נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף היום (שלישי) את קודמו בתפקיד ברק אובמה והאשים אותו בעקיפין במצב הכלכלי באיראן. “העם האיראני סוף סוף מתמרד נגד נגד המשטר המושחת והברוטלי”, צייץ טראמפ, כשהוט מתייחס להפגנות נגד המשטר שמתחוללות במדינה בשבוע האחרון.

“כל הכסף שאובמה בטיפשות רבה נתן להם מימן טרור ונכנס לכיסיהם”, המשיך הנשיא. “לאנשים יש מזון מועט, אינפלציה גדולה ואין להם זכויות אדם”.

 

מורדם יותר האשים המנהיג העליון של עלי את “אויבי המדינה” באחריות לגל ההפגנות האחרון. אמר כי אותם “אויבים” עושים שימוש ב”כסף, בכלי נשק ובסוכנים זרים”. כך דווח ב”וואלה”.

אתמול בלילה במהלך בין מפגינים וכוחות המשטרה באיראן נהרגו 9 בני אדם. לפי סוכנות הידיעות איי-פי עד כה נהרגו בגל המחאה האחרון במדינה 20 בני אדם. שישה מההרוגים מצאו את מותם במהלך פשיטה על תחנת משטרה בעיר קאדאריג’אן, כשניסו לגנוב נשק.

.#يحدث_الان_في_ايران متظاهرون إيرانيون يرشقون قوات الحرس الثوري بالحجارة ـ #إيران_تنتفض#انتفاضة_الشعب_الإيرانيpic.twitter.com/E0bgQjtqrJ#IranProtests#FreeIran#ايران_تتحرر_من_الطغيان#مظاهرات_ايران#تظاهرات_سراسرى#الربيع_اﻹيراني_بهار_آزادى#ايران#Iran

במסמך של שהתפרסם אתמול בחדשות עשר נכתב כי ההפגנות ברחבי איראן החלישו את המשטר ועלולות לאיים על יציבותו. עוד נאמר במסמך כי המשטר האיראני הופתע מההפגנות ומנסה לדכאן באמצעות מעצרים, שיבוש רשתות חברתיות ואינטרנט ונוכחות ביטחונית מוגברת – אך מנסה לא לגלוש לאלימות רבה מדי.

מוקדם יותר אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי “המשטר האכזרי באיראן מוציא עשרות מיליארדי דולרים על הפצת שנאה. הכסף הזה יכול היה לשמש לבניית בתי ספר או בתי חולים. אין זה פלא שאבות ואמהות צועדים ברחובות. המשטר פוחד מהם, מעמו שלו. זאת הסיבה שהם כולאים סטודנטים. זאת הסיבה שהם אוסרים על רשתות חברתיות. אולם אני משוכנע שהפחד לא ינצח. כיוון שהעם האיראני הוא חכם, מתוחכם וגאה. היום, הוא מסכן הכל למען החופש”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.