פנינו לד"ר שיפר טל, שם שלא מפסיק לתפוס תאוצה בתחום עולם השתלות השיניים במטרה לקבל טיפים חיוניים למטופלים שמתחילים את התהליך.

מטופלים יושבים בחדר ההמתנה עם קרח על הפנים וחיוך שסוף סוף זה נגמר.

ביקשנו ממנו שיעזור בהכוונה לטיפול הנכון בשבילנו ואיך נוכל לדעת שאכן הטיפול מתאים לנו,

ד"ר שיפר נענה בחיוך ואמר תתחילו לכתוב:

תחום השתלות השיניים תופס חלק חשוב ומרכזי בעולם רפואת השיניים. התחום מתפתח במהירות וזאת נוכח ההתקדמות הטכנולוגית המאפשרת שימוש בכלים, מכשור, אמצעים חדשניים ויעילים המביאים לתוצאות מעולות והופכים את התהליך לפשוט, מהיר וידידותי יותר למטופל. אם בעבר היה צורך בביצוע הליכים ניתוחיים מורכבים כחלק מטיפול השתלת שיניים, הרי שכיום ניתן להגיע לתוצאות איכותיות בעזרת שיטות חדשניות שתחזיר את החיוך לפניכם.

עד השנים האחרונות לפני הפתרונות המודרניים והחדשניים, מי שסבל מחסר שיניים, לא יכל למצוא פתרון הולם והיה נשאר עם התותבת בכוס מים כל לילה, ובפה במהלך היום. בנוסף לתהליכים לא רצויים הנלווים לטיפול בהם הצטמקות בממדי הלסתות, היווצרות בעיות ביציבות השיניים התותבות ופצעי לחץ בחניכיים. 

מדובר במצב בעל השלכות רפואיות ופסיכולוגיות שעלולות להביא לנכות של ממש. עם התקדמות תחום השתלות השיניים, הרי שטיפולי שיקום הפה ורפואה דנטלית מספקים מענה לשיפור איכות החיים, לקבלת מראה פנים טבעי וצעיר, שיפור בדיבור, חיזוק הביטחון האישי, תחושת טעם משופרת, לחזור לאכילת אוכל מכל הסוגים ועמידות לאורך שנים.

5 טיפים לפני התחלת טיפול השתלות שיניים:

1) נותנים לכם טיפים תיקחו אותם, להעשיר את הידע זה תמיד חשוב אך ללמוד מאמרים רפואיים רק יסבך אתכם, אל תכנסו לשיטות חדשניות שתמיד נראות כאילו יש בהן רק יתרונות, כיוון שתהיו בטוחים שיש בהם גם חסרונות תדאגו לבחור את הרופא הנכון בשבילכם והוא יתאים אתכם אל השיטה הנכונה. המון מטופלים מגיעים אליי כשהם יודעים מה שהם רוצים ובאיזו פרוטוקול לעבוד, ובמשפט הראשון הם מבינים שזה לא תמיד הכי מתאים להם.

מסקנה: לוודא לא רק יתרונות אלא גם חסרונות של טכניקות חדישות.

2) ודאו בחדר ההמתנה שהמטופלים מרוצים, אין ספק שאלו הממליצים הכי גדולים והכי כנים, הישראלים אוהבים כנות ולא יתנו מחמאות לרופא שלא מצא חן בעיניהם, לכן לכו להתרשם משניים או שלושה רופאים, ותפתחו גוגל, נגמר העידן הקודם, באינטרנט אפשר ללמוד הכל, לקבל המלצות ולהתרשם בלי לחץ בקצב שלכם, בקשו טלפונים של שני מטופלים ובקשו חוות דעת, הרגישו בנוח שאתם סומכים על הרופא.

מסקנה: עשו בירורים ושיעורי בית לגבי מקום הטיפול לבחירתכם.

3) חשוב לי לשתף אתכם בעובדה שלא כולם יודעים ולוקחים אותה בחשבון,  שיניים טבעיות לעולם עדיפות על פני שתלים!

חומר השן הטבעי שנולדנו איתו לא מתחלף בשום סוג של שתל, תחושת הלעיסה הינה משמעותית ונשמרת הרבה יותר בשיניים הטבעיות ולכן עדיפות ראשונה תהיה לשמר שיניים קיימות גם אם זה דורש עבודה נוספת וקשה. מכאן, המשפט הנפוץ "דוקטור תחליף לי את כל השיניים בשתלים", אינו מומלץ מבחינה רפואית ואף לא מבחינה אסתטית.

מסקנה: שתלים הם פתרון מעולה לשיניים הרוסות או לחסר של שיניים, והכי חשוב אפשר להגיע לתוצאות אסתטיות גם עם שימור שיניים טבעיות.

4) למחוסרי עצם, שתלים קצרים הם לא פתרון קסם במקום הרמת סינוס בלסת העליונה, בהחלט יש להם שימוש נכון ובולט בפרוצדורה המתאימה בעיקר בלסת התחתונה מאחורה, אך אל תשכחו שכמעט בכל שתל יש נסיגה עם השנים ואם שתל קצר בחצי משתל רגיל, סביר להניח שאורך החיים של השתל יתקצר בחצי או אפילו יחזיק פחות.

מסקנה: אורך חיים של שתל נע בין 8-12 שנים, טיפול טוב יכול להחזיק שתל גם 20 שנה באינדיקציה הנכונה.

5) פעמים רבות אני נתקל בבקשה לגבי הרדמה כללית לביצוע השתלות כירורגיות וניתוחים. למרות שאפשרות זאת קיימת במרפאתנו, צריך להבין שהיא אינה פותרת את כל מכלול ההתאוששות. בהרדמה מקומית גם כן לא מרגישים שום דבר מהניתוח עצמו, ובכל מקרה מתעוררים לאותם הכאבים ולאותה ההחלמה. גם החלק השני שבו משקמים שיניים על גבי השתלים נעשה בהרדמה מקומית, לכן יש לקחת את הפרסומים המבטיחים אפס נפיחות וכאבים בערבון מוגבל. במיוחד כאשר מדובר בלסתות שלמות. 

מסקנה: אם תקציב הוא לא משמעותי עבורכם, אפשר להוסיף הרדמה כללית, אך שדרוג זה אינו מדלג על שאר השלבים.

 

מרפאת ד"ר שיפר עוסקת במתן מגוון טיפולי אסתטיקה ובריאות הפה. צוות המרפאה בראשות ד"ר טל שיפר המרצה בקורסים להשתלות שיניים, כולל רופאים מומחים ומנוסים המחויבים לטיפול המקצועי והטוב ביותר עבור לקוחותינו וכל זאת תוך הקפדה על שירות מצוין, יחס אישי ומחירים הוגנים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.