שבוע הקולינריה האיטלקית, למי שלא יודע, הוא כבר מוסד. ההתחלה הייתה לפני כ-3 שנים ובו זמנית התנהלה ב-105 מדינות עם למעלה מ-1,300 אירועים ברחבי העולם. החזון היה קידום המסורת הקולינרית האיטלקית, כאשר החוט המקשר בין כל האירועים בארצות המארחות היה עולם הגסטרונומיה האיטלקית על  המסורות האותנטיות והמוצרים האיכותיים.

צילום: יח"צ

 

שבוע הקולינריה בישראל הינו פרי יוזמה של משרד החוץ האיטלקי בשיתוף  ENIT – סוכנות קידום התיירות באיטליה. יחד עם שגרירות איטליה ועוד מוסדות איטלקיים בישראל – הצליחה המסורת הגסטרונומית האיטלקית לחלחל עוד קצת למטבחי השף בישראל.


אז מה היה לנו?

סדרת האירועים נפתחה עם גאלה חגיגית בבית השגריר Gianluigi Benedetti בה השף האיטלקי בעל כוכב המישלן Ciro Scamardella ממסעדת "Pipero" האיטלקית ברומא הכין תפריט מיוחד עבור אורחיו של השגריר.

צילום: יח"צ

 

שף Scamardella מייצג מטבח מסורתי מול חדשני והוא העביר גם סדנת בישול שהתארחה ב-"Danon Culinary School" עבור הדור הבא של השפים המבטיחים בישראל. הסתקרן והגיע לראות את עבודתו של Scamardella גם השף הוותיק  Shaul Ben Aderet.

עוד באותו הערב, הגיע עוד מעוטר כוכב מישלן – השף האיטלקי הנודע  Giancarlo Morelli, המפורסם בזכות המטבח הטבעי שלו, למסעדת פופינה של השף Orel Kimchi והשניים בישלו ארוחת 6 מנות לסועדים שיוכלו ליהנות ממנותיו של השף. נכחו אנשי עסקים רבים.

צילום: יח"צ

 

יום למחרת סייר ילד הפלא של המטבח האיטלקי, Ciro Scamardella, סיור בשוק הכרמל על מנת להכיר את חומרי הגלם הישראליים ואף טעם, לשביעות רצונו, מנות מקומיות. הוא בישל יחד עם שף Paolo D'Ercole במזנון האיטלקי BOCCA BOCCA מנות מאולתרות מכל מה שאסף בשוק.

בערב, נערך קוקטייל חגיגי אליו הגיעו Gianluigi Benedetti שגריר איטליה בישראל, רוני בנטוף יו"ר לשכת המסחר איטליה-ישראל, רון חולדאי ראש עיריית תל אביב, אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר, אשלי וקסמן-בקשי הבלוגרית המפורסמת, נועה רוזין העיתונאית והמגישה ועוד. מוזמני האירוע התענגו על המנות שיצאו מידי שף ביניהן מנת דג מוסר ים ברוטב שום וקרם דלעת, ריזוטו (מנת הדגל שלו) ולקינוח – טירמיסו (איך אפשר לוותר?!)

רון חולדאי והשף גיאנקרלו מורלי. צילום: רותם ברק

 

התקיים גם כנס בנושא בריאות ותזונה ים-תיכונית בשיתוף משרד הבריאות הישראלי, אליו הגיעו חוקרים ומומחים בתחום מאיטליה שנפגשו עם מקביליהם הישראלים. מטרת הכנס הייתה לחלוק מחקרים ומידע אודות ייחודה של התזונה הים-תיכונית והיותה התזונה הבריאה ביותר בעולם המתבססת על חומרים טבעיים, ומסורת.

צילום: רותם ברק

 

שבוע הקולינריה נחתם בסדנת בישול מרתקת עם שף מורלי עבור שפים ישראלים. לקחו בה חלק גם שפים צעירים, גם שפים ותיקים יותר ביניהם השף האהוב חיים כהן. פרטים ועדכונים בעמוד הפייסבוק "נופש באיטליה" 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20