על אף ההתנגדות להשתתפות התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה אנדלוסית בקזבלנקה (Andaloussiyat), פתחה התזמורת  את פסטיבל בהצלחה רבה. ההתנגדות והקריאות להחרים את הפסטיבל באו מצד פעילי BDS במרוקו ופעילים המתנגדים לנורמליזציה של היחסים בין ישראל למרוקו. הפסטיבל נחשב לגדול ולחשוב ביותר בעולם המוסיקה האנדלוסית הקלאסית.

 התזמורת קצרה שבחים על הפקת וביצוע קונצרט הפתיחה של הפסטיבל בהשתתפות כמאה נגנים וסולנים.

צילום ועריכה: מייק אדרי

התזמורת הישראלית זכתה לגיבוי מלא מצד הנהלת הפסטיבל. מנכ"ל התזמורת יעקב בן סימון קיבל במהלך האירוע פרס הוקרה על פעילותו לקידום שיתוף הפעולה בין התזמורת והפסטיבל זו השנה השנייה וכן על קידום הערכים והמוסיקה של התרבות האנדלוסית.

"פתחנו את הפסטיבל עם קונצרט שכל כולו הוא מסר של שלום ודיאלוג המתקיים דרך המוסיקה. אלה הקוראים לביטול המופע לא מתעניינים במוסיקה, בשלום ובערך המוסף של הקונצרט והפסטיבל," אומר בן סימון.

בן סימון הודה להנהלת הפסטיבל על התמיכה ועל קבלת הפנים החמה במרוקו. "אני מלא הערכה והתפעלות על פעילותם השקטה מאחורי הקלעים לדחות כל ניסיון לביטול הופעתנו ועל עמידתם מול הלחצים."

"רק לאחרונה הדגיש מלך מרוקו את המודל הייחודי של מרוקו כמקום שמכבד דיאלוג ואת זכותם של בני הדתות השונות לקיים פולחן דתי ברוח הסובלנות אשר אפיינה את התרבות האנדלוסית," מסכם בן סימון.:עוד באותו נושא