בית הדין הצבאי הטיל היום (ד') עונש של 9 שנות בפועל על סרן שאדי בשיר מהגדוד הבדואי בעקבות הרשעתו בהוצאת אמצעי לחימה מרשות הצבא וסחר בהם. עוד הוטלו על בשיר  על תנאי,  בסך 30,000 ש״ח והורדה לדרגת טוראי. ההרשעה התקבלה במסגרת הסדר טיעון.

מאסר על חסר בנשק. ארכיון. צילום: דובר צה"ל
מאסר על חסר בנשק. ארכיון. צילום: דובר צה"ל

בשיר הורשע לאחר שבחודש אפריל 2016 פרץ יחד עם ששימש כנהג שלו לבונקר מאובטח והוציא ממנו אמצעי לחימה בהיקף משמעותי. השניים העבירו את אמצעי הלחימה לאזרחים.

מדובר צה"ל נמסר כי "העונש שהוטל על הקצין, שניצל את תפקידו הצבאי לביצוע עבירות חמורות ומעל באמון שניתן בו, מבטא את החומרה הרבה שבה צה"ל רואה את מעשיו. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות על מנת למנוע את גניבתם של אמצעי לחימה, ולמצות את הדין במלוא החומרה עם כל מי שיגנוב אמצעי לחימה ויסחר בהם".

בתוך כך, היום הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי נגד סמל אליאב חסיד המואשם באונס חיילת בבסיס הגדוד המעורב בו השניים משרתים. לטענת החיילת, היא הותקפה מינית על ידו מספר פעמים בחודש אפריל. החייל, המשמש נהג בשירות חובה, טען כי מדובר ביחסים בהסכמה במסגרת קשר זוגי. עורכות הדין סרן (מיל') לימור ברמלי וסרן מאיה שגיא מהסנגוריה הציבורית מסרו כי החשוד מכחיש את המיוחס לו וכי המעשים בוצעו בהסכמה מלאה ועל כן מדובר בתלונת שווא.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.