מבזקים
דף הבית > מבזקים

מבזקים


ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הלילה (מוצ"ש) פוסט בדף הפייסבוק שלו ובו הגיב בחריפות לכתבה ששודרה הערב בחדשות 12 על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שככלה גם ראיון איתו.

לפוסט צורף צילום מסך של ציוץ שפרסם כתב עיתון 'הארץ' חיים לוינסון בחשבון הטוויטר שלו.

 

 

"אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע צייד", כתב נתניהו. "מתברר שבמשך שנה המשטרה לא חקרה עבירות, אלא חיפשה עבירות נגדי. קוראים לזה ״תפירת תיקים״.

"תוכנית כזאת שמשודרת ערב החלטה שהיועמ״ש אמור לקבל בענייני, מטרידה עוד יותר מהראיון המביך של אלשיך בתוכנית ״עובדה״, ערב פרסום המלצות המשטרה.

הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים. יש לי דברים חמורים לומר על מה שראינו הערב ואומר אותם כשאחזור מהמסע המדיני לצ׳אד".
הלילה צפויה עננות גבוהה לצד טמפרטורות רגילות בעונה. מחר (ראשון) הטמפרטורות תהיינה ללא שינוי ניכר. בשאר השבוע יעשה מעונן חלקית ועליה קלה בטמפרטורות. לא צפויים ממטרים.

הטמפרטורות הצפויות הלילה ומחר:
אתר החרמון 4-4- מעלות
קרית שמונה 9-18 מעלות
חיפה 9-16 מעלות
תל אביב 8-18 מעלות
אשקלון 18-11 מעלות
אילת 11-23 מעלות

 

 


אפקט רון קובי? מסעדת 'באזל' הטבריינית פתחה השבת את שעריה לסועדים. המסעדה השוכנת בטיילת של העיר הייתה עד כה תחת ההשגחה של 'חוג חתם סופר', כך על פי דיווח באתר 'אקטואליק'.

על פי הדיווח אנשי עסקים בעיר הפנו אמצע מאשימה לראש העיר רון קובי, הפועל לשבירת הסטטוס קוו בעיר ונותן רוח גבית באופן פומבי לחילול שבת של בעלי עסקים בעיר.

מטעם הרבנות בטבריה נמסר כי "הוסרה ההשגחה ממסעדת 'באזל' בטיילת של טבריה. עקב פעילותה בשבת. הודעה מסודרת תצא בע"ה מחר בבוקר". ההודעה נחתמה במילים "ידע הציבור ויזהר. רב ואב"ד עיר הקודש טבריה"

לראש העיר המכהן יש יד ורגל בחילולי השבת של העסקים בעיר. בדף הפייסבוק שלו מתגאה רון קובי בפתיחת עסקים בשבת, כאשר הוא מצלם עצמו בזמן הפעילות במקומות אלו. בין היתר כתב באחד האירועים כי "חיי הלילה של שישי חוזרים בכוחות גדולים מאוד".

מלשכת ראש העיר נמסר על פי הדיווח בתגובה לפתיחת מסעדת 'באזל' בשבת: "טבריה עיר הכנרת היא עיר התיירות והבילויים המובילה בצפון המדינה, העיר הזו לא תיכנע לכפייה החרדית. בעירייה הדגישו כי "העיר הזו תהיה פתוחה בשבתות וחגים באזורי התיירות, אנחנו מעריכים את הדת ואת המסורת אך יחד עם זאת עיר תיירות שמושכת אליה כ 20,000 איש בסופי השבוע. היא עיר פלורליסטית שגם דתיים וחרדים באים ליהנות מהטיילת שלה בשבת".

בן לממלכת הליכוד, מגרש השמאלנים, מנתץ המחבלים, מגן החיילים, הראשון לסלפי ואדון האמת בפרצוף.תחזיקו חזק – עוד 17 ימים זה קורה…

פורסם על ידי ‏אורן חזן – Oren Hazan‏ ב- יום שבת, 19 בינואר 2019


מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב הודיעה הערב (מוצ"ש) כי הוא מצטרף למחאת אוהדי הקבוצה נגד שיטת ה'פיינל פור', השיטה באמצעותה מוכרעת אלופת הליגה בסיום העונה.

מועדון הכדורסל מכבי תל אביב הולך יד ביד עם האוהדים ותומך בעמדתם במאבק נגד שיטת הפיינל פור. כידוע, מכבי מתנגדת לשיטה הזו ולחוקים נוספים הקיימים במנהלת הליגה

פורסם על ידי ‏‎Maccabi Tel Aviv Basketball‎‏ ב- יום שבת, 19 בינואר 2019

 

"מועדון הכדורסל מכבי תל אביב הולך יד ביד עם האוהדים ותומך בעמדתם במאבק נגד שיטת הפיינל פור. כידוע, מכבי מתנגדת לשיטה הזו ולחוקים נוספים הקיימים במנהלת הליגה", נכתב בפוסט שפרסם המועדון בדף הפייסבוק הרשמי שלו.

במקביל, עלה פוסט בדף אוהדים תחת הכותרת, בו קראו שלא לרכוש כרטיסים למשחקי הפיינל פור במטרה לגרום למנהלת הליגה לשנות את השיטה.

אמ;לק – משנים את השיטה, הפיינל פור מוחרם!אוהדים יקרים,במהלך העונה שעברה הודענו על מאבק נגד מנהלת הליגה בנושא הפיינל…

פורסם על ידי ‏‎The GATE – MTA‎‏ ב- יום שבת, 19 בינואר 2019

 

שיטת הפיינל פור, במסגרתה משחקות ארבע הקבוצות המובילות את הליגה במשחקי חצי-גמר וגמר שכל אחד מהם מוכרע אחרי מפגש אחד בלבד, מונהגת בליגה הישראלית החל מעונת 2015\2016 ונועדה להגביר את התחרותיות.

"חוקקו חוקים ישירות נגד מכבי", נכתב בקריאת האוהדים לפעולה. בשל העובדה כי משוחק משחק אחד בלבד בין כל שתי יריבות, מצטמצמים יתרונותיהם של הצהובים. כמו כן, מתלוננות חלק מהקבוצות כי ניצחון בשני משחקי הפיינל פור כדרך להכריע את האליפות אינה הוגנת, שכן זכיה באליפות אמורה לייצג עליונות הקבוצה לאורך העונה כולה.


מלחמת "כל בכל" ב'בית היהודי' המתפוררת לאיטה: אחרי שמנכ"ל המפלגה נכשל ביום חמישי להשיג רוב של 65% הנדרש לביטול הפריימריז ובחירות יו"ר ונציגים לכנסת על ידי מועצה ציבורית, מתחיל כעת הירי בתוך הנגמ"ש המפלגתי.

כמה מראשי המפלגה מטילים את האחריות בהפסד במרכז על כתפיו של ח"כ מוטי יוגב, שלדבריהם דרבן את המצביעים להתנגד להצעתו של ניר אורבך, למרות שיוגב עצמו חתום על מסמך שמאשר את ביטול הפריימריז.

משמאל לימין: אלי בן דהן, ניר אורבך ומוטי יוגב. צילום: יהודה חיים – פלאש 90

 

אחרים במפלגה כועסים על ח"כ אלי בן דהן וטוענים שהוא רקם דיל עם אורבך, וקיימת גם לא מעט ביקורת על אורבך עצמו והמנגנון המפלגתי.

פעיל מרכזי אמר בשיחה עם כתב ערוץ 20: "צורת ההתנהלות של אורבך ושל המנגנון המפלגתי כושל. הם חשפו את שמות המועצה הציבורית רק ערב לפני, לא הכינו חלופה, עדיין אין רשימה עדכנית של חברי המרכז, חוסר ייצוג לצעירי המפלגה ובקיצור כאוס מוחלט. מצד שני, יוגב ישב על הגדר ולא תמך בכל הכוח בהצעת המנכ"ל ובקיצור הרבה בלגן במפלגה".

מאחורי הקלעים, יש הטוענים שבצלאל סמוטריץ' שמח על הכאוס בבית היהודי והוא פנה לכמה מבכיריה כדי שיתאחדו לאיחוד הלאומי וביחד יתמודדו בבחירות, כאשר בכוונתו של סמוטריץ' לצרף גם את "יחד" של אלי ישי.

לאור מצבה העגום של המפלגה בסקרים, והעימותים הפנימיים בה – פחות משלושה חודשים לפני הבחירות – ייתכן שיהיו מי שיתמכו בהצעה של סמוטריץ' לאיחוד תחת האיחוד הלאומי.

גם בנט יוצא נשכר מהכאוס בבית היהודי. הוא מאמין שכמה מהפעילים במפלגה יתייאשו מהניהול הכושל של המפלגה ויחברו למפלגתו החדשה – 'הימין החדש'.

מטעמו של ח"כ מוטי יוגב נמסר: "הגענו להסכמה שקיבלתי ברגשות מעורבים, משום שסברתי אחרת, והייתי בדעת מיעוט. בחרתי לחתום על ההסכמה ולא להשפיע על איש איך להצביע. מהיכרותי את החברים, חשתי שיהיה קשה להעביר החלטות אלו בציבור חברי המרכז. על כן, בחרתי לשתוק ולקבל עליי כל החלטה שתתקבל".


אוניית הפלגות הנופש הגדולה בעולם 'המלכה מרי השנייה', עגנה הבוקר (שבת) בנמל חיפה לחניית ביניים בת יומיים, כחלק מהפלגה טרנס-אטלנטית סביב העולם.

עשרות אוטובוסים המתינו הבוקר על הרציף לקחת את מאות התיירים לטיולים ברחבי הארץ.

'המלכה מרי השנייה' היא אוניית הדגל של חברת הקרוזים הוותיקה 'קונראד ליין', שנוסדה בשנת 1939. לחברה שלוש אוניות – 'קווין ויקטוריה', 'קווין אליזבת' 2', והגדולה מכולן – 'קווין מרי 2' שאורכה 345 מטרים, רוחבה 45 מטרים ועומקה 10 מטר.

בשל גודלה החריג, היא עגנה במסוף המטען של נמל חיפה במקום במסוף הנוסעים, הקטן יותר.

ב-14 במרץ, צפויה לעגון בנמל חיפה 'קוסטה ונציה' כשעל סיפונה למעלה מ-5,000 נוסעים ו-2,000 אנשי צוות. זו צפויה להיות הפלגת הבכורה שלה, מאירופה ליפן, עם עצירה של יומיים בחיפה.


שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, מתכוונת לדרוש את תיק המשפטים לעצמה, כך עולה מפוסט שפרסמה הערב (מוצ"ש).

שקד פרסמה תמונה עם הכיתוב 'שרת המשפטים לעוד 4 שנים' ואמרה בין היתר כי "המהפכה שעשינו עברה את נקודת האל-חזור, ואני אמשיך אותה בעזרתכם גם בקדנציה הבאה".

הוועדה למינוי שופטים בראשות השרה שקד. צילום: יונתן סינדל, פלאש90

 

עוד כתבה השרה: "משימת העל שהגדרתי לעצמי בתחילת הקדנציה, היתה להפוך את המערכת המשפטית למגוונת ומרוסנת יותר. להשמיע את קולו של הציבור, במקום שקולו לא נשמע בעבר"

 

שבוע טוב.לפני הכל, אני מבקשת לומר משהו לכל הישראלים הרבים, ששולחים לי דברי תמיכה בימים האחרונים: תודה. התמיכה שלכם…

פורסם על ידי ‏איילת שקד‏ ב- יום שבת, 19 בינואר 2019

 

השרה התייחסה גם למתקפות עליה בעקבות חשיפת הפרשה המשפטית בה חשוד יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה: "המתקפות עלי מצד אלה שחשו בעלי הבית, אינן פוסקות. רק התירוצים משתנים. והפעם, ציוצים צדקניים המנסים לשרבב את שמי ללא כל בסיס לפרשה הנחקרת", אמרה שקד.

עו"ד אפי נוה. צילום: מרים אלסטר – פלאש 90

 

"הצדקנים בעיני עצמם, המצייצים לכל עבר, מאמינים שהדרך לעצור את המהפיכה היא באמצעות הטלת רפש בי", תקפה שקד את מי שקושר אותה לפרשת נוה.

 

"אין לי ספק, שרשויות אכיפת החוק בישראל יגיעו לחקר האמת. אם מישהו צריך לתת את הדין, כך יקרה. אבל לא ניתן לאיש, באמצעות שקרים והסתה, לעצור את מה שהתחלנו לעשות", סיכמה.

כזכור, שקד הקימה יחד עם שר החינוך, נפתלי בנט, את מפלגת 'הימין החדש' במטרה ליצור כוח פוליטי עצמאי. כעת נראה כי אחת המטרות שהציבו השניים היא שימור תפקיד שרת המשפטים בידי שקד.

 


האם רצוי להשתמש בחוט הדנטלי? מחקר חדש, שבוצע בהנחייתה של ד"ר קלי ברונו בשיתוף המכון לבריאות הציבור ומכון Silent Spring (מכון המבצע מחקרים הקשורים למלחמה הסרטן) באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה, הראה כי חוט דנטלי מסוג Oral-B Glide מכיל חומר המסוכן לבני אדם בשם PFAS Polyfluoroalkyl Substances .

החומר המסוכן נפוץ בתעשיית מוצרי הצריכה. במחקרים שנעשו בעבר נתגלה כי לחומר השפעה שלילית על התנהגות ילדים וכן על יכולת הלמידה והגדילה שלהם. בנוסף, לחומר השפעה שלילית גם על מבוגרים: איכות הזרע, פוריות נשים וסיכון לסרטן האשכים והכליות.

במהלך המחקר, החוקרים בקשו מ-178 נשים להשתמש ב-18 חוטים דנטליים שונים. בשלב מאוחר יותר ועל פי בדיקות דם, נעשתה חלוקה ל-11 רמות של החומר ברעיל שנמצא בגופן והתברר כי אלו שהשתמשו בתדירות הגבוהה ביותר של החוט הדנטלי Oral-B Glide היו ברמת הסיכון הגבוהה ביותר.

המחקר הוא חלוצי בתחומו ונבדקות השפעות נוספות על הנשים מעבר לחוט הדנטלי האמור.

תיעוד מיוחד: כוחות חיל הים חילצו אזרח צרפתי שתקלה במנוע הסירה שלו גרמה לכך שיהיה אבוד שבועות ארוכים בלב ים.

האזרח הצרפתי שאותר על הספינה. מתוך הסרטון

 

ביום שישי לפנות בוקר הבחינו בקריות השליטה של הזירה הימית הדרומית של חיל הים בכלי שיט שנסחף לעבר רצועת עזה. לאחר שהעבירו את המידע הוקפצה יחידה מפלגת הביטחון השוטף 916 למקום.

הכוח זיהה את כלי השיט המסומן בדגל בלגיה ועליו אדם אחד. לאחר בירור ראשוני עלה כי האדם על הסיפון הוא אזרח צרפתי שספינתו נקלעה לסערה וכי הוא שוהה מזה מספר שבועות בים בשל תקלה. .

הספינה שאותרה. מתוך הסרטון

 

הכוח חילץ את האזרח הצרפתי ופינה אותו לקבלת סיוע רפואי. מפקד פלגה 916, סא"ל גיא ברק מסר: "לאחר זיהוי הספינה פעלו הלוחמים במהירות ובקור רוח על מנת לחלץ ולהביא את האזרח לחוף מבטחים תוך מתן סיוע רפואי ראשוני על גבי ספינתנו". סא"ל ברק הוסיף כי "נמשיך לבצע את משימתינו בכל ימות השנה ובכל תנאי מזג האוויר".

בלי גג בגובה 30,000 רגל: כך הגיבו הטייסים לתקלה

 


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסיר את הכפפות מול התקשורת העוינת. הערב (מוצאי שבת), פרסם נתניהו בדף הפייסבוק שלו סרטון המזכיר לאזרחים כיצד רדפה התקשורת את היועץ המשפטי לממשלה וכיצד השמאל חרץ את דינו של נתניהו ללא משפט.

הסרטון מנציח את ההסתה של פעילי השמאל כנגד היועמ"ש. בפתיח מופיעה הכתובית, "3 שנים השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש". בהמשך נראים צילומים ממחאות כנגד אביחי מנדלבליט, עם מפגינים המטרידים את היועמ"ש ברחוב, במכולת ואפילו בבית הכנסת, תזכורת לאירוע בו הגיעו אנשי שמאל להטריד אישית את מנדלבליט בזמן שקרא קדיש לעילוי נשמת אמו. באותו אירוע הוא חולץ על ידי מאבטח.

גם ההסתה כנגד ראש הממשלה מתועדת בסרטון. צעקות אימים של איש השמאל אלדד יניב כגון "ביבי נתניהו לכלא" או ההסתה שלו כנגד מנדבליט " זה לא יועץ משפטי- זה סמרטוט", מתועדות אף הן.

הסרטון מסתיים בשאלה המופנית כנגד המסיתים, "האם הם יצליחו?".