לאחר פסילתו הערב (א') של ד"ר מיכאל בן ארי מהתמודדות לכנסת, מפרסמים חברי תנועת '' את דרישותיהם ממפלגות 'הבית היהודי' ו'' איתן התאחדו לבלוק טכני.

לדבריהם, "במצב שנוצר, כמאה אלף בוחרי עוצמה מרגישים ממורמרים ופגועים, וברור שאם לא יינתן מענה הולם יתקשו בוחרי עוצמה להגיע לקלפי, דבר שיסכן את גוש הימין".

לכן, מלבד תפקיד לברוך מרזל, הם דורשים את קידומו של עו"ד למקום החמישי ברשימה המשותפת, הבטחה כי בן גביר יהיה יו"ר – בין אם 'עוצמה יהודית' תהיה חלק מהקואליציה או חלק מהאופוזיציה – וגם את קיומה של ההבטחה לחברותו של בן גביר בוועדה למינוי שופטים.

"שינוי אמיתי לא התרחש בתקופת שקד"

"הדרישות שהופנו הערב הן דרישות לגיטימיות, ובסיסיות ולאור ההחלטה האומללה של בג"ץ", אומרים הערב במפלגה שקיבלה הערב כרטיס אדום מבית המשפט העליון. "אך טבעי הוא לאפשר לשר מ'עוצמה' ולעו"ד בן גביר לפעול בתחום המשפט ולהביא לשינוי אמיתי שלצערנו לא התרחש בתקופת כהונתה של איילת שקד".

הבית היהודי: דוחים על הסף את "חבילת הפיצוי"

מהבית היהודי נמסר כי המנכ"ל, ניר אורבך, דוחה על הסף את "חבילת הפיצוי" שדורשת 'עוצמה יהודית' על פסילת בן ארי על ידי בג"ץ.

בקבוצת ווטסאפ של פעילים מרכזיים בבית היהודי, כתב אחד הפעילים כי הדרישה להקפיץ את איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימת איחוד מפלגות הימין – שמשמעותה התפטרות עידית סילמן מ'הבית היהודי' ואורית סטרוק מ'האיחוד הלאומי' – היא "חוצפה".

אורבך השיב: "חברים וחברות זה בסדר. לבקש ולדרוש בתקשורת – אפשר הכל. לא תהיה התפטרות ולא יהיה שר על חשבוננו".

בתוך כך, פעילים כבר החלו לשגר סקר באמצעות מסרונים, בו הועלתה הדרישה לפיטורי השתיים, כדי לקדם את בן גביר למקום החמישי.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.