היום נדבר על מוצר בקטגוריה שאין עליה יותר מדי חוות דעת ונתונים מרשימים על הנייר, מיקסרים, קבוצה של מוצרים החיוניים לניגון ולהשמעה איכותית של סאונד.

תפקידו של המיקסר הוא כשמו, למקסס או בעברית לערבל בין המקורות המוזנים אל המיקסר אל הרמקולים המחוברים אל המיקסר, עוד יתרון של חיבור מערכת מוגברים באמצעות מיקסר היא האפשרות לכוון את הסאונד לשביעות רצוננו עד לפרטי פרטים קטנים.

היום נדבר על מיקסר אומנים קצת שונה, מדובר עלProFix8   מבית TRX- Audio המיקסר החדש מבית יצרנית ציוד הגברה מקצועי הידוע והמוצלח עונה על כמה צרכים מיוחדים ומצויד בכמה תוספות מעניינות ההופכות את חוויית השימוש בו לקלה ונוחה מאוד.

ה- ProFix8 הוא מיקסר בעל 8 ערוצים ,אפקטים איכותיים במיוחד וקומפרסור (מדחס) ליניארי לכל ערוץ התורם לאיזון הצלילים והתאמתם לאוזן האנושית מבלי להחמיץ או לפספס צלילים חשובים , הקומפרסור הוא רכיב נדרש והכרחי בסביבה אולפנית ומומלץ מאוד לגם לשימוש קבוע משום שהוא תורם רבות לחידוד הסאונד.

כמו כן ישנו כמובן מנגנון אפקטים הכולל אפקטים רבים כגון REVERB,ECHO, DELAY ב16 תצורות שונות.

נתונים טכניים:

דגם: ProFix8- TRX Audio

אפקטים : 16 אפקטים

ערוצים (ברוטו):12 ערוצים

ערוצים (נטו):8 ערוצים

סוג הכניסות:XLR+PL+RCA

משקל- 1.8KG

מידות: 31X31X7 סנטימטר

תוספות : שנאי פנימי, מדחס קול ליניארי לכל ערוץ, סאונד חד ומיוחד.

פתיחת האריזה

בפתיחת האריזה אנו רואים את המיקסר ואחרי הוצאתו מרגישים כמה הוא קל משקל , אך עדיין מרגיש מאוד מאסיבי למגע , כמו שצויין המיקסר הוא בעל 8 ערוצים , 4 ערוצים מיועדים למכשירים בתצורת MONO כמו מיקרופונים או גיטרה,  והארבע הנותרות הן סטריאו  המתאימות למכשירים כמו מחשב ,סמארטפון או קלידים.

בנוסף, ישנו גם חיבור AUX סטנדרטי שבו גם ניתן לחבר את הסמארטפון או המחשב בקלות, העובדה שה- ProFix8 מגיע עם שנאי פנימי היא משמחת ומעודדת משום שהשנאי והכבלים שלו הם הפריטים בעלי הבלאי הגבוה ביותר במיקסר ונהרסים לעיתים קרובות מאוד, זאת אומרת שה- ProFix8 אמור להאריך חיים ואינו יסבול מבעיות נפוצות כמו בלאי של השנאי.

המיקסר כמובן גם כולל PHANTOM , אפקטים איכותיים ועוד, אך הדבר המרשים ביותר הוא מדחס הקול המצוי בכל ערוץ ותורם רבות לחידוד הסאונד ומכווץ את הצלילים כך שיתאימו באופן אידיאלי לאוזן האנושית ובכך לא נחמיץ אף צליל .

הפעלה ראשונית

בהדלקת המיקסר מיד הנורות מתעוררות לחיים ואנו רואים שהוא פועל כראוי , אחרי זמן קצר חובר המיקסר ProFix8  החדש אל רמקול מוגבר 15 אינץ',  ביציאות, וכמובן לתוכן מוזיקה ומיקרופון בכניסות המיועדות..

מיד מבחינים שיש משהו שונה בסאונד הנובע מן הרמקולים, נשמע אכן חד ומדוייק יותר, אחרי חיבור מיקרופון וצירוף זמר לחגיגה אפשר לומר שההבדל עוד הודגש, הצליל השירה נשמע חד ומדוייק מאוד, למרות הדיוק והחדות הנ"ל הצלילים עדיין נשמעים חמים וממלאים את החדר בכל טוב.

את כל הבדיקות האלו עשינו באמצעות 2 מיקסרים שונים לשם ההשוואה, אחד- סטנדרטי, טיפוסי המוכר לרוב קהילת אנשי הסאונד, והשני הPROFIX8 החדש של TRX Audio

בהשמעה השוואתית מיד ניתן להבחין בהבדל, ה- ProFix8 נותן צליל מלא ומדוייק להפליא והמיקסר השני שאנו רגילים אליו ומכירים את הצלילים שהוא נותן, מחוויר לעומת החדש TRX AUDIO

אחרי בדיקה כללית וקצת כיוונים ניגשתי לבדוק את האפקטים, יש לציין שהאפקטים הורגשו בצורה בהירה ומדוייקת ואחרי נסיונות בודדים מצאנו את האפקט המתאים ואת העוצמה המתאימה לנו בהפעלת האפקט.

מסקנות

ה- ProFix8 החדש של TRX Audio יכול לענות על מספר רב של דרישות ושימושים ,גם כאלה שמיקסרים אחרים יתקשו במשימה, הכיוונים מאוד מדוייקים, הסאונד מאוד מדוייק ומוקפד, והמיקסר עצמו מרגיש מאוד עמיד וחזק למגע , נותן תחושה של מקצועיות רבה וכל זאת במחיר אטרקטיבי יחסית.

במיוחד בהשוואה למיקסרים אחרים בקטגוריה הזו, מדחס הקול המצוי בכל הערוצים הינו מצרך נחוץ מאוד לקהילת הזמרים ואנשי הסאונד באולפנים, ופעולתו מורגשת במיוחד כאשר ישנו זמר ששר או נגינה בלייב, אין ספק שה- ProFix8 החדש יעשה את עבודתו נאמנה כמעט לכל שימוש ועם זאת מידותיו ומשקלו אינם גדולים במיוחד והמיקסר מספק פתרון כפול, גם לסאונד טוב ומשובח וגם למכשיר עמיד מאוד ונייד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא