אתמול (ג’) התקיים טקס הענקת ספרי התורה למשפחות השכולות. כל משפחה קיבלה את הספר מידי שר, ח”כ או המפכ”ל לשעבר כאשר כל משפחה בחרה לאן להכניס את ספר התורה שקיבלה.

משפחתה של הלל אריאל קיבלה את ספר התורה מידי השרה גילה גמליאל. משפחות השוטרים קיבלו את הספר מידי של המפכ”ל לשעבר דודי כהן, שכיהן כמפכ”ל בזמן רצח השוטרים. משפחתו של אלעד ריבן קיבלה את ספר התורה מידיה של השרה איילת שקד.

איילת שקד רוקדת בהכנסת

את כל חמשת הספרים תורמים יוסי ושלומי אמר, הבעלים של חברת “פרשמרקט”. השניים נוהגים לתרום ספר תורה למשפחות המעוניינות להנציח את יקיריהם או לבתי כנסת שאין בהם ספרי תורה, בכל פעם בה חונכים סניף חדש. לדבריהם, המטרה בהכנסת ספרי התורה הערב ובכלל הם קירוב לבבות ואחדות העם.

בנוסף למשפחות השכולות שמקבלות את ספרי התורה, הגיעו לכבד את האירוע הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו  שרים וחברי כנסת ומנכ”לי חברות מובילות במשק הישראלי.

הלל אריאל, 13, נרצחה בביתה בקרית ארבע בפיגוע דקירה מוקדם יותר השנה. אלעד ריבן ז”ל היה בן 16 במותו עת נספה בשריפה בכרמל כשחש לסייע כמתנדב כיבוי האש לחבריו הכבאים, באסון הכרמל ב-2010. השוטרים רס”ב דוד ריבנוביץ’ ויחזקאל רמזרקר נהרגו בפיגוע ירי סמוך ליישוב משואה שבבקעת הירדן. סמ”ר עמרי חיים אלמקייס-יעקובוביץ’, בן 20 מרמלה, נהרג ב-4 באוגוסט 2006, מפגיעת טיל נ”ט בגזרה המזרחית של דרום לבנון. סמל ראשון יונתן עברון נהרג במהלך מבצע מעצרים באזור ג’נין ב-2005.

 

 

מרב לרנר

מרב לרנר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.