אחת הטעויות הנפוצות היא להתייחס לדיני תעבורה כאל תחום זניח שאינו משפיע במיוחד על חייו של אדם. אלא שהניסיון מלמד שיש יותר מדי אנשים שחייהם נהרסו בגלל זלזול גדול בתחום זה ובעבירות תנועה שביצעו ברמות שונות של חומרה. גם דו"חות תנועה בגלל נהיגה במהירות מופרזת עלולים בסופו של דבר להצטבר לכדי עול שיתברר כאשר תהיו מעורבים חלילה בתאונה ובבית המשפט יתברר שזלזלתם כל חייכם בדיוק בעבירה זו. עו"ד תאונות דרכים מכיר היטב את התיקים שמתוספים לאנשים שביצעו את העבירות האלה ולא טיפול בהן בזמן ולכן העבר שלהם רודף אותם כשקורית תאונה. יש להבהיר כבר עכשיו – עבירות תעבורה הן חמורות גם כשהן קלות יחסית וניתנות לפתרון פשוט על ידי עורך שמטפל בזה בזמן.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין בכל עבירת תעבורה?

ההתייחסות לעבירות תנועה כאילו אינן משליכות על חייכם עלולה להסתיים במקרה הטוב בקנס, במקרה הפחות טוב גם בהעמדה לדין שגוררת שלילת רישיון וקנס גבוה יותר, ובמקרים החמורים באמת גם מאסר ורישום פלילי. להזכירכם, רישום פלילי לצד שמו של אדם גורם לכך שהוא אינו יכול לקבל ויזה למדינות מסוימות, אינו יכול להתקבל לעבודה במקומות שדורשים תעודת יושר ואי הסתבכות, ושמו נותר למשך שנים רבות במאגר הרישום המשטרתי והמשפטי. כל השלכה כזאת על חייכם ועוד בגיל צעיר יכולה להימנע אם תתייעצו עם עורך דין מיד כאשר מתבצעת העבירה ועוד לפני שמתשאלים אתכם במשטרה. כל צעד נכון שלכם הוא צעד שחייב להיעשות בליווי של עורך דין מנוסה שמתמצא בתחום זה.

מהירות מופרזת עלולה לגרום לתאונות

ידוע שמהירות מופרזת היא אחת העבירות שבית המשפט אינו סולח עליהן בנקל ואינו מתייחס לכך בקלות ראש. מהירות מופרזת עלולה לגרום לתאונות, ואלה כבר גוררות משפט שבסופו עונש משמעותי ורישום פלילי. מלבד העובדה שאסור לנהוג במהירות מופרזת כדי לשמור על חייכם וחיי הנוסעים האחרים, לא תמיד ברור כל כך שנהגתם במהירות מופרזת. יש בעיות שונות במדי המהירות של המשטרה ובכל פעם שאתם נתפסים על כך מומלץ לפנות לעורך דין כדי להתחיל בטיפול ובבחינת תיק הראיות. זה בהחלט יכול להיות שיוכח בבית המשפט שהייתה בעיית אמינות למד המהירות ולכן לא נסעתם במהירות מופרזת כלל. את זה רק איש מקצוע יוכל לברר ולטפל בכך.

נהיגה ללא רישיון היא עבירה משמעותית

אין דבר חמור יותר מאשר נהיגה ללא רישיון, אם משום שלא טרחתם להוציא רישיון ואם משום שאתם נמצאים בפסילה. אנשים שנמצאים בזמן פסילת רישיון עושים זאת משום שהם נמצאים בדרך כלל לאחר תקופה ארוכה של צבירת נקודות ועבירות תעבורה. כלומר, אחרי גיליון ארוך כל כך של עבירות חוזרות ונשנות מוסיפים גם נהיגה בזמן פסילה שהיא חמורה מאוד. כמו כן, זכרו שיש גם עבירות נועה שעליהן רשאי קצין משטרה לשלול את הרישיון שלכם מנהלית ולזמן אתכם לבית המשפט. שם תתברר התלונה נגדכם ואז יוחלט אם להחזיר לכם את הרישיון או לא.

עו"ד תאונות דרכים מחלץ אתכם גם מבעיית אישומים

תאונות דרכים הן קשות בכל מקרה, גם כאשר הן מסתיימות ללא נפגעים. הפגיעה ברכוש וגם הבהלה מתוספות לבעיית המשפט על ביצוע עבירה שגרמה לתאונת הדרכים. מומלץ מאוד לא לייצג את עצמכם במקרים כאלה משום שלא תדעו כיצד להציג את המקרה גם כלפי הביטוח וגם כלפי המשטרה ובית המשפט, כך שתתברר האמת, במיוחד אם אינכם אשמים. טיפול בכתבי אישום על תאונות הוא בדיוק המומחיות של עו"ד תאונות דרכים כמו עורך דין לתעבורה – דוד גולן ומשרדו, שיכולים לחלץ אתכם מכתב אישום חמור במקרה שלכם.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.