11:22 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 53 בני אדם נהרגו במתקפה רוסית על סוריה

53 בני אדם נהרגו במתקפה רוסית על סוריה

לפי המצפה הסורי לזכויות אדם, במתקפה אווירית על דיר א-זור נהרגו 53 אזרחים, ביניהם 21 ילדים. ברוסיה טוענים שהתקיפו מעוז של דאעש ואף פרסמו תיעוד של ההפגזה

מפציץ רובי מעל דיר א-זור. צילום מסך
מפציץ רוסי מעל דיר א-זור, ביום ראשון. צילום מסך

לפחות 53 בני אדם נהרגו אתמול (ראשון) לפנות בוקר בתקיפה רוסית בכפר אל- שאפה, שבמחוז דיר אל אזור, במזרח סוריה. כך דווח ב- BBC.

עוד דווח כי לפי המצפה הסורי לזכויות אדם, 21 מתוך 53 ההרוגים הם ילדים. המחוז מהווה את אחד האזורים האחרונים במדינה שעדיין נשלטים על ידי המדינה האסלאמית.

מפציץ רובי מעל דיר א-זור. צילום מסך
צילום מסך

רוסיה אישרה באופן רשמי כי ששה מפציצים ארוכי טווח מטעמה הובילו את התקיפה באזור, אך הסבירה כי יעד התקיפה היה הטרוריסטים ומעוזיהם, ומשרד ההגנה הרוסי פרסם תיעוד של התקיפה.

על רקע ההתפתחויות בסוריה, יתכנס היום הקבינט הביטחוני לדון בהסכם הפסקת האש במדינה.

מפציץ רובי מעל דיר א-זור. צילום מסך
צילום מסך

כזכור, בשבוע שעבר אירח נשיא רוסיה פוטין את אסד בארצו ובתום הפגישה אמר כי "בכל הנוגע לעבודתנו המשותפת במלחמה בטרור, המבצע הצבאי בהחלט נמצא בשלבי סיום". בנוסף אירח פוטין בשבוע שעבר ועידת פסגת בהשתתפות מנהיגי איראן וטורקיה. במהלכה הסכימו המנהיגים על יציאה לדרך של תהליך מדיני במטרה לגבש פתרון פוליטי לסכסוך במדינה.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד