No Tag To Print

фото профиля Natasha Rotenberg, На изображении может находиться: Natasha Rotenberg, солнечные очки, на улице, часть тела крупным планом и вода
צילום:yayimages

איתור כספים אבודים עם שירות אישי, האמנם?

עפ"י משרד האוצר קיימים כ-15 מיליארד ש"ח המוגדרים ככספים אבודים. כספים אלה נמצאים בקרנות פנסיה, קרנות חיסכון ועוד. רוב האנשים במדינת ישראל אינם מודעים לכספים אלה, דבר שמונע מהם לסגור את המינוס או סתם לצאת לטיול מרענן בחו"ל.
במאמר זה נספר לכם על חברת קפטן חיסכון אשר מבצעת איתור כספים אבודים וסדר כלכלי לאזרחי ישראל.

כיצד מאתרים כספים אבודים?

בשביל לאתר כספים אבודים עליכם לעצור לרגע את המרוץ של החיים, ולערוך חשיבה משותפת על מקומות עבודה שעזבתם ועל חסכונות שהיו לכם, כמו כן יכול להיות שמדובר על ירושה של קרוב משפחה שנפטר ולא ידעתם עליה. ניתן לבדוק אם יש ברשותכם דו"חות ישנים המעידים על חשבונות כל שהם או פשוט לפנות לאתר הר הכסף אשר הקים משרד האוצר ותפקידו לסייע לאתר כספים אשר נשכחו בחסכנות פנסיונים. באתר אפשר למצוא מידע בחשבונות לא פעילים בקרנות השתלמות, פוליסות ביטוח חיים, קופות גמל, קרנות וביטוחים.

מה החיסרון באתר של משרד האוצר?

האתר מאפשר לכל אחד למצוא את הכספים האבודים, על ידי חיפוש קל ופשוט על פי תעודת הזהות, אך החיסרון של האדם שהוא אמנם מאתר אחוז מסוים מהחשבונות האבודים שלו, אך הוא אינו  יודע מה הסכום המדויק שנמצא בהם. בשל חסרון זה, יש לפנות אל חברות הביטוח ובתי ההשקעות עצמם כדי לקבל מידע על הכסף האבוד, דבר הגורם לבזבז זמן ותסכול מיותר. לשם כך הוקמה קפטן חיסכון אשר מתחייבת למצוא 100% מהכספים האבודים שלכם.

אילו סוגי כספים אבודים קיימים?

ישנם מספר סוגים של כספים המוגדרים ככספים אבודים:

חסכונות פנסיונים לא פעילים

חסכונות פנסיונים כוללים כספים שהופקדו בעבר בקרנות פנסיה שונות כמו:

קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחי חיים או קופות גמל. הכסף יכול להיות מופקד בקרנות אלו כאשר הייתם שכירים או עצמאיים.

חשבונות וחסכונות לא פעילים בבנק

חשבונות עו"ש או חשבונות שנפתחו בעבר בבנק שבו יש חשבון פעיל, או חשבונות שנפתחו שלא בבנק הפעיל שלכם. חשבון לא פעיל מוגדר כחשבון שכבר 10 חודשים אין בו הפקדות והוצאות.

ביטוחים שנרכשו

פוליסות שלא בתוקף, וכן ביטוח חיים שנרכש ביחד עם ביטוח המנהלים, ופוליסות שונות שנרכשו בעבר, והיום לא מתאימות לצרכי המבוטח, לצד פוליסות ביטוח כפולות שאינכם מודעים להן.

מדוע לא מספרים לנו על הכספים האבודים שלנו?

שמירה על הכסף בסודיות הוא אינטרס של חברות הביטוח וישנן שלוש סיבות לכך:

  1. ככל שבקופת חברות הביטוח יש כסף רב יותר כך הן יכולות להשתמש בהן להשקעות ולקבל תשואות גבוהות יותר.
  2. על הכסף האבוד, גם אם האזרח אינו מודע לקיומו, יש לו תשלום קבוע של דמי ניהול חודשיים על הכסף הזה.
  3. כאשר יש לחברות הביטוח כספים רבים הן יכולות להראות שהן רווחיות וכך להשיג משקיעים נוספים למניות שלהן.

למה אנשים אינם מודעים לכסף הנמצא אצל חברות הפנסיה?

  • אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכסף אבוד הוא שבעבר המעסיקים היו פותחים קופות פנסיה בלי ליידע את העובד.
  • סיבה נוספת היא בשנת 2005 הייתה רפורמה שהבנקים אולצו להעביר את הכספים ששכנו אצלם לחברות הביטוח. העברת הכספים הללו נעשתה ללא סדר וללא פיקוח כך שכספים רבים לא הועברו ליעדם ושוכבים כחפץ שאין לו דורש.
  • קרוב משפחה שנפטר השאיר תוכנית חיסכון או קרן פנסיה שרק הוא היה מודע לה.

למה כדאי לפנות אל חברות כמו קפטן חיסכון?

קיימות מספר חברות המציעות לאנשים לסייע להן לאתר את הכספים האבודים או לנהל את המגעים מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות כדי להשיב את הכספים האבודים בצורה חוקית לבעליהם.

גם אם אתם יודעים להשתמש במחשב ואיתרתם את מקורות הכספים האבודים, לוקח זמן רב לדלות את כל האינפורמציה מהחברות אשר מנהלות את הכספים. חיפוש בעזרת חברה שמתמחה בכך חוסכת לכם זמן רב. כמו כן, בחברת קפטן חיסכון עובדים אנשי מקצוע המתמחים בנהלי חברות הביטוח ולכן הם יוכלו לעזור לכם לאתר במהירות את הכסף ולמצות את הזכויות שלכם במלואם.

איך מתבצע השירות אצל חברת קפטן חיסכון?

השירות של חברת קפטן חיסכון מתבצע בצורה קלה ומהירה. על הלקוח למלא פרטים באתר החברה או להתקשר לשירות הלקוחות, והם יענו לכם בשירות אישי ומהיר. חשוב מאד לספק פרטים מלאים כגון: שם מלא, תעודת זהות, תאריך הנפקת תעודת זהות ועוד. בעזרת נתונים אלו הצוות של חברת קפטן חיסכון יוכל לאתר עבורכם את הכספים שלכם על הצד הטוב ביותר. חשוב לציין שלקפטן חיסכון יש ידע נרחב בנושאים הפיננסים והיא כבר סייעה ללקוחות רבים לקבל כספים אבודים בעשרות ואף מאות אלפי שקלים, סכום שאין לזלזל בו כלל.

לסיכום והנחיות נוספות

יוקר המחיה הולך וגדל בארץ, זוהי עובדה:
* זוגות צעירים כמעט ולא יכולים לקנו דירה היום
* מחירי השכירות גם כן הולכים וצומחים
* המוצרים בסופר מתייקרים ללא הרף
* הדלק עולה יקר ומתייקר מיום ליום ועוד

איתור כספים בחינם הוא משהו שיכול לעזור לכם מאוד לתכנן את הצעדים הכלכליים שלכם. היכנסו עכשיו לאתר של קפטן חיסכון ובטוח תמצאו מוצר פיננסי שיעזור לכם להחזיר כספים אבודים לידכם או לחסוך באמצעות שירותים נוספים שהחברה מספקת.

אז בהמשך לשאלה בכותרת, אכן יש בארץ חברה שתספק לכם שירות אישי ומסור לאיתור הכספים האבודים שלכם.