סערת הסוכר בתחליפי החלב לתינוקות – ברשת "שופרסל" מאשימים: מדובר בתכסיס שקרי של המתחרים. בדיקת כלכלי בלילה מראה כי סוכרים קיימים כמעט בכל תחליפי החלב. תזונאית ילדים מנסה לעשות סדר ולהמליץ מה כדאי עבור תינוקכם.

 מתוך 'כלכלי בלילה' 20.9

תחליף החלב "שופרסל בייבי" הרעיד את שוק תרכובות המזון לתינוקות. המותג הפרטי שהושק רק לפני מספר שבועות כבר הגיע לנתח שוק של 12.7 אחוז. ברשת האשימו היום בזעם את המתחרים, בנתונים שקריים שייחסו למוצר כמות גבוהה של סוכר לבן במקום הלקטוז המצוי בחלב.

בדיקת "כלכלי בלילה" מעלה שמרבית תחליפי החלב מכילים סוכרים ולפעמים לא מעט. לאולפן התכנית הגיעה ענת תבור, דיאטנית ילדים ומומחית למזון תינוקות כדי לעשות קצת סדר.

ממטרנה נמסר בתגובה:  "חלב הינו המזון הטוב ביותר לתינוק. לכן סך הסוכרים בתחליפי החלב צריך להיות בכמות דומה לזו של חלב אם המהווה את המודל לחיקוי. בחלב אם כמות הלקטוז הינה כ- 7.3 גרם ב 100 מ"ל ולכן כמות דומה הינה יתרון".

משופרסל נמסר בתגובה: סך הסוכרים במוצרי שופרסל בייבי הנו הנמוך ביותר מהמוצרים המשווקים בישראל. החישוב שנעשה על ידי המתחרים אשר טוען כי בצריכה יומית קיימות 7 כפיות סוכר הנו שקרי ולפי חישוב זה במוצרי המתחרים קיימות יותר כפיות סוכר. אנו מבינים כי הצלחתה של השקת מוצרי 'שופרסל בייבי' מוציאה את המתחרים מדעתם, והם עושים כל שביכולתם כדי לחפש טענות חסרות בסיס כלפי מוצרי שופרסל ".