כאשר מדובר על פרגולה ביתית הכוונה היא למבנה תלוי או על עמודים אשר נבנה בחצר של בית פרטי או במרפסת פרטית ששייכת לדירת מגורים. ברחבי ישראל ניתן להבחין בפרגולות מסוגי עץ שונים אך גם מחומרי גלם אחרים כמו מתכת, ברזל, אלומיניום, פלסטיק ועוד.

לעומת כל החומרים האלה, לפרגולות עץ יש יתרונות רבים ומשמעותיים למדי אשר גורמים לעוד ועוד אנשים לבחור באופציה של בניית פרגולה מעץ.

יתרונות להקמת פרגולה מעץ בגינה או במרפסת – מה חייבים לדעת ולהבין?

פרגולה מעץ תשמש אתכם בכל ימות השנה. גם אם חם, תוכלו לשהות בחצר מכיוון שהפרגולה תעניק לכם פתרון הצללה ולא תהיו מחויבים לבלות את שעות השמש סגורים בחללים פנימיים. גם בימים גשומים או קרים, הפרגולה היא פתרון מצוין בפני המשקעים הללו.

יש לא מעט אנשים שאוהבים את החורף אך לא מעוניינים להירטב ולכן הם רואים בפרגולת העץ פתרון מעולה ומבלים תחתיה כשמסביב סערה או יום גשום.

יתרון חשוב נוסף זו העובדה כי פרגולות מעץ מתאימות כמעט לכל סביבה ואיזור. ניתן למצוא אותן בכל יישוב בארץ, הן מתאימות לבתים בדרום, במרכז ויש גם לא מעט חברות שבונות פרגולות באזור הצפון. הן משתלבות היטב מבחינה עיצובית עם סגנונות בניה שונים. גם בבתי עץ, צימרים או מבנים מודרניים יותר – הבחירה בפרגולת עץ היא הראשונה והמובילה.

אפשרויות הבחירה כשבונים פרגולה מעץ הן רבות – אינכם מחויבים לסוג עץ אחד בלבד ולסגנון עיצובי בודד. למעשה, יש פרגולות מסוגי עץ שונים כמו אלון, במבוק, ארז ועוד. לכל אחד מן הסוגים האלה יש יתרונות משלו וכאשר מגיעים לפגישה עם נגר או בעל מקצוע אחר שבונה עבורכם את הפרגולה, רצוי להתייעץ עמו ולהציג בפניו את הצרכים והרצונות שלכם.

חשוב מאוד להבין כי פרגולה מעץ היא מבנה עוצמתי למדי ואין להתפשר על תהליך הבנייה או ההתקנה שלה. בבתים מסוימים קיימת האופציה לבנות פרגולת עץ תלויה – זו פרגולה שאין לה עמודים תומכים.

גם במקרים כאלה וגם במקרים בהם הפרגולה היא בעלת עמודים תומכים, חשוב מאוד שהבניה תהיה מקצועית ושמהנדס יבדוק את השטח ואת התנאים להרכבתה. פרגולה שאיננה נבנית כראוי עשויה להיות לא יציבה ולהוות מפגע בטיחותי ואף סכנה משמעותית לדיירים או השוהים בסביבתה.

לסיכום, פרגולות עץ הן ללא ספק פתרון יצירתי ונוח לכל מי שמחפש לעצב היטב את החצר או המרפסת ולהנות מבילוי כייפי בגינה.

פרגולות שנבנות מעץ הן הרבה יותר עמידות ויפות לעומת פרגולות מחומרי גלם אחרים ולכן הן כה פופולריות במדינה שלנו ואף ברחבי העולם כולו. תוכלו להתרשם מפרגולות שונות שתראו ובעקבות כך לגבש טעם וסגנון אישי ולפיכך גם להזמין ולבנות את הפרגולה שלכם  – שתשמש אתכם לאורך שנים ותעניק לכם נוחות מירבית.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.