מבזקים
דף הבית > מבזקים

מבזקים


בעיריית ירושלים ניצלו היום (שישי) את רוח החג להפוגה קומית ותייגו את עיריית תל-אביב בפייסבוק עם השאלה: "כשרה?"

 

 

הפוסט הפך מהר מאוד ויראלי ותוך דקות ספורות זכה למאות שיתופים ואלפי תגובות ולייקים – עם תגובות משעשעות במיוחד מכל עירייה אפשרית כמעט, בתי עסק שונים, ארגונים ועמותות.

אירוע ההטרלה המתוקשר הקודם בו התקיים שיח ער בין שתי העיריות בפייסבוק היה בערב השנה האזרחית החדשה, בו עיריית תל אביב תייגה את עיריית ירושלים וכתבה "ערה?".

במהלך חג הפסח יפתח צה"ל לרווחת המטיילים חלק משטחי האימונים ברחבי הארץ. על מנת להגיע לאזורם הללו – יש לתאם ולאשר הגעה ושהות בשטחים שייפתחו.

מידע על אילו שטחים נפתחים ניתן לקבל לפי חלוקה לאזורים במוקדי הטלפון.

מטעם דובר נמסר: "צה"ל ממשיך להתאמן גם במהלך החג בחלק משטחי האש, לרבות אימונים באש חיה, ועל כן על המטיילים לנהוג בזהירות בהתאם להנחיות, ולוודא שאינם נכנסים בשוגג לשטחי אימונים של צה"ל. כל הגעה לשטח צבאי מצריך תיאום מראש במספרי הטלפון שיפורטו בהמשך ההודעה ובקבלת אישור בכתב".

כמו כן, בהתאם להחלטת מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ובהתאם להערכת המצב בצה"ל הוחלט על פתיחתו של כביש 10 לתנועה במקטע שבין עזוז, דרך הר כרכום ועד מפגש הצירים 10 ו-12 במהלך הפסח בתאריכים 20-27.4.2019 בין השעות 08:00 – 18:00.

עוד נמסר מדובר צה"ל: "קיים איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים, ובהם שדות מוקשים המסומנים באמצעות גדר תיל ושילוט צהוב-אדום. חשוב להדגיש כי קיימת סכנה מהיסחפות מוקשים בעקבות המוקשים".

בנוסף, על אזרחי ישראל לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי A שבאזור יהודה ושומרון, פעולה המהווה עבירה על החוק בהתאם לצו מפקד פיקוד המרכז. שטחי A מסומנים בשילוט אדום המזהיר מפני סכנת חיים.

לשם תיאום כניסה למסלולים ולמעיינות או באירועים חריגים במרחב יהודה ושומרון, יש ליצור קשר עם המוקדים האזרחיים במספר 1208.

טלפונים לבירור ולתיאום:
דרום- 08-9902926/7
מרכז-02-5305042
צפון- 04-6979007/  04-6977224


הגיהוצים שלפני ליל הסדר: 8,000 אישורים בדקה לעסקאות בכרטיסי אשראי.

מנתוני חברת שב״א (שירותי בנק אוטומטיים), מפעילת מערכות התשלומים הלאומיות, עולה כי החל מהשעה 10 הבוקר נרשמו נתונים גבוהים בשימוש בכרטיסי אשראי. בין השעות 11:00 ל-13:00 הגיע מספר הבקשות לאישורים לעסקות אשראי בזמן אמת לכמות של כ-8,000 אישורים בדקה.

במהלך שעתיים אלו נרשמו במערכות שב״א כמיליון עסקאות בכרטיסי אשראי שביצעו אזרחי ישראל. מדובר בנתונים הגבוהים בכ-15% אחוז מנתוני השימוש באשראי בימי שישי במהלך השנה.

 


דוח עמותת "אדם טבע ודין": הישראלים מוציאים 2 מיליארד שקל בשנה ברכישת כלים חד-פעמיים.

עוד לפי הדו"ח,  משק הבית הישראלי הממוצע מוציא כ- 770 שקלים בשנה על רכישת כלים חד־פעמיים. 90% מן הפסולת בחופי ישראל – מקורה בפלסטיק. כאשר 38% מן הפסולת בחופים מקורה בכלים חד פעמיים.

תושבי ישראל מייצרים בכל שנה 5.4 טונות פסולת, בממוצע  – 1.7 ק"ג אשפה לתושב ביום –  כאשר החלק הגדול מתוך הפסולת מקורו במוצרי פלסטיק.

 
השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, חתם הבוקר (שישי) על צו לסגירת טורניר כדורגל שאמור היה להתקיים היום בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית ובסיוע פעיל חמאס, במגרש כדורגל בשכונת בית צפאפא בדרום ירושלים.

האירוע שתוכנן היה במסגרת 'יום האסיר הפלסטיני', אותו מציינים הערבים עבור מחבלים השוהים בבתי הכלא בארצנו והוא חלק
מניסיונות ההשתלטות של הרשות פלסטינית על הבירה.

ארדן למעשה חתם על צו המורה שלא לקיים את הפעילות במזרח ירושלים,זאת בהתאם לחוק יישום הסכם הביניים משנת 1994. חוק זה אוסר על הרשות הפלסטינית בין היתר לקיים פעילות בתחומי מדינת ישראל והוא מסמיך את השר לביטחון הפנים למנוע ניסיונות כאלו.

הצו של השר ארדן. צילום: משטרת ישראל

 

זו אינה הפעם הראשונה בה השר ארדן מונע השתלטות עוינת בירושלים. בעבר האריך השר ארדן את הצו המורה על סגירתו של בניין ה'אוריינט האוס' וכן גופים נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים. בחודשים האחרונים הוציא ארדן צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות הפלסטינית וכן אירועים נוספים בחסות ובמימון פלסטיניים שתוכננו להתקיים בירושלים המהווים חלק מהשתלטות מזדחלת של הרשות בבירת ישראל.

"המחבלים הכלואים בישראל, הינם רוצחים שפלים ובזויים והאדרתם על ידי הרשות הפלסטינית וחמאס מעידה יותר מכל על כוונותיהם", אמר השר ארדן והוסיף: "הרשות הפלסטינית מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה". הוא הבהיר כי: "גורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם". הוא המשיך והדגיש כי הוא ימשיך: "לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים".

הצו לסגירת הטורניר. צילום: משטרת ישראל

 


משטרת ירושלים עיכבה הבוקר (שישי) תושב קריית ארבע בזמן שהיה בדרכו לטקס ברית מילה שעמד לערוך לבנו. כאשר האב הגיע עם רכבו לקרבת מקום האירוע שהתקיים בירושלים, זינקו לעברו מספר שוטרים הלבושים בלבוש אזרחי בסגנון חרדי והורו לו לעצור בצד הדרך.

האזרח המבוהל ביקש מהבלשים שיזדהו בפניו, אך אלו הציגו את תעודת השוטר שברשותם לשבריר שנייה ומיד הסתירו אותה. הם שאלו את האב לפשר מעשיו ושחררו אותו מספר דקות רק לאחר שהבהיר להם כי בדרכו לברית של בנו.

"ההשערה שלי שבגלל ניסיון הקרבת קורבן פסח שתנועת 'חוזרים להר' מנסה לקיים בעיר העתיקה, הם מתנכלים לאנשים", אמר האב.

בתנועת 'חוזרים להר' הגיבו לתקרית ואמרו: "הטירוף של המשטרה נמשך. אחרי שגורמים בכירים ועלומים מתדרכים כנגד שרים וחברי כנסת שעשויים לאפשר הקרבת קרבן הפסח, נראה כי במשטרה קיבלו תיאבון יתר והחלו לעכב כל יהודי בעל חזות חיצונית בעלת סממנים יהודיים דתיים". עוד מסרו מטעם התנועה: "המשטרה איבדה כל רסן, ועל אף ניסיונותיה הבלתי חוקיים למנוע מיהודים את זכותם לחופש פולחן במדינה היהודית, נמשיך לפעול לכך שקרבן הפסח יוקרב במקומו בהר הבית".ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא היום (חמישי) בברכת חג שמח לאזרחי ישראל ולעם היהודי.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "בכל שנה, בליל הסדר, אני מתרגש עמוקות. חג הפסח נוגע בשורשי הזהות הלאומית שלנו", נתניהו הוסיף ואמר: "עוד לפני אלפי שנים הנפנו את נס החופש והדרור, יצאנו מעבדות לחירות, משעבוד לעצמאות, התחלנו במסע הארוך ממצרים הביתה – לציון וירושלים".

"לסיפור המופלא של עמנו, אין אח ורע", אמר ראש הממשלה והמשיך: "גם בגלות המרה, בתנאים קשים מנשוא, שמרנו על ייחודנו. לא נכנענו. המשכנו להאמין". נתניהו הוסיף עוד: "דור אחר דור קראנו בהגדה: "לשנה הבאה בירושלים הבנויה", דבקנו בתקווה, והתקווה, ידידיי, התגשמה".

נתניהו התייחס למציאות העכשווית של ישראל ואמר: "תקענו יתד מחודשת בנחלת אבותינו. הקמנו מדינה דמוקרטית, חופשית, תוססת. יש לה הישגים מופלאים בכל קנה-מידה", עוד אמר ראש הממשלה: "אנו הופכים את ישראל בהתמדה ובשיטתיות לכוח עולמי עולה – למדינה נערצת על מדינות רבות מאוד, כולל בעולם הערבי והמוסלמי".

"בד בבד אנו עומדים איתן מול מבקשי נפשנו", אמר נתניהו כאשר הוא רומז על ההתפתחויות הביטחונות בדרום ובצפון והוסיף: "כל דור ודור קמים עלינו לכלותנו, זה נכון, אך הודות לצה"ל ולזרועות הביטחון – וכמובן בעזרת השם – אנו דואגים להגן על עצמנו בנחישות מפני אויבינו".

"כפי שכוחות האביב פורצים החוצה בבת אחת – כך העוצמות הכבירות שטמונות בנו, נגלות לעין היום לעיני כל", אמר נתניהו לקראת סיום דבריו והדגיש: "מדינת ישראל מפיצה סביבה אור גדול. בחג הפסח נהיה גאים במורשתנו, נעמיק את האחדות בתוכנו, נצא החוצה אל הטבע הפורח, לטייל במרחבי ארצנו". את דבריו סיים בנימין נתניהו במילים: "אני מאחל לכולכם, מעומק לבי, פסח כשר".


העיתונאי ואיש השמאל הקיצוני התראיין לעיתון 'ישראל היום' והביע עמדות מפתיעות. "כל השנים 'העבודה' הייתה חסם לצמיחה של משהו חדש, כי זו לא מפלגת שמאל ולא מחנה שלום".

באשר לתבוסה של מפלת העבודה בבחירות האחרונות אומר לוי כי אינו מצטער על המפלה של סיעת השמאל שהייתה בעבר בין הגדולות הכנסת: "זה רק נשף מסיכות. הם תמיד היו עלה תאנה", לוי הסביר כי מבחינתו מפלגת העבודה הייתה "האב והאם המייסדים" של מה שהוא מכנה "הכיבוש".

לוי התייחס במהלך הריאיון לתקופה שבה נטל חלק מצוות של שמעון פרס ז"ל: "לא הערצתי את פרס, ממש לא", הוא אף חושף: "יש לי פתק מרבין שבו הוא כתב לי: אתה האיש ההגון היחיד בצד השני".

העיתונאי הרדיקלי מספר כי הגיע מבית עם חזון ציוני: "בבית היה לנו פסל נחושת של קבר רחל, כפי שהיה בהרבה בתים", הוא מספר על תחושותיו לאחר מלחמת ששת הימים: "ההתרגשות שלי הייתה גדולה מאוד. נסעתי עם הוריי בכל הגדה המערבית ביום אחד, ממערת המכפלה עברנו לכותל ולקבר רחל".

לוי מתייחס לשינוי שחל בעמדותיו כלפי צמצום גבולות ישראל והקמת מדינה ערבית נוספת: "הרכבת הזאת יצאה מהתחנה – לא יהיו שתי מדינות אמיתיות", עוד הוסיף: "יכולים להיות כל מיני בנטוסטאנים, אבל מדינות שוות בזכויות לא יהיו, ו־700 אלף מתנחלים לא יפונו. צריך להכיר בכך שהמפעל הזה ניצח ועכשיו".היום, ערב חג הפסח (שישי) ייעשה מעונן חלקית, תחל ירידה קלה בטמפרטורות והן יהיו נמוכות מהרגיל לעונה ב-4 מעלות בחוף וב-8 מעלות בהרים. בשעות הצהריים ייתכנו גשמים קלים בצפון הארץ ולאורך מישור החוף. יהיו רוחות ערות, רוח משתנה 7-17 קמ"ש ומשבי רוח 24 קמ"ש. הים התיכון יהיה גבה גלי, כאשר גובה גלים הצפוי יעמוד על 90-180 ס"מ וטמפרטורת פני הים הצפויה 18 מעלות.

בשבת וחג הפסח ימשיך להיות מעונן חלקית, הטמפרטורות הצפויות יהיו נמוכות מהרגיל לעונה וייעשה קר מהרגיל ב-4 מעלות בחוף וב-9 מעלות בהרים. בשעות הבוקר צפויים ממטרים מקומיים בצפון הארץ ובמישור החוף. הגשמים ימשיכו גם בשעות הצהריים ויהיו מלווים בסופות רעמים. תנשב רוח דרום מערבית 23-28 קמ"ש. משבי רוח 46 קמ"ש. הים התיכון יהיה גבה גלי וגובה הגלים יגיע לכדי  120-220 ס"מ, טמפרטורת פני הים תעמוד על 18 מעלות.

ביום ראשון, א' דחוה"מ פסח, יהיה קר מהרגיל לעונה ב-5 מעלות בחוף וב-12 מעלות בהרים. צפויים ממטרים בכל רחבי הארץ בדגש על צפון הארץ ועד צפון הנגב וייתכנו סופות רעמים יחידות. הגשמים ימשיכו עד אחר הצהריים ובערב ייחלשו. שלג ירד בחרמון. ייתכנו שיטפונות בנחלי המזרח.

ביום שני, ב' דחוה"מ פסח, יהיה מעונן חלקית צפויים גשמים קלים בצפון הארץ ומרכזה שיימשכו עד אחה"צ. יהיה קר מהרגיל לעונה ב-4 מעלות בחוף וב-8 מעלות בהרים.

ביום שלישי, ג' דחוה"מ פסח, עדיין תהיה עליה קלה בטמפרטורות, אך עדיין יהיה קר מהרגיל לעונה ב-3 מעלות בחוף וב-4 מעלות בהרים.

ביום רביעי, ד' דחוה"מ פסח, תהיה עליה נוספת בטמפרטורות שעדיין יהיו מתחת לרגיל בעונה.

ביום חמישי, ערב שביעי של פסח, הטמפרטורות יהיו רגילות לעונה עד עליה קלה מעל הרגיל לעונה.

אלו הטמפרטורות הצפויות להיום:

ירושלים: 8-14,                תל אביב: 12-19.

חיפה: 11-18,                     נתניה: 11-19.

כפר סבא: 11-19,          באר שבע: 12-19.

חרמון: 1-6,                    מרום גולן: 6-12.

קריית שמונה: 10-17,            קצרין: 9-15.

צפת: 6-12,                       עפולה: 12-18.

כרמיאל: 10-16,                   נצרת: 9-16.

נהריה: 10-18,                    כרמל: 10-17.

אשדוד: 12-18,             עוטף עזה: 11-18.

אריאל: 9-14,                     בית אל: 7-13.

מעלה אדומים: 10-17,          אפרת: 7-13.

בית שמש: 11-18,           רחובות: 12-18.

ערד: 10-16,                מצפה רמון: 8-15.

טבריה: 11-19,              בית שאן: 11-20.

דרו'  הירדן: 12-22,            אילת: 12-22