המחבלת  עאהד תמימי שתקפה הורשעה בבית המשפט הצבאי ביהודה והוטלו עליה שמונה חודשי לריצוי בפועל, מותנה וקנס בסך 5,000 ש”ח. תמימי בת ה-17 הודתה בביצוע העברות המיוחסות לה והורשעה, במסגרת שנחתם בין התביעה הצבאית לעורכי דינה, בעבירות של תקיפה של קצין וחייל צה”ל ב-15 בדצמבר, אירוע שתועד במצלמות, ובשני אירועים נוספים של הפרעה לחייל ובעבירה של הסתה ברשת פייסבוק. זאת למרות שבכתב האישום יוחסו לה חמישה אירועים שונים בהם היכתה משרתים בכוחות הביטחון, השליכה לעברם אבנים, איימה עליהם, הפריעה לכוחות למלא את תפקידם, השתתפה בהפרות סדר והסיתה אחרים להשתתף בהן.

בבית המשפט הצבאי עופר. צילום: פלאש 90

 

גם נרימאן תמימי, אמהּ של עאהד, הורשעה בעבירות של הסתה, הפרעה לחייל וסיוע לבתהּ בתקיפת חייל, והוטלו עליה שמונה חודשי מאסר לריצוי בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 6,000 ש”ח. בנוסף, בת דודתה של תמימי, נור (21), הורשעה בעבירה של תקיפת חייל, והוטלו עליה מאסר בפועל החופף את תקופת מעצרה (16 ימים), מאסר מותנה וקנס בסך 2,000 ש”ח.

האם נרימאן ובת הדודה נור בבית המשפט. צילום: פלאש 90

 

במהלך הדיון שהתקיים הערב בעניינה של האם בבית דין הצבאי במחנה עופר, אזרחית ישראלית שנכחה באולם הדיונים וסטרה בפניו של פרקליט תוך כדי הדיון. כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו את החשודה לחקירה. טרם ברורה זהותה.

“מערכת הביטחון וצה”ל ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי באזור יהודה והשומרון, ולאכיפת הדין כלפי מי שפוגעים בחיילי צה”ל ומסיתים לאלימות”, נמסר מצה”ל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.