בין שלל המשפטים הסיניים העתיקים המועברים מאדם לאדם, קיימים כמה חשובים הדנים בחשיבותה של הרפואה הסינית. סובלים מכאבים והרפואה המערבית לא סיפקה לכם פתרון מוצלח? שבו, קחו עוגייה סינית וקראו את המדריך הבא שיציג בפניכם את שיטת הרפואה הסינית.

הרפואה הסינית – חוכמה עתיקת-יומין

הרפואה הסינית התבססה על סמך עקרונות סיניים עתיקים לפני כ-5,000 שנה. בבסיס העקרונות הללו עומדת הטענה המרכזית לפיה יש להסתכל על גוף האדם כמכלול של גוף ונפש ושעליו לחיות באיזון עם הטבע. ולכן, הרפואה הסינית רואה במחלות ובכאבים תוצאה של הפרות באיזון האנרגטי וכי שחרור החסימה האנרגטית תחזיר למטופל את האיזון הנפשי והגופני בו הוא חפץ. שיטת האבחון מתבססת על אבחון באמצעות הלשון, באמצעות הדופס ובאמצעות שיטות אבחון סיניות נוספות. קיימות מספר שיטות טיפול מקובלות, כאשר אחת מהנפוצות ביותר ברחבי הארץ והעולם היא שיטת הדיקור.

דיקור סיני

דיקור סיני לכאבים התפתח מתוך תיאוריה סינית כי בגוף האדם קיימות תעלות אנרגיה (מרידיאנים) הכוללות בתוכן מאות נקודות בגוף. בזמן הדיקור באחת מהנקודות הללו, הן מופעלות – מניעות אנרגיה ושולחות אותות לאיברים שונים ברחבי הגוף. כך, האיברים הללו מפרישים חומרים והורמונים שונים (למשל, שיכוך כאבים) המסייעים לגוף לרפא את עצמו.

ברפואה הסינית קיים דגש רב על טיפול בכאב ושיכוכו במקביל לטיפול בשורש הכאב. תפקידו של הכאב, לפי האמונה הסינית, הוא להוות מערך הגנה ולאותת על חוסר איזון בגוף. ולכן, כפי שכבר נאמר, הכאבים נובעים ממחסור זרימה אנרגטי במוקד הכאב ופעולת הדיקור מזרימה את האנרגיה והדם אל המוקד הזה. כך מתחיל תהליך הריפוי – האנרגיה מובילה להקלה מידית בעוצמת הכאב.

הטיפול הסיני יוכל להוות טיפול משלים לטיפול המערבי או לעיתים להוות תחליט מוחלט. כך תוכלו להימנע או להפחית את משככי הכאבים הממכרים וליהנות מטיפול רפואי טבעי לחלוטין.

מחזירים את האיזון לגוף

דוקרים את הכאב

דיקור סיני הוכח כמוצלח לטיפול במגוון רחב של כאבים, זמניים וכרוניים כאחד. ניסויים הוכיחו כי סריקת המוח במכונת M.R.I בזמן ביצוע הדיקור הסיני, משחררת אנדורפינים, הורמונים האחראים על שיפור מצב הרוח ושיכוך כאבים.

הטיפול יתבצע באמצעות אבחון הבעיה, הגדרת התעלות האנרגטיות והנקודות החסומות הדורשות טיפול ולבסוף על ידי הדיקור הסיני שבו יוחדרו מחטים עדינות וסטריליות לנקודות הללו. לעיתים, כדי להשלים את הטיפול האלטרנטיבי המטפל ימליץ על נטילת צמחי מרפא ושינוי התזונה.

באמצעות דיקור סיני בצפון ניתן לטפל בבעיות הרפואיות הבאות:

  • דיקור סיני לבעיות עיכול – סובלים ממעי רגיז? נפיחות בבטן? קשיי עיכול? הדיקור הסיני יסייע להפחית בכאבים הכרוניים בבטן ובמערכת המעי.
  • דיקור סיני לטיפול בבעיות גניקולוגיות – הקלה על כאבי ביוץ, כאבים בעת קיומם של יחסי מין וכאבי מחזור ו-PMS.
  • דיקור סיני לכאבי ראש ומגרנות
  • דיקור סיני לכאבי גב ולמגוון רב של בעיות אורתופדיות אחרות (כאבי ברכיים, כאבי מפרקים, כאבי שרירים ועוד) מהווה פתרון אידיאלי למצב. הדיקור הסיני ישלים את טיפולי הפיזיותרפיה ויקל על הכאבים המטרידים.

גיל נמיר – מטפל סיני מומחה לשירותכם

גיל נמיר הינו חבר באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי ומטפל מוסמך ברפואה סינית עתיקה. הוא בוגר מסלול 4 שנתי במכללת אלימה ורפואה סינית עתיקה במרכז אלה בת"א. במסגרת לימודיו התמחה בגניקולוגיה ופריון בקמפוס ברושים באוניברסיטת ת"א. הוא בעל ניסיון ענף במגוון בעיות רפואיות בכלל ובטיפול בבעיות פריון, כאב ובעיות גניקולוגיה בפרט. בקליניקה הפרטית שלו בקיבוץ כברי, אל מול לנוף הטבע הרוחני והמעצים, הוא מבצע דיקור סיני בצפון ומסייע למטופלים להחזיר את האיזון לגוף שלהם באמצעות מספר שיטות טיפול סיניות מקובלות כמו דיקור סיני, צמחי מרפא, ייעוץ תזונתי ועוד.

 

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית וקופירייטינג.

 

 

 

 20 News

20 News