האם רשת החדשות הבריטית הייתה מסלפת דיווחים על הפיגוע בלונדון כפי שסילפה את הדיווח על הפיגוע בשער שכם? באתר החליטו להמחיש את האבסורד בסרטון.

"כך ככל הנראה היה נשמע הדיווח של BBC על הפיגוע אם היחס לטרור בלונדון היה זהה ליחס לטרור בישראל. BBC תפסיקו להיות כל כך צבועים", קרא הקריין צביקה קליין בסרטון.

BBC . באדיבות: nrg

כזכור, הרשת הבריטית דיווחה על הפיגוע המשולב בירושלים בערב שבת בו נרצחה שוטרת מג"ב הדס מלכא הי"ד. בכותרת הכתבה והציוץ המקוריים שפרסמה הרשת נכתב: "שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים". בעקבות מחאת משרד החוץ שונתה הכותרת ל"שוטרת ישראלית נדקרה למוות בירושלים", אך בפתח הכתבה לא נזכר כי מדובר בפיגוע טרור והרשת סירבה להתנצל.

הציוץ והכותרת המקוריים על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך
הציוץ והכותרת המקוריים על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך

בנו של נשיא ארה"ב, דונלד ג'יי טראמפ, לא נותר אדיש לציוץ שאינו משקף את המציאות. "אתם מתכוונים אחרי שהם דקרו שוטרת ישראלית למוות, נכון? זה המידע הכי קרוב למוטעה שאפשר".

בהמשך, בעקבות לחצי משרד החוץ והשגרירות הישראלית, פרסמה הרשת התנצלות: "מקבלים את הטענה כי הכותרת המקורית של הידיעה לא שיקפה באופן מדויק את אופן האירוע ועל כן שינינו אותה בהתאם. לא הייתה כוונה להטעות את קהל הקוראים, ואנחנו מצטערים בפני כל מי שנפגע"

כותרת הכתבה המתוקנת שצויצה מחדש בטוויטר "שוטרת ישראלית נדקרה למוות בירושלים". בפתח הכתבה, בניגוד לכתבה המקורית, צויין כי מדובר בפיגוע. "המשטרה הישראלית ירתה למוות בשלושה פלסטינים לאחר דקירה קטלני מחות לעיר העתיקה בירושלים בו נרצחה שוטרת. שניים מהפלסטינים תקפו שוטרים באקדח וסכינים בזמן שהשלישי דקר שוטרת", כך נכתב בידיעה שהתבססה על הודעות משטרת ישראל.

הציוץ המתוקן שהעלתה רשת ה-BBC. צילום מסך
הציוץ המתוקן שהעלתה רשת ה-BBC. צילום מסך

עוד נכתב בידיעה שתוקנה בעקבות פניית משרד החוץ כי 42 ישראלים נרצחו בפיגועים מאז אוקטובר 2015. 240 פלסטינים אשר רובם מחבלים ויתרתם התעמתו עם כוחות הביטחון נהרגו במקביל בתקופה זו. בכתבה צוין כי ישראל מאשימה את ההסתה הפלסטינית בפיגועים בעוד ההנהגה הפלסטינית האשימה את "התסכול שמקורו בעשורים של כיבוש ישראלי".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.