זירת התאונה בכביש 70, לפני זמן קצר. צילום: דוברות מד"א

הותר לפרסום: סגן בנימין רוזנבליום ז"ל, סגן מפקד פלוגת מפקדה ביחידת הסיור המדברי, בן 23, מערד, הוא הקצין שנהרג היום (ב') בתאונת דרכים בדרום הארץ. רוזנבליום ז"ל הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו. לוויתו של סרן בנימין רוזנבליום ז"ל, תערך מחר (ג'), בשעה 18:30 בחלקה הצבאית בבית העלמין בערד.

סגן בנימין רוזנבליום ז"ל. צילום: דובר צה"ל
סגן בנימין רוזנבליום ז"ל. צילום: דובר צה"ל

שני הרוגים ו-5 פצועים בדרגות שונות בתאונת דרכים קשה בכביש 70 בין רכב פרטי למשאית. ממקום התאונה בין מושב עבדון ליישוב מנות פונו ע"י כוחות ההצלה שבעה פצועים לבית החולים בנהריה: נהג המשאית ו-6 בני משפחה אחת שנסעו ברכב הפרטי. נסיבות התאונה בבדיקה. לאחר מאמצי החייאה מרובים נאלצו הרופאים לקבוע את  מותו של הילד בן ה-7 שהובא על ידי מד״א ללא רוח חיים, עם פגיעות קשות בכל חלקי גופו. בהמשך נקבע מותו של האב בבית החולים.

נהג המשאית כבן 44 הוא הפצוע הקל. ברכב המסחרי ככל הנראה נסעו בני משפחה אחת מאזור ירושלים, זוג הורים בשנות ה-40 לחייהם וילדיהם. בת 12 במצב אנוש, האם ונער בן 16 מוגדרים בינוני, ונערה בת 14 במצב בינוני-קשה. מהמשטרה נמסר כי כביש 70 מצומת כברי ועד לצומת שלומי חסום בשני הכיוונים וכי ציבור הנהגים מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות.

הרכב הפרטי בו נסעה המשפחה שנפגעה בתאונה הקטלנית. צילום: דובורת מד"א
הרכב הפרטי בו נסעה המשפחה שנפגעה בתאונה הקטלנית. צילום: דובורת מד"א

זוהי הפעם השניה השבוע בה כביש 232 סופג תאונה קטלנית. גדי ירקוני ראש המועצה: ״אני כואב את מותו של קצין צה״ל שנהרג בתאונה בכביש 232 ומשתתף בצער הכבד מנשוא של משפחתו. כוחות הבטחון שמשרתים באזור ומגנים עלינו יום ולילה הם כמו בנינו״.

ירקוני הוסיף: ״אני מזועזע מהתאונה הקטלנית הנוספת תוך שבוע אחד בכביש שלנו. אנו לא מפסיקים להתריע שכביש 232 הוא כביש מסכן חיים לתושבי מועצת אשכול ולנוסעים בו ודורשים להאיץ את תהליכי הרחבת הכביש ולצמצם את לוחות הזמנים של הביצוע כדי להציל חיים. הכביש הוא עורק התחבורה הראשי והיחיד של תושבי אשכול ואנו לא ננוח עד שלא יבוצעו מכלול הפעולות לשדרוג הכביש והבטחת בטיחות הנסיעה בו״.

המשאית המעורבת בתאונה בכביש 70. צילום: דוברות מד"א
המשאית המעורבת בתאונה בכביש 70. צילום: דוברות מד"א
זירת התאונה הקטלנית בכביש 70 , לפני זמן קצר. צילום: דוברות מד"א
זירת התאונה הקטלנית בכביש 70 , לפני זמן קצר. צילום: דוברות מד"א
זירת התאונה, לפני זמן קצר. צילום: דובורת מד"א
זירת התאונה, לפני זמן קצר. צילום: דובורת מד"אמערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20