בית המשפט גזר הבוקר (ג') חמישה על המשוררת הערבייה זאת אחרי שהורשעה כבר לפני 3 חודשים בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון בגין פרסומים ברשתות חברתיות.

"אני השהיד הבא", המשוררת טאטור לכבודה נערך האירוע

 

בין התכנים הבעייתיים נכלל שיר שטאטור כתבה ופרסמה. בנוסף, ניהלה טאטור דף בפייסבוק כשעל תמונת הפרופיל היה כתוב: "אני השהיד הבא".

לאולם בית המשפט בו הגיעו עשרות בני אדם כדי לתמוך בטאטור, ביניהם השחקנית עינת ויצמן ח"כ חנין זועבי ויו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הח"כ לשעבר מוחמד ברכה.

טארטור נעצרה ב-2015 כשפרסמה ברשתות החברתיות פוסטים מסיתים וגם את השיר הבא בו המילים: "הִתְקוֹמֵם, עַמִּי, הִתְקוֹמֵם נֶגְדָּם. בִּירוּשָׁלַיִם חָבַשְׁתִּי אֶת פְּצָעַיי וְתִנִּיתִי אֶת צָרוֹתַיי לֵאלֹהִים וְשַׂמְתִּי אֶת נַפְשִׁי בְּכַפִּי. לְמַעַן פָלַסְטִין עֲרָבִית. לֹא דַּי לִי בְּפִתְרוֹן שֶׁל שָׁלוֹם, לֹא אוֹרִיד לְעוֹלָם אֶת דְּיגלַי, עַד אֲשֶׁר אוֹרִידֵם מֵעַל מוֹלַדְתִּי".

המשוררת המואשמת העלתה גם תמונת פרופיל עם הכיתוב "" וציטטה את קריאת הג'האד האיסלאמי לאינתיפאדה למען אל אקצא. באוגוסט האחרון העלתה עינת ויצמן בתיאטרון יפו ערב תמיכה ומחאה לשחרורה של טאטור אשר עורר סערה. אל ערב התמיכה והמחאה לשחרור המשוררת יגיעו שלל יוצרים ושחקנים ומי שמביימת את הערב היא לא אחרת מאשר עינת ויצמן, המחזאית והשחקנית שיצרה את הצגות המופת "אסירי הכיבוש", "פסלטין שנת אפס" שעוסקת בהריסות בתי מחבלים על ידי צה"ל וגם את הערב המופתי אותו ארגנה תחת הכותרת "מחברות הכלא", מחזה רומנטי ובו תכתובות אמיתיות בין עיתונאית יהודיה לאסיר פלסטיני בכלא הישראלי. בין הדוברים באותו הערב היו אשתו של המחבל ווליד דקה וגם חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס, שהורשע בהברחת טלפונים למחבלים בכלא קציעות.

לפני כשנה וחצי נערכה עצומה למען שחרורה של המשוררת עליה חתמו למעלה מ-180 משוררים שהתלוננו כי מדובר בִּפגיעה בחופש הביטוי והיצירה. ומי עומד מאחורי העצומה? JVP – Jewish voice for peace ושלוחת עדאללה ניו יורק – ארגונים שידועים בפעילות האנטי-ישראלית שלהם. בינתיים, תיאטרון יפו נהנֶה מהמימון של עיריית תל אביב ומשרד התרבות שכבר החל לבדוק האם יש צורך בהפחתת תקציבו.:עוד באותו נושא