במהלך הפגנה לא מאושרת של כ-600 חרדים מהפלג הקיצוני מול מתחם כלא הדרים, נחסם לזמן קצר מקטע כביש 4 הסמוך למקום. המפגינים מוחים על מעצרם של חרדים שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס ונמצאים כעת בכלא הדרים.
13 מפגינים נעצרו בחשד להפרות סדר במהלך פעילות המשטרה לפינוי הכביש. כעת מתאפשרת בו תנועה. שאר המפגינים מועלים כעת על אוטובוסים למקורות הגעתם.

הפגנת הפלג הקיצוני בכביש 4. צילום: נתיבי ישראל

בעקבות חסימות הכבישים על ידי הפלג החרדי הקיצוני, קרא ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, להורות לנקוט יד קשה נגד המתפרעים הללו שפוגעים בחיילי צה"ל, לדאוג שכולם ייעצרו ויבלו את החג במעצר "בכדי למצות את הליכי החקירה כנגד המסיתים והמתפרעים שמעודדים פגיעה בחיילי צה"ל, בגיוס לצה"ל ובסדר הציבורי".

המוחים חוסמים את הכביש. צילום: דוברות המשטרה
המוחים חוסמים את הכביש. צילום: דוברות המשטרה

 

שלשום ערכו אנשי הפלג עצרת למספר עריקים שיצאו מהכלא הצבאי לחופשת החג ואמורים היו לחזור אליו מיד בסיומו. מיד לאחר צאת החג, ליוו החרדים הקיצוניים את העריקים וסיפקו להם לימוזינה מפוארת. בעת העצרת לכבודו של העריק, נקלע למקום חייל חרדי והותקף על ידי עשרות פורעים. החייל התעלם מההקנטות עד שלבסוף יצא מהמקום ללא פגע.

הלימוזינה בה חזר העריק לכלא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הלימוזינה בה חזר העריק לכלא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ביום חמישי האחרון נעצרו 8 חרדים נוספים בחשד לתקיפת חייל במאה שערים, לאחר עימות אלים מול המשטרה. הם תקפו אותו, ירקו בפניו והשליכו לעברו חפצים בעת שעבר בשכונה. יום קודם לכן, חרדים קיצונים תקפו חייל ויידו לעברו ביצים. בתחילת השבוע שעבר, הודיע הפלג הירושלמי הקיצוני כי בכוונתו להחריף את המחאה נגד מעצר תלמידי ישיבות סרבני גיוס ולהפגין גם באזור נתב"ג: "יינשאו שלטי מחאה באנגלית ובשפות נוספות".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20