צילום: Pixabay

 

לא מן הנמנע כי מרביתכם שמעתם על האפשרות להנפיק דרכון פורטוגלי עבור ישראלים רבים שהם צאצאים של מגורשי ספרד. הסיבה העיקרית לכך היא השינוי במדיניות של פורטוגל בשנת 2015, דבר שללא ספק הכניס ישראלים רבים לכוננות על מנת לבדוק האם הם באמת זכאים לקבל אירופאית.

מהם היתרונות בקבלת ?

האזרחות הפורטוגלית מהווה את כרטיס הכניסה של ישראלים רבים לאירופה. אזרחות ישראלית אינה מאפשרת לישראלים לעבור ולהתגורר במדינות אירופה ללא כל הגבלה, אך אזרחות של פורטוגל אכן מאפשר לישראלים לעשות זאת. זוהי בעצם אולי הסיבה השכיחה ביותר לכך שישראלים רבים בודקים את זכאות לקבלת אזרחות פורטוגלית.

יתרון נוסף בקבלת דרכון פורטוגלי הינה האפשרות להיכנס אל ארה"ב מבלי לקבל ויזה מיוחדת מהשגרירות האמריקאית כמו שאנו הישראלים נאלצים לעשות. מחזיקי הדרכון יכולים לקבל ויזת Esta שאיתה ניתן להשיג אשרת תייר ל- 90 יום בארה"ב. זוהי ללא ספק עוד סיבה שכיחה לכך שישראלים רבים מעדיפים להחזיק באזרחות פורטוגלית בנוסף לאזרחות הישראלית שיש ברשותם.

מי בישראל זכאי לקבל אזרחות פורטוגלית?

יהודים רבים אשר גרו באירופה במהלך המאה ה-15 חוו את "גירוש ספרד", במהלך הגירוש יהודים רבים תושבי פורטוגל וספרד גורשו והיגרו למדינות אחרות. בעקבות השינוי במדיניות ממשלת פורטוגל מכירה באותם יהודים כתושבי פורטוגל ומאפשרת להם להגיש בקשה לקבל אזרחות. הזיהוי של אותם צאצאים מתאפשר באמצעות שם המשפחה האופייני המהווה סוג של חותמת על סיכוי גבוהה לכך שאבותיהם היו חלק ממגורשי ספרד.

מה נדרש בכדי לקבל אזרחות פורטוגלית?

בשונה ממדינות רבות ברחבי העולם, הדרישות של הממשלה הפורטוגלית הינן פשוטות וקלות ליישום. התנאי הראשון והחשוב ביותר עבור כל אותם ישראלים שרוצים להשיג אזרחות זה הכרה על ידי הקהילה היהודית בפורטוגל כצאצא הקהילה. כלומר עליכם לגשת אל קהילות שונות ברחבי המדינה בכדי שיאפשרו את עצם היותם של אבותיכם חלק מהקהילה או צאצא שלה.

תנאי נוסף של הממשלה הפורטוגלית הינו העדר עבר פלילי, זאת בכדי למנוע מצב שבו פושעים או עבריינים ינצלו את החוק בכדי להשיג את האזרחות הפורטוגלית. תנאי שלישי ואחרון עבור קבלת דרכון פורטוגלי זה שהחוק עצמו אינו מוגבל בזמן, ולכן באפשרותכם להגיש את הבקשה ולהפסיקה בכל רגע שבו אתם חפצים בכך.

חדשות מפורטוגל, ברוב המקרים בקשה סטנדרטית עבור אזרחות מהמוסדות הפורטוגליים נעה בין שנה עד שנתיים, כאשר הסיבה המרכזית לעיכובים הינה ריבוי הבקשות לאזרחות. כיום ישראלים רבים כבר הגישו את המסמכים בכדי לקבל אזרחות אירופאית פורטוגלית דבר שגרם לעיכובים לא קטנים. לכן חשוב מאוד להכין את כל המסמכים הנדרשים בכדי שהבקשה לא תתעכב מעבר לזמן שציינו כאן, כל מסמך שיחסר ידרוש את השלמתו וכך כל הבקשה עלולה להתעכב.

הכתבה נכתבה באדיבות על ידי Easy Nationality המובילים בהוצאת אזרחות פורטוגלית. דוא״ל: easynationality@gmail.com | טלפון ישיר: 050-6953329 | מרכזיה: 03-7448834

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.