ביטוח מקיף לרכב מכסה אתכם בפני כל נזקי הרכוש במקרה של גניבה, תאונה או מקרים נוספים. הכיסוי הוא לרכב שלכם ולרכבים אחרים ואפילו לנזק שנגרם לאופניים או לגדר של בית בה פגעתם במקרה. אספנו עבורכם חמישה נושאים נוספים שכדאי לדעת כאשר אתם משווים בין מספר חברות ביטוח ובוחרים את ביטוח הרכב שלכם.

  1. כיצד נקבע מחיר הביטוח המקיף?

מחיר ביטוח מקיף לרכב נקבע על פי מספר מאפיינים. נציין בקצרה את החשובים שבהם:

  • סוג הרכב והשנתון שלו: היות ותיקון הרכב נגזר מעלות החלפים שלו והעבודה הנדרשת במקרה של תאונה, חברת ביטוח תשלם על התיקון ולכן היא משקללת תיקון זה בהצעת המחיר. בנוסף, רכבים חדשים מחולקים לקבוצות מחיר שונות בהתאם לשוויים. במקרים רבים ביטוח מקיף לרכב חדש משפחתי ממוצע, יעלה פחות מביטוח מקיף לרכב ישן דומה למרות העובדה כי הביטוח המקיף מאפשר לקבל את שווי הרכב או את חלק הארי שלו במקרה של גניבה.
  • מאפייני הנהג: מחיר הביטוח נקבע גם על פי מאפייני הנהגים ברכב. אם אתם בוחרים לציין את שמם במפורש (נהג נקוב) יבדק מינם, גילם והוותק של רישיון הנהיגה שלהם. נשים ישלמו בדרך כלל סכום נמוך יותר, נהגים וותיקים יוכלו ליהנות מהנחה ובדרך כלל ככל שגיל הנהג יהיה מבוגר יותר הוא ישלם פחות.
  • תאונות קודמות: תבעתם את פוליסת ביטוח הרכב על תאונה קשה לפני שנתיים? צפו לעלייה במחיר פוליסת ביטוח הרכב. קנסות קודמים, דוחות תעבורה ושלילה זמנית עשויים אף הם להעלות את מחיר הביטוח.
  • מיקום הרכב במהלך שעות הלילה: מאפיין נוסף המשפיע על מחיר ביטוח הרכב שלכם הוא המיקום שלו בשעות הלילה. אם אתם גרים בשכונה חשוכה באזור המועד לגניבות? מחיר הפוליסה שלכם יהיה גבוה יותר.

 

  1. מאפייני הבטיחות ברכב משפיעים גם הם על מחיר הפוליסה

העובדה הנוספת שמפתיעה רבים היא שמאפייני בטיחות שניתן להוסיף בעלות סבירה לרכב יכולים להפחית את מחיר הפוליסה. אם למשל תבחרו להוסיף חיישנים המונעים תאונה כמו: בדיקה אם הרכב סטה ממסלולו? הולך רגל התפרץ לכביש או שרכב אחר נמצא קרוב מדי לחלקו האחורי שלכם תשלמו פחות.

חלק מחברות הביטוח מציעות גם תוכנית מיוחדת לנהגים זהירים. כיצד התוכנית מזהה את דפוסי הנהיגה של הנהג? מתקן מיוחד המותקן ברכב באחד מסניפי "איתוראן" כולל מערכת טכנולוגית מתקדמת המדווחת לחברת הביטוח עד כמה אתם זהירים.

המערכת הטכנולוגית החדישה מעניקה ציון לנהג לאורך תקופה שבה ניטרה את דפוסי הנהיגה. לאחר מכן מחושבת הנחה בגובה של 5%-30% בהתאם לכמות הקילומטרים שנהג ברכב. לדוגמה:  אם הנהג מבצע בלימות חירום רבות יתכן ויצטרך לשלם יותר. אם הוא נוסע מעבר למהירות המותרת בכביש עירוני או בין עירוני, הציון שלו יהיה נמוך והוא יאבד את ההנחה. כך, בניסיון לחסוך כסף נהגים רבים ינהגו בזהירות רבה יותר ויסייעו ליצור סביבה בטוחה יותר לכלל הנהגים בכבישי ישראל.

  1. עברתם תאונה? ייתכן ותצטרכו לשלם השתתפות עצמית על התיקון

כאשר הרכב עובר תאונה באשמתכם חשוב לעדכן את חברת הביטוח. תוכלו להגיש תביעה ולקבל החזר על תיקון הרכב או לתקנו במוסכי ההסדר של החברה. במרבית הפוליסות תדרשו לשלם השתתפות עצמית. ההשתתפות העצמית נועדה למנוע תביעות סרק על סכומים קטנים יחסית שגורמים לבירוקרטיה מיותרת בחברות הביטוח וכן לכסות את עלות הטיפול בתביעה שלכם.

ניתן לרכוש הרחבה מיוחדת לפוליסה של ביטול השתתפות עצמית ולשלם מעט יותר על הפרמיה השנתית בתמורה להימנעות מתשלום במקרה של תאונה. חשוב גם לדעת כי על פי חוק במקרה של תאונת טוטאל-לוסט (נזק בשיעור של מחצית מערך הרכב ומעלה בהתאם לפוליסה) לא תחוייבו לשלם את ההשתתפות העצמית.

  1. הזמנת ביטוח רכב און ליין עולה לכם פחות

כאשר אתם מזמינים ביטוח מקיף לרכב וממלאים את הפרטים המלאים של הנהג והרכב בצורה מקוונת חלק מחברות הביטוח יציעו לכם הנחה בשיעור של 10%-15% לכל פוליסה. זאת משום שאתם חוסכים לחברה עלויות מיותרות של סוכן, נציג טלפוני וניירת מיותרת. לפני שאתם מחדשים את הפוליסה הבאה, מומלץ לבדוק אם ניתן לחדשה און ליין.

  1. כל חברת ביטוח מעניקה בונוסים והטבות נוספות למזמיני פוליסת ביטוח מקיף

לפני שאתם מתחייבים לחברת ביטוח אחת, בדקו אילו הטבות תוכלו לקבל כאשר תזמינו את הביטוח המקיף? בין ההטבות הקיימות היום בשוק תמצאו: שירותי דרך וגרירה, כיסוי לאבדן או גניבה של ארנק ברכב, שבר שמשות (גם אם לא נגרם כתוצאה מתאונה) או אפילו שירות מיוחד של הזמנת מונית עבורכם במקרה של תאונה ונציג של החברה המגיע לזירת התאונה וממשיך לטפל במקומכם בתביעה.

לסיכום, לפני שאתם מחדשים ביטוח מקיף לרכב, מומלץ לבדוק אילו הטבות נלוות לביטוח ולברר מה הדרך הנכונה ביותר לרשום את הנהגים בפוליסה?.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.