חשבון חשמל. צילום: כלכלי בלילה
חשבון חשמל. צילום: כלכלי בלילה

1.בעת רכישת מכשיר חשמל חשוב לשים לב היכן הוא עומד מבחינת דירוג אנרגטי. הדירוג האנרגטי בעצם מסמן לנו את מדד יעילות של המכשיר, אולי הוא יהיה קצר יותר יקר(לא תמיד) אך בטווח הארוך בהחלט יותר זול. אז חפשו את תווית האנרגיה שעל המכשירים, הטבלה מורכבת מאותיות A עד G, כאשר A מסמלת לנו את היעילות הגבוהה ביותר.

2.הדרך הכי פשוטה וקלה חיסכון בחשבון החשמל היא פשוט להיות אחראיים, מה זה אומר? כמה פעמים השארתם אורות דולקים? מכשירי חשמל פועלים? אם יצאתם מחדר תראו שכיביתם את האור, אם סיימתם עם מכשיר חשמלי תראו שכיביתם אותו וכך הלאה. אם תשמרו על כך בטווח הארוך תוכלו לחסוך עוד קצת בחשבון החשמל שלכם.

3.הגיע הזמן להחליף את הנורות שלכם? בדקו שאתם רוכשים את הנורות הכי חסכוניות ובעלות אורך חיים ארוך. נורת הניאון אמנם קצת יקרה מהנורות האחרות אך בטווח הארוך זה בהחלט משתלם, לדוגמה: משך החיים של נורת הניאון הינו גדול פי 8-15 מהחיים של נורת הליבון שעדיין קיימת ברוב בתי האב בישראל. נורת הניאון גם תישאר לכם בחיים יותר זמן וגם תחסוך לכם יותר כסף.

4.אחד המכשירים אשר צורכים הכי הרבה חשמל הוא המזגן, בעת הפעלת המזגן חשוב לראות שסגרתם את כל החלונות והדלתות וזאת על מנת שהחלל יהיה אטום ויקל על עבודת המזגן. חשוב מאוד לדאוג לנקות את המסננים של המזגן, המזגן עובד בצורה טובה יותר כאשר אין לו גורמים אשר מפריעים לזרימת האוויר. בקיץ את פתחי האוויר כוונו כלפי מטה ובחורף כלפי מעלה. כעת נדבר על הטמפרטורה אשר מומלצת לצריכת חשמל חסכונית. 25 מעלות נחשב למספר המעלות האולטימטיבי מבחינת טמפרטורת המזגן, כל מעלה למעלה או למטה תעלה את צריכת החשמל שלכם ב-5 אחוז לפחות. לכן גם קיץ וגם בחורף כוונו את מספר המעלות ל-25. וכמובן הכי הכי חשוב יש לזכור לכבות את המזגן בשעת יציאה מהבית.

שמרו על הסביבה! צילום: gratisography
שמרו על הסביבה! צילום: gratisography

5.ברוב הבתים כיום משתמשים במכונת ומייבש כביסה. את מכונת הכביסה מומלץ להפעיל אך ורק כאשר היא מלאה, הפעלת מכונת כביסה לא מלאה מבזבז לא רק חשמל אלא גם מים וחבל על הכסף, כמו כן התאימו את תכנית הכביסה לסוג הכביסה שהכנסתם למכונה. עכשיו נעבור למייבש, לפני הכל בימים של שמש השתמשו באור השמש כדי לייבש את הכביסה, זה גם חסכוני וגם יותר בריא לבגדים שלכם, אם אין שמש בחוץ ההמלצה היא כפי שהמלצנו לגבי מכונת הכביסה, עשו שימוש במייבש אך ורק שהמכונה מלאה עדי לחסוך בחשמל ומים. במכונות ייבוש כביסה קיים מסנן, חשוב לפני כל הפעלה לנקות את המייבש לצורך זרימה ופעולה נכונה של הייבוש.

6.בבתים שמשתמשים בדוד לחימום מים מומלץ להפעיל את דוד החימום בסמוך לשעת השימוש וכמובן חשוב שלא להפריז בחימום, הפעילו את הדוד ביחס לכמות שנראה לכם שתעשו שימוש. מומלץ לכוון את וסת החום של הדוד ל-60 מעלות, כיוון הטמפרטורה ליותר מעלות תפגע ביעילות הדוד. דרך טובה לשימוש נכון דוד היא להתקין טיימר, בעזרת הטיימר תוכלו לכוון את הדוד לפעול בשעות קבועות מראש. בחלק מהבתים דוד החימום הינו דוד אשר פועל גם על חום השמש, במקרה וזה המצב אצלכם בבית חשוב מאוד לנקות את קולטי השמש לפחות פעמיים בשנה לשימוש מריבי ויעיל של הדוד.

7.לא מעט מאזרחי ישראל מזמן עזבו את פעולת שטיפת הכלים, מדיח כלים הוא מכשיר חשמלי אשר כמו מכונות הכביסה והייבוש עובד על מים וחשמל, לכן גם פה מומלץ להפעיל את המדיח אך ורק שהמדיח מלא וכך תוכלו לבצע פעולת חיסכון כפולה.

והכי חשוב, אל תשכחו שחיסכון בחשמל אומר גם תרומה לסביבה יותר ירוקה ובריאה לכולנו.

20 News

20 News