דיווח בגרמניה: מאחוריי הצהרת האיחוד האירופי בדבר קריאה למאבק באנטישמיות עומד סקר רחב היקף שמעיד על עלייה חדה בחוסר הביטחון של יהודים באירופה.

לפי ה"דויטשה וולה" ו-"הבילד" הגרמנים, סקר שנעשה ביוזמת בין  16,395 יהודים ברחבי – וטרם פורסם רשמית – מעיד כי 89% מהנשאלים חשו עלייה חדה באנטישמיות בחמש השנים האחרונות.

עוד לפי הנתונים שהתפרסמו 28% העידו כי סבלו מאיזשהי מתקפה על רקע אנטישמי בשנה האחרונה. 38% ענו כי שקלו להגר בעקבות האלימות נגד יהודי, 85% ענו כי האנטישמיות היא הבעיה הגדולה ביותר בארץ מגוריהם.

הפגנה אנטישמית בצרפת. ארכיון. צילום: רויטרס

לפי העיתונות הצרפתית והגרמנית את הסקר ערכה סוכנות לזכויות אדם הפועלת בוינה בשם "סוכנות לזכויות בסיסיות". הסקר נערך ב-12 מדינות שונות באירופה – בהן מתגוררים בסך הכל 96% מיהודי אירופה.

הצהרה מיוחדת עליה חתמו בשבוע שעבר 28 שרי הפנים של האיחוד האירופי קוראת "להטמעת אסטרטגיה הוליסטית למניעה ומאבק בכל צורות האנטישמיות". "בהצהרה זו המועצה מכירה בכך שהקהילות היהודיות בחלק ממדינות האיחוד מרגישות פגיעות במיוחד למתקפות טרור, בעקבות עלייה במקרי האלימות בשנים האחרונות", נכתב במסמך.

סקר של ה- CNN שפורסם בחודש שעבר ותשאל 7,000 אירופאים גילה עלייה משמעותית בלגיטימציה לאנטישמיות "הישנה" באירופה, ולדעות הקדומות הרואות ביהודים תאבי כוח וכסף. למעלה מרבע מהנשאלים ענו כי הם מאמינים שליהודים ישנה השפעה רבה מדי במגזר העסקי ובכלכלה.

עשרים אחוזים אמרו כי הם מאמינים שליהודים ישנה השפעה רבה מדי בתקשורת ופוליטיקה, ועשרים אחוזים מאמינים כי האנטישמיות היא תגובה "להתנהגותם של היהודים".

 

 

.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.