא רואה איך גבאי מגיע לבחירות".

בתגובה לדיווח נמסר מלשכת גבאי: "לא היה ולא נברא".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.