הרגע שבו האבל על חללינו מתחלף בשמחה על עצמאותנו, המעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות, נראה קשה עד בלתי אפשרי. לאורך השנים עולה השאלה כיצד מתמודדים עם המעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות?

מרים פרץ שכלה את שני בניה, אוריאל הי"ד ואלירז הי"ד, בעת שירותם הצבאי. ב-25.11.98 נהרג בנה הבכור, סגן אוריאל פרץ בן ה-22, מפקד מחלקת הסיור בגדוד 51 של חטיבת גולני במארב בדרום לבנון. ב-26.03.10 נהרג בנה השני, רס"ן אלירז פרץ בהתקלות בחוליית מחבלים ברצועת עזה.

בראיון לתכנית "ישראל אומרת הלל" מסבירה מרים על הקושי האישי שלה במעבר שבין יום הזיכרון ליום העצמאות: "אתה יודע הרב, המצווה הזו לשמוח זו מצווה קשה. איך אפשר? איך אפשר לעבור בין יום הזיכרון ליום העצמאות ולומר קאט, עכשיו להתחיל את השמחה. זה לא פשוט…" ומוסיפה "אני לא יכולה לשמוע את הזיקוקים, הזיקוקים זה הפיצוץ של אוריאל".

"ידעתי מה אבדנו כדי להקים"

מרים ממשיכה ומספרת כי בעבר הייתה יוצאת לבמות ונהנת אך מיום שנפלו הבנים, כשאחרון המבקרים עוזב היא מגיפה את התריסים ונכנסת למיטה לבכות. אז איך בכל זאת עושים זאת? שנה שעברה כאשר הדליקה משואה הצליחה לעמוד בזיקוקים ומסבירה: "שם לא ראיתי רק את הקהל עם הדגלים, ראיתי את מה שמעבר לקהל את כל הקברים וכשאמרתי "ולתפארת מדינת ישראל" ידעתי מה מחירה של התפארת הזו, ידעתי מה איבדנו כדי להקים"

"ישראל אומרת הלל", הערב ב-23:00

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.