פרסום ראשון: יומן הפגישות של שר המשפטים, אמיר אוחנה, נחשף. במסגרת חופש המידע, ולבקשת הכתב הפוליטי של ערוץ 20, אלירן טל, נאות השר אוחנה לחשוף לחלוטין את יומן הפגישות שלו. בלי להסתיר ולו פגישה אחת, או להשחיר בטוש.
מהצצה ליומנו של השר עולה שזמן האיכות שלו עם הילדים מסתכם בשעות הבוקר המוקדמות בלבד, סביב שבע וחצי. מיד אחר כך הוא מתחיל יום עבודה שמסתיים לרוב אחרי השעה שמונה בערב.
כמה פעמים נפגש אוחנה עם היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט? לפי היומן, עד ה 13.11, נפגשו השניים תשע פעמים לפגישות עבודה, שכל אחת מהן נמשכה כשעה.הפגישה הראשונה ביניהם נערכה בשישה ביוני, יממה לאחר שאוחנה נכנס לתפקידו. הפגישה המתועדת האחרונה נערכה ב 23 לאוקטובר.
גם עם נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, נפגש השר אוחנה תשע פעמים במשך תקופת של חצי שנה.
עם ראש הממשלה נתניהו נפגש השר ביחידות עשר פעמים בחצי שנה האחרונה, מה שמעיד על יחסים קרובים בין השניים. ידוע שנתניהו, שסומך את ידיו על השר, נוטה להתייעץ אתו לא אחת בעניינים שונים.
השר אוחנה נכנס למשרד המשפטים ועל אף היותו עורך דין, הוא ביקש להיפגש ולשמוע כמה שיותר משפטנים, שרי משפטים לשעבר וח"כים המכירים היטב את התחום. על פי היומן, אוחנה נפגש עם ארבעה שרי משפטים לשעבר, עם עשרות משפטנים וגם עם לפחות 12 שופטים בדימוס.
השר אוחנה נפגש מספר פעמים לא מבוטל עם מנהל מחלקת החנינות, עם מנכ"לית משרדו ועם הסגנים של היועמ"ש.
כמה פגישות מעניינות שתועדו ביומנו: ב 23.7 פגישה עם הבלוגר הסעודי תומך ישראל, ב 14.8 פגישה עם בני משפחתה של תאיר ראדה ז"ל, שעסקה במשפט זדורוב ובעדויות החדשות שהתגלו, ב 18.10 קיים השר פגישת עבודה בעניינה של נעמה יששכר שנשפטה לשבע וחצי שנות מאסר ברוסיה וב 23.10 פגישה מעניינת שתכליתה – דיון בנושא זיכוי רטרואקטיבי לעוזי משולם ז"ל, מנהיג המאבק לחשיפת חטיפת ילדי תימן.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא