בעקבות החלטת נשיא ארצות הברית לפרוש מהסכם הגרעין, זעמו כמה חברי פרלמנט בטהראן והציתו את דגל ארצות הברית ואת הנוסח של , לצד קריאות "" שנשמעו בפרלמנט.

על פי הדיווח ברשת "כאן ב'", יו"ר הפרלמנט האיראני אמר כי "מדיניות מאיימת על הביטחון העולמי. אין לו את היכולות השכליות להתמודד עם נושאים העומדים לפתחו".

"יציאתה של ארה"ב מהסכם הגרעין תבודד אותה", הוסיף לאריג'אני. "המעשה הוא הפרה של אמנה בינלאומית". לאריג'אני הטיל ספק שמדינות אירופה יעמדו בהתחייבויות המופיעות בהסכם הגרעין, ומציין כי לאיראן אין שום מחויבות לכבד אותו.

סגן נשיא ארצות הברית אמר כי הלילה הממשל ובעלות בריתו באירופה יכולים לפעול יחד להשגתו של הסכם חדש שיגביל את מפעילותה המזיקה והנפסדת, וימנע מטהרן להפוך אי פעם למדינה בעלת נשק גרעיני. פנס הבהיר כי החליטה לפרוש מהסכם הגרעין משום שהיא אינה יכולה להרשות לאיראן להשיג נשק גרעיני בשנת 2025.

במקביל, מערכת הביטחון הישראלית ממשיכה להיערך לאפשרות שאיראן תשגר טילים לעבר . הבוקר (ד'), בתום הערכת המצב בפיקוד הצפון, הוחלט לקיים היום ברמת הגולן שגרה אזרחית מלאה ביישובים בדגש על לימודים בבתי הספר ועבודות חקלאים שימשיכו כסדרם.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.