ישראל היא הגוף הזר השלישי בגודלו בבורסה האוסטרלית אחרי ארה"ב וניו-זילנד. נכון להיום רשומות בה 20 חברות ותרומתה לשווי השוק נאמדת ב- 1.7 מיליארד דולר אוסטרלי

הבורסה האוסטרלית תקיים זו השנה השלישית את 'שבוע ASX  בישראל' בין התאריכים: 24-30.5.2019.

לישראל תגיע משלחת של בכירי הבורסה האוסטרלית בראשה יעמוד ריק הולידיי-סמית' (Rick Holliday-Smith) יו"ר הבורסה, שהוא גם יו"ר חברת Cochlear, החברה המובילה בעולם לייצור שתלי שמיעה.

המשלחת מורכבת  מ- 12 נציגים של בתי השקעות, קרנות-הון, חברות ייעוץ וחברות אנליסטיות המובילות בתחומן באוסטרליה. מקס קנינגהם (Max Cunningham) מנהל תחום ההנפקות והרישום למסחר בבורסה יקח אף הוא חלק במשלחת.  קנינגהם כבר ביקר בישראל מספר פעמים והוא ישמש כדוברה של משלחת נוכחית זו.

הגדלת תנועת ההון בין אוסטרליה לישראל

אירוע שנתי זה המתקיים זו הפעם השלישית ברציפות הינו מרכזי בחשיבותו בהגדלת תנועות ההון בין אוסטרליה וישראל, ויצירת הזדמנויות השקעה ותעסוקה בשתי המדינות. נכון להיום ישנן 20 חברות ישראליות הרשומות בבורסה האוסטרלית וישראל היא אחת מ -5 המדינות המובילות בה בכל הקשור לרישומים זרים ולאסטרטגיית רישום כפולה.

בנוסף על פגישות שנקבעו מראש עם חברות מקומיות, יועצים ונציגים שונים של מערכת שוק ההון המקומית, תקיים ASX ביום שלישי ה-  28.5, יום הדרכה לחברות המבקשות להשתלב בבורסה האוסטרלית וכן תארח באותו היום אירוע חברתי בStart Up Nation Capital שבו תציג את הישגיה ופעילויותיה במגוון מישורים.  

כיום נסחרות 2,200 חברות בבורסה האוסטרלית, 350 מתוכן זרות, ו-20 ישראליות, מה שממצב את ישראל כשוק הזר השלישי בגודלו בבורסה, אחרי ארה"ב וניו זילנד. אוסטרליה היא אחד השווקים האטרקטיביים בעולם, בעיקר בזכות כספי הפנסיות המושקעים בה ששווים כ-7 טריליון.

דולר. הבורסה האוסטרלית היא אחת מ-15 הבורסות הגדולות בעולם מבחינת שווי השוק שלה. המסחר היומי הממוצע בה הוא כ-5 מיליארד דולר. היא השלישית בגודלה באסיה, אחרי הבורסות של הונג קונג ויפן

 החברות הישראליות הרשומות בבורסה האוסטרלית

 • SAS  – חברת החלל המהפכנית שהוקמה על-ידי שלושה יוצאי תעשיית החלל הישראלית,החברה הראשונה אשר מתכננת, בונה ומפעילה רשת תקשורת ננו-לוויינית ומבוססת על מערך של מאות ננו-לוויינים. השלימה 2 הנפקות בבורסה האוסטרלית וגייסה עשרות מיליוני דולרים. שווי החברה נאמד בכרבע מיליארד דולר.
 • AudioPixels  היא ספקית רכיבי רמקול מובילה בתחומה בעולם. אודיו-פיקסלס מבצעת תהליך של שחזור צליל בדרך אבולוציונית, הדומה מאוד לדרך אותה עברו טכנולוגיות הצגים והמסכים, במעבר ממסכים אנלוגיים, גסים וגדולים, למסכים דיגיטאליים של היום, דקים, שטוחים ובעלי רזולוציה גבוהה.

 

 • Fluence – פלואנס הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה באוסטרליה. מוצרי החברה מאפשרים שימוש חוזר במים ושפכים והפיכתם למקורות אנרגיה, שתייה והשקיה. הפתרונות שהחברה מספקת נותנים מענה בר קיימא לצרכים קיומיים שהדרישה להם הולכת וגדלה. פלואנס הינה מובילה עולמית באספקת פתרונות מודולריים מבוזרים לטיפול במים ובשפכים הפועלת בשוק שהיקפו כ-17 מיליארד דולר. היא פועלת כיום בכ-70 מדינות ברחבי העולם ומעסיקה מעל ל-300 עובדים.

 

 • Elsight  פועלת בתחום אבטחת המידע ומתמחה במערכות הזרמת וידאו מאובטחות בזמן אמת המסוגלות לשלוח ולקבל נתונים מוצפנים מכל מקום בעולם. הזרמת הווידיאו דרך המערכות של Elsight נעשות בעזרת טכנולוגיה המאפשרת דחיסת וידאו והעברתה ברוחב פס קטן יחסית, ובאבטחת מידע אבסולוטית. התוכנה למעשה מפרקת את קטע הווידיאו למספר חלקים שונים ושולחת אותו באופן מוצפן שמורכב אח"כ בתחנה היעד.

 

 • Security Matters פיתחה טכנולוגיה ש"מסמנת" מוצרים שונים (מוצקים, נוזלים או גז), במטרה לעקוב אחריהם בשרשרת האספקה או להבטיח את המקוריות שלהם. סקיוריטי מאטרס השלימה בשנה שעברה גיוס של 6 מיליון דולר אוסטרלי (כ-15.5 מיליון שקל), שלווה בביקושים גבוהים.

 

 • Roots Sustainable Agricultural  היא חברת אגרו-טק ישראלית אשר פיתחה מערכת ייחודית, ידידותית לסביבה, שמאפשרת לחמם ולקרר שורשי-גידולים תוך שימוש באנרגיה מועטה. הטכנולוגיה מביאה תועלת רבה ואפשרות לשתול מחוץ לעונה וחיסכון באנרגיה. החברה כמו כן נמצאת בתהליכי סיום פיתוח של טכנולוגיית השקיה בעיבוי, עזרתה הצליחה לגדל צמחים רק עם לחות שהתעבתה על צינורות.

 

 • חברת ספליטאיט (Splitit) הישראלית, מפתחת אפליקציית תשלומים המאפשרת לצרכן לחלק תשלומים על רכישות אינטרנטיות בקלות וללא ריבית. המוצר שהיא מפתחת מאפשר למשתמשים לבצע רכישות תוך פיצול התשלומים, ללא ריבית וללא עלויות, על פני כמה חודשים. ברוב העולם אפשרות זו אינה קיימת בדרך כלל.

 

 • חברת HeraMED מנתניה פיתחה מוניטור קטן לשימוש ביתי המיועד למעקב אחר פעימות הלב של העובר. המכשיר שפיתחה מתחבר לסמארטפון ולענן, ומאפשר לשמור ולחלוק את הנתונים עם הרופאים המטפלים.

 

 •   CRESO PHARMA  יצרנית תוספי מזון על בסיס החומר הפעיל בקנאביס.

 

 • Shekel BrainWeight חברת מאזני-שקל הוקמה בשנת 1971 והיא עוסקת בפיתוח וייצור של מאזניים ומערכות שקילה מתקדמות למגוון שימושים ויישומים, וכן סורקי ברקוד. 

 

 • חברת Dotz Nano  מייצרת ומשווקת חומר ננומטרי מתקדם הקרוי Graphene Quantum Dots אשר יכול לשמש למגוון של יישומים תעשייתיים פוטנציאליים. לחומר של דוטס-ננו יש תכונה ייחודית: כשהוא נחשף לאור אולטרה-סגול (UV), הוא מחזיר אנרגיה במגוון צבעים המשתנים בהתאם לגודל האנרגיה – סגול כהה, כחול, אדום, ירוק וכדומה. בשל תכונה זו, ניתן להשתמש בחומר כסמן לצורך מעקב וזיהוי זיופים של מוצרים. כלומר, החומר משמש כמעין חתימה ביולוגית ייחודית שמוכיחה שהמוצר אינו מזויף.

 

 • חברת ParaZero מקריית אונו פיתחה מערכת בטיחות לרחפנים הכוללת מצנח ומערכת בקרה שנועדה למנוע מקרים כאלה ולהבטיח את נחיתתו הבטוחה של הרחפן על הקרקע.

 

 • חברת eSense-Lab מנס ציונה, הפועלת בשוק הקנאביס הרפואי.

 

 • חברת G Medical  מציעה פתרונות ניטור רפואיים באמצעות הטלפון הסלולרי, כגון תוסף המתחבר לסמארטפון, ומאפשר לבחון את המדדים הרפואיים של המשתמש לאורך זמן. 

 

 • חברת Ultra-Charge טכנולוגיה להטענת סוללות.

 

 • חברת MGS Pharmaceuticals – יצרנית קנאביס רפואי.

 

 • חברת Dragontail Systems – מערכות ממוחשבות לניהול מטבחים וספקים במסעדות

 

 • חברת Weebit Nano – זיכרון ReRam

 

 • חברת Mobilicom  – תקשורת אלחוטית לרכבות, כלי שיט, מערכות בלתי מאוישות ומערכות אבטחה.

 

 • חברת Mmj Phyto Tech   – יצרנית קנאביס רפואי.


מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20