פיגוע הירי הקטלני שאירע במהלך הבוקר (ראשון) בשומרון מעורר תגובות חריפות במערכת הפוליטית והציבורית. ראש הממשלה אמר בפתח ישיבת הממשלה: ״אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של חיילי צה״ל, השב״כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים״.

רה"מ נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. צילום: רויטרס

 

חבר הקבינט השר יואב גלנט הבהיר כי "המחבלים ימצאו את עצמם או בבית הכלא או בבית הקברות. נגיע לכל אחד. אנחנו בעיצומו של מרדף. שום טרור לא יכריע אותנו. אנחנו בעיצומו של מרדף במוקדים אחדים. שום טרור לא יכריע אותנו. לצערנו בלחימה ובהגנה על המדינה יש גם מחירים. כדאי שנעמוד כחומה בצורה בלי הבדל פוליטי מאחורי חיילי צה"ל".

ראש העיר אריאל, אלי שבירו, אמר ממקום הפיגוע כי "אנחנו סומכים על כוחות הביטחון שיתפסו את המחבל ושיסכלו את הפיגועים הבאים".

עדת ראייה: "ראינו מחבל יורה מרכב ונמלט"

 

גם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס לאירוע: "מדובר באירוע קשה ביותר עם תוצאות חמורות ביותר, פיגוע כנראה משולב של דקירה וירי. סף התסכול הולך ועולה משום ששוב ושוב הממשלה שלנו מנסה להכיל את הטרור של הרשות הפלסטינית במקום להלחם בו בכל הכח", אמר דגן.

"סף התסכול הולך ועולה". יוסי דגן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

"אני קורא שוב ושוב אחרי כל פיגוע", המשיך דגן, "להורות לצהל לצאת לפעולות תגמול אמיתיות כנגד הרשות הפלסטינית שהיא מממנת ומסיתה ומשלחת הטרור הגדולה ביותר באיזור. לייצר צעדים התיישבותיים מהדהדים שיורידו להם את המוטיבציה, לבצע את פיגועי הטרור הללו, לצערי שוב ושוב זה לא קורה, ושוב ושוב באותה גזרה אותם פיגועים ואותם תוצאות קשות", אמר.

ח"כ אורן חזן מזירת הפיגוע

 

בתגובה לפיגוע הקשה באריאל, אומר ח"כ מוטי יוגב('הבית היהודי', איחוד מפלגות הימין): "יש לנו פה מלחמה בין ערבים צמאי דם לבין עם ישראל ששב לארצו וחפץ חיים לכל. ליבנו עם משפחות הנפגעים ורפואה שלמה לפצועים. ביהודה ושומרון, כמו ברצועת עזה, יש לגדוע את הטרור וגם את התקווה למדינת רוצחים פלשתינית. ביהודה ושומרון תשלוט לעולם מדינת ישראל, כולל חיזוק ההתיישבות היהודית עד בעתיד החלת הריבונות הישראלית".

גם שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הגיבה לאירועים: "ליבי עם משפחת ההרוג בפיגועים הבוקר. איחולי החלמה מהירה לפצועים. סמוכה ובטוחה שכוחות הביטחון ישימו ידם על המחבל הנתעב. הפיגועים הם תוצאה ישירה של הסתה פרועה גם מצידו של אחמד טיבי, שרק ביום שישי האחרון ראינו שהוא לא מוכן לגנות רצח של ילדה תמימה במיטתה ומעודד במקביל שאהידים".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: ‫"בוקר קשה וכואב. מתפלל יחד עם כל עם ישראל לשלום הפצועים ומחזק את ידי כוחות הביטחון שפועלים כעת בשטח".

ליבי עם משפחת ההרוג בפיגועים הבוקר. איחולי החלמה מהירה לפצועים. סמוכה ובטוחה שכוחות הביטחון ישימו ידם על המחבל הנתעב.הפיגועים הם תוצאה ישירה של הסתה פרועה גם מצידו של אחמד טיבי, שרק ביום שישי האחרון ראינו שהוא לא מוכן לגנות רצח של ילדה תמימה במיטתה ומעודד במקביל שאהידים.עם האיש הזה רוצים לפיד וגנץ להקים גוש חוסם. אסור שזה יקרה!

פורסם על ידי ‏Miri Regev מירי רגב‏ ב- יום ראשון, 17 במרץ 2019

 

"יש לנו פה מלחמה בין ערבים צמאי דם לבין עם ישראל". ח"כ מוטי יוגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

גם ח"כ אורן חזן, יו״ר מפלגת ׳צומת׳, אמר מנקודת הפיגוע: "כבר תקופת ארוכה של פיגועים באזור אריאל. מדיניות השתקה ברירה. אין דם – אין דיווחים. אין תגובה", אמר חזן ותקף את ראש הממשלה ישירות: "נתניהו, הדם על ידיך״.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "בכל פעם שמתחילים לדבר על תכניות מדיניות אנו רואים איך הטרור עולה. עלינו לזכור כי מי שמסית באופן מתמשך, משלם משכורות למחבלים ומאדיר אותם היא הרש"פ. הם מלבים את אש השנאה וגורמים להוצאת פיגועים רצחניים. מי שחושב שפיגועים והרג ימנעו מאיתנו להפסיק לבנות ולצמוח טועה! ההיפך הוא הנכון – לא נעצור, נמשיך לבנות, לגדול ולהתפתח. אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים ומאחלים רפואה שלמה לפצועים. אנו סמוכים ובטוחים כי חיילי צה"ל וכוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם ויבטיחו את השקט ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20