תינוקת מאושפזת. אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

התינוקות אכלו סנדוויצ'ים שהוכנו בטוסטר שנוקה קודם לכן במסיר שומנים חזק. התינוקות התקבלו במיון '' באשדוד בליווי אנשי צוות המעון ולאחר מכן הוריהם, הם נבדקו על ידי הרופאים, ולאחר ניטור מדדים והשגחה, הם שוחררו לבתיהם כעבור מספר שעות השגחה.

מדי שנה לקראת חג הפסח נרשמת עלייה בהיפגעות ילדים מחומרי ניקוי וכימיקלים. מנתוני המכון הארצי למידע בהרעלות, מרכז רפואי רמב"ם ומשרד הבריאות עולה שבשנים האחרונות נרשמה בשבועיים שלפני חג הפסח עלייה של 25%-33% במספר ההיפגעויות. 45%-60% מהנפגעים הם ילדים עד גיל 6 שנים, כ- 95% מהם נחשפו לרעלים בביתם. נתוני ארגון "בטרם" מראים, כי אופן החשיפה לרעל היה על פי רוב בליעה (79.2%), במיוחד בגיל 0-5.

בחופשת הפסח ילדים מגיעים לחדרי המיון, לא רק בגין הרעלות מחומרי ניקוי וכימיקלים, אלא גם עקב כוויות מנוזלים חמים, מאפיית מצות ובעור חמץ. כמו כן נרשמות פניות לחדרי המיון בגין נפילות ממקומות גבוהים וחנק ממזון (בעיקר ממצות).

כמו כן, במיון 'טרם' מבקשים מציבור ההורים להיות עירניים וזהירים במיוחד בעת הניקיונות לפסח על מנת שהילדים לא ייחשפו לחומרי ניקיון העלולים לסכן את בריאותם: "אנו מפנים את תשומת לבם של כל המבוגרים לשמור על הילדים הצעירים. הם אינם מודעים לסכנות ואינם מכירים את כללי הבטיחות. אם אתם לא תדאגו לשלומם, אף אחד אחר לא יעשה זאת".

"הימים שלפני חג הפסח טומנים בחובם סיכונים רבים", מוסיפים ברשת, "ההורים עסוקים בהכנות לחג – ניקיונות, קניות, בישולים ואילו הילדים נמצאים בחופשה. חשוב לזכור כי גם כשאנו עסוקים ונערכים לחג, עלינו לתכנן פעילות מבוקרת לילדינו על מנת לצמצם באופן משמעותי את הסיכון להיפגעותם".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא