כלי התקשורת בארצות הברית מדווחים כי לפחות 11 בני אדם – ביניהם 3 שוטרים – נרצחו הערב (מוצ"ש) ועשרות נפצעו מירי של חמוש בבית כנסת בעיר שבפנסילבניה, ארה"ב. 6 עדיין פצועים  – 2 מהם מוגדרים במצב אנוש.

בית הכנסת ''. צילום: מתוך אתר בית הכנסת

על פי הדיווחים, בשעה 10:15 שעון ארה"ב פרצו כוחות משטרה מיוחדים לבית הכנסת 'עץ חיים', שמשתייך לשלוש קהילות של הזרם הקונסרבטיבי, לאחר שגבר פתח באש מנשק חצי אוטומטי לעבר עשרות נוכחים במהלך טקס הענקת שם לבת שנולדה השבוע שנערך במקום, תוך שהוא צועק "כל היהודים צריכים למות".

 

 

היורה – רוברט באורס בן ה-46 – הסגיר עצמו למשטרה לאחר קרב יריות, נעצר ואושפז לטיפול רפואי. זמן קצר לפני שיצא למסע ההרג המזעזע, הוא פרסם פוסט ברשת החברתית Gab – המקבילה לטוויטר ומשמשת את הימין הקיצוני – וכתב כי HIAS (ארגון יהודי-אמריקאי, שהוקם במטרה לסייע ליהודים נתיני ארצות הברית להשיג רישיונות כניסה עבור קרוביהם שבאירופה) פועל למען הבאת פולשים לארה"ב, שכל מטרתם "להרוג את בני עמנו. אינני יכול לשבת מנגד, בזמן שבני עמי נטבחים. לעזאזל עם איך שזה נראה – אני נכנס".

 

הנשיא טראמפ התייחס אף הוא לאירוע וצייץ: "הזהרו ועקבו אחר הוראות המשטרה במקום. שאלוהים ישמור עליכם". ברשת היו שמיהרו לייחס את שיוכו הפוליטי של הרוצח לנשיא טראמפ, אולם פרסומים שהעלה בחודשים האחרונים מוכיחים את ההיפך הגמור. באוורס התנגד לקירבה של טראמפ ליהודים. הנשיא "נשלט בידי יהודים", כתב בפייסבוק. "הוא גלובליסט, לא לאומן".

 

ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיגוע. לוויות הקורבנות צפויות להיערך הערב (ראשון) שעון ישראל.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.