כותרת ב-BBC: פלסטינים נהרגו לאחר דקירה, ללא אזכור שמדובר בפיגוע. רשת החדשות הבריטית BBC דיווחה אמש (ו') על הפיגועים שביצעו שלושת המחבלים בירושלים בהם נרצחה שוטרת מג"ב רס"ר הדס מלכא הי"ד. בכותרת הכתבה והציוץ שפרסמה הרשת נכתב: "שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים".

הציוץ והכותרת על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך
הציוץ והכותרת על הפיגוע ב-BBC. צילום מסך

 

בעקבות מחאת משרד החוץ שונתה הכותרת ל"שוטרת ישראלית נדקרה למוות בירושלים", אך בפתח הכתבה לא נזכר כי מדובר בפיגוע טרור. "שוטרים ישראלים ירו למוות בשלושה פלסטינים לאחר מתקפת סכינים קטלנית מחוץ לעיר העתיקה בירושלים, שבה מתה שוטרת ישראלית", לשון הכתבה.

מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם בהנחיית רה"מ בנימין נתניהו הנחה את משרדו ואת השגרירות בלונדון לפנות באופן חריף לרשת הבריטית בעקבות הדיווח השגוי על הפיגוע וההימנעות מלהציגו כטרור. בעקבות כך נמחק הציוץ המקורי אך הרשת סירבה להתנצל בפני משרד החוץ.

לטענת הרשת, "זיהינו את הכותרת ככזו שלא משקפת באופן מדויק הן את האירועים והן את הפרטים שדווחו באתר האינטרנט שלנו, ולכן שינינו אותה מרצוננו".

גם בנו של נשיא ארה"ב, דונלד ג'יי טראמפ, לא נותר אדיש לציוץ שאינו משקף את המציאות. "אתם מתכוונים אחרי שהם דקרו שוטרת ישראלית למוות, נכון? זה המידע הכי קרוב למוטעה שאפשר. צריך מונח חדש לשטות הזאת. סוג של היפוך של האשמת הקרבן. אולי פינוק העבריין? אולי ליטוף הפושע?".

אין זו הפעם הראשונה שה-BBC מסקר פיגועים בישראל באופן חלקי ומוטה. הפיגוע בשרונה מרקט זכה לכותרת "ירי בתל אביב: 3 נהרגו במתקפה במרכז קניות".
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20