14:23 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 78% בעד ריבונות במעלה אדומים

78% בעד ריבונות במעלה אדומים

סקר מכון "מדגם" בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח: 78% - יש להחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים

בסקר מיוחד שנערך ע"י מכון 'מדגם' בהנהלת מנו גבע ומינה צמח, עולה תמונה ברורה כי רוב גדול מאוד בציבור הישראלי תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים.
יותר מ -70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה.
ו-88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל.

שדולת ארץ ישראל בכנסת תוביל את "חוק מעלה אדומים". החוק יחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים. ראשי השדולה ח"כ קיש וח"כ סמוטריץ': "הממשלה הלאומית ביותר מאז קום המדינה- תממש את רצון העם ותחיל את הריבונות במעלה אדומים"

מממצאי הסקר עולה כי כ 78% מהאוכלוסייה היהודית משוכנעים כי על ישראל להחיל את ריבונותה במעלה אדומים גם ללא הסכם עם הפלשתינים – כפי שהחילה בחוק את ריבונותה על רמת הגולן.
יותר מ 70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה.
כ88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל ולכן יש להחיל במעלה אדומים את החוק הישראלי במלואו.

סקר

 

במהלך מושב הקיץ הקרוב תוביל שדולת ארץ ישראל בכנסת את ״חוק מעלה אדומים״ במטרה להחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים. מעלה אדומים נתפסת בקונצנזוס הציבורי כחלק בלתי נפרד מישראל ואף בקונצנזוס הפוליטי, מימין ומשמאל, ברור כי מעלה אדומים תישאר בשטח ישראל בכל הסדר מדיני עתידי. שדולת ארץ ישראל תפעל במסגרת המציאות הקואליציונית שנוצרה עתה ותוביל לחקיקת חוק הריבונות על מעלה אדומים.

שדולת ארץ ישראל תוביל סדר יום מדיני בכנסת ותפעל בכלים פרלמנטרים וציבוריים למען החלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים. במסגרת פעילותה תנהיג כבר ממושב הכנסת הנוכחי שורה של פעילויות פרלמנטריות וציבוריות- בשיתוף הנהגת העיר מעלה אדומים והעומד בראשה בני כשריאל- על מנת לקדם את חקיקת החוק.

בשדולת א״י משוכנעים שראשי מפלגות הקואליציה וראשי מפלגות ציוניות באופוזיציה יהיו נאמנים להצהרות העבר ויעמדו מאחורי מחויבותם להחלת הריבונות במעלה אדומים.

יו״ר שדולת ארץ ישראל ח״כ יואב קיש אמר כי ״כפי שמדינת ישראל ביצעה בעבר בירושלים וברמת הגולן, כך עלינו לבצע גם היום – ההחלטה להחלת ריבונות במעלה אדומים משותפת לרוב מוחלט בציבור הישראלי באופן חוצה מפלגות ומגזרים. נפעל למימוש רצון העם."

יו״ר שדולת ארץ ישראל ח״כ בצלאל סמוטריץ הוסיף: ״היום נפל דבר בישראל, קמה הממשלה הלאומית ביותר מאז קום המדינה ותפקידה לקדם את האג'נדה הלאומית שבשמה נשלחנו כולנו. הסקר הזה מראה שעם ישראל יודע מה טוב עבורו ורוב מוחלט של העם מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים. במושב הקרוב נניח על שולחן הכנסת את החוק להחלת הריבונות ונפעל לקידומו.אדוני ראש הממשלה נגמרו לנו התירוצים, הגיע זמן ריבונות״.

 

לסקר המלא של מכון מדגם>

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים