ה-בי.בי.סי: במהלך 24 השעות האחרונות (נכון לחמישי בבוקר), משה משמר החופים כ-600 בני אדם מן המים כאשר חצו בסירות גומי את הגבול הימי בין ספרד ומרוקו. על פי הדיווח מדובר בעלייה חדה במספר המסתננים למדינה בדרך זו. על פי ה- IOM (הארגון הבינלאומי להגירה, המקושר לאו"ם), 100,000 הגיעו השנה מלוב אל חופי איטליה באופן בלתי חוקי.

ספינת מהגרים מגיעה אל חופי ספרד. צילום מסך
ספינת מהגרים מגיעה אל חופי ספרד. צילום מסך

עוד לפי ה- בי.בי.סי חלק מהמסתננים עושים שימוש ברשתות החברתיות על מנת ליצור קשר עם הרשויות בספרד ולהודיע להם על מיקומם ברגע שהם נמצאים במים הטריטוריאלים של המדינה.

האי קוס, ארכיון. צילום: רויטרס
מהגרים מגיעים בסירת דומי אל חופי האי קוס, יוון. צילום: רויטרס

המסתננים הגיעו אל חופי ספרד באמצעות 15 כלי שיט שונים, ביניהם גם סירות פדלים-צעצוע ואופנוע ים, ובניהם 35 ילדים ותינוק. על פי נתוני האו"ם, במהלך 2017 הגיעו באופן בלתי חוקי דרך הים כ- 9,000 בני-אדם לספרד. – פי שלושה מבשנה שעברה. כמו כך, למעלה מ- 120 בני טבעו השנה בניסיונות להדיע למדינה הים תיכונית.

רובם של המהגרים חוצים מרחק של 12 קילומטרים בלבד ממיצרי ג'יברלטר אל חופי דרום ספרד כדי להגיע ליעדם.

סרטון שהתפרסם בשבוע שעבר באתר ה-'דיילי מייל', תיעד עשרות מהגרים אפריקנים כשהם קופצים מסירת גומי מתנפחת, ורצים בזריזות לעבר חופי קאדיז שבדרום ספרד, לנגד עיניהם הנדהמות של הנופשים בחוף. לפי 'הדיילי מייל' מדובר בסירה שהגיעה מכיוון מיצרי ג'יברלטר. עוד דווח אז כי כל האנשים ששהו בסירה הצליחו להיעלם לפני שרשויות האכיפה הגיעו לזירה.

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20