גילויים חדשים בפרשת העיתונאי הסעודי: העיתון הטורקי ה"דיילי סבאח" פרסם את תמונותיהם של 15 החשודים ברציחתו של . אמש (שלישי) חשף "הגרדיאן" כי מצלמות האבטחה בקונסוליה הוסרו לפני שג'מאל חשוגי נכנס למקוםבנוסף פורסם כי העובדים הטורקים בקונסוליה נשלחו ליום חופש באותו התאריך.

בכיר המעורה בפרטי הפרשה אמר ל"ניו יורק טיימס" כי המחסלים ניסרו במסור את גופתו של חשוגי. מכלול הראיות החדש שנחשף מחזק עוד יותר את הסברה כי השלטונות הסעודים הם שעומדים מאחורי המעשה.

העיתונאי הסעודי ג'מאל חשוגי. צילום: רויטרס

 

לפי החוקרים הטורקים ככל הנראה חוליית המחסלים שהעלימה את העיתונאי ארבה לו משך שעות ארוכות בבית הקונסול שנמצא בקרבת מקום. שיירת מכוניות שיצאה מבית הקונסול היא שהבריחה את הגופה, שכרגע לא ידוע היכן היא נמצאת.

חשוגי – עיתונאי ידוע בסעודיה ופובליציסט ב"" – נעלם בשבוע שעבר. אות החיים האחרון ממנו נשמע לפני שנכנס ב- 2 לאוקטובר לקונסוליה הסעודית באיסטנבול. למשרדי קונסוליה הגיע כדי לקבל את אישור הגירושים שלו – להם היה זקוק כדי להינשא לארוסתו, שחיכתה מחוץ לבניין.  משבן זוגה לא שב במשך מספר שעות – הזעיקה את המשטרה.

תמונת החשודים הסעודים שפורסמה ב"דיילי סבאח"

העיתונאי – שאינו חי בארצו – נחשב למבקר חריף של המשטר הסעודי. מקורביו מפנים אצבע מאשימה כלפי וטוענים כי השלטונות הסעודים אחראים להיעלמו. – הסעודים כמובן מכחישים וטוענים כי הם פועלים במרץ לאיתורו. יחסי וסעודיה נחשבים ללא יציבים, והפרשה האחרונה עלולה להוביל למשבר של ממש, ולגרום גם למתיחות בין הסעודים והאמריקנים.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא